Skocz do zawartości

Zdjęcia Słońca


Amper

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się, że ostrość nie jest dokładnie trafiona (acz blisko). I faktycznie, pojedyncza klatka z lustrzanki wiele więcej nie pokaże. Wychodziło mi podobnie:

 

http://www.astromaniak.pl/download/file.php?id=16860&mode=view/tarcza_ma%C5%82a_b.jpg

 

(też Nikon D40, achromat 102/1000 mm; wstawka z Barlowa 2x)

 

Natomiast w rzeczy samej stackowanie tego da bardzo dobry efekt (nawet jedynie 7-10 klatek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Słoneczko. Teraz jest na tyle nisko, że ciężko mi złapać moment, żeby go nic nie zasłaniało. To zdjęcie robiłem z balkonu na pierwszym piętrze, ale niestety się trochę spóźniłem - ledwo nagrałem jeden awik i już zaszło za drzewo. Tak więc mam jedynie wersję bez barlowa. Warunki przeciętne - seeng średni, a do tego niebo zapaćkane wysokimi chmurkami. SW200/1000 + HEQ5 + Chameleon + ND5 + UV/IR cut + G. 20% z 3300 klatek.

Sun_261013_134517_G_g3_b3_ap212ppps.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Patrzę na Wasze zdjęcia z 17.11 i z ciekawości przejrzalem swoje z tego dnia , szkoda że wczesniej nie zerknąłem na mape Słońca bo zrobiłbym serię pod kątem plam :( Mimo to coś tam wyszło - 1899 była widoczna kiedy jeszcze spora część Słońca wystawała zza Wierchu nad Kamieniem i Hawrania . Po przefiltrowaniu w Gimpie nad Hawraniem widoczne chyba 1895 i 1893

IMGP9484crop.jpg IMGP9484cropfiltr.jpg

Gdy już było niżej uwidoczniła sie 1896

IMGP9485crop.jpg

Jakośc marna bo to cropy i pojedyncze klatki , następną razą musze pamiętać że podczas ziemskich obserwacji warto zrobić kilka zdjęć do poskładania ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, dzisiaj udało mi się zrobić pierwsze zdjęcie Słońca - super wyglądają plamy słoneczne przez filtr Baader'a :)

 

Zdjęcie zostało złożone w programie RegiStax z 21 zdjęć

Filtr słoneczny: Baader Planetarium ND 5.0
ISO 400, eksp. od 1/800s do 1/2500s
Program graficzny

 

slonce_20_02_2014forum.jpg

 

Edytowane przez BlackAdder
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem małą animację z 3 zdjęć, które zostały wykonane 20, 23 i 26 lutego.

 

http://astrofotografia.freshsite.pl/wp-content/uploads/2014/02/animacja_www.gif

 

ps. animację chciałem umieścić na forum, ale wyświetlała się jako zdjęcie

Edytowane przez BlackAdder
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fotki zrobione w Białkowie 12.04 koło godziny 13:00 przy użyciu koronografu 53 cm w ramach kursu uczelnianego (UWr). Było dużo chmur i falujące powietrze jednak pomimo tego coś tam wyszło.

Były to moje pierwsze obserwacje astro jak i zabawa w PS także proszę o wyrozumiałość :)

post-25535-0-73042900-1397815855_thumb.jpg

post-25535-0-33961000-1397815857_thumb.jpg

post-25535-0-14054400-1397815859_thumb.jpg

post-25535-0-35387800-1397815860_thumb.jpg

post-25535-0-07170000-1397815862_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A ja dzisiaj z rana miałem super seeing (jak na miasto) więc popełniłem 20 zdjęć. Wrzucam jedno obrobione. Trochę agresywna obróbka ale daaaawno nie udało mi się złapać tak ostrości więc puściłem wodze suwaków. Będę wdzięczny za podpowiedzi jak najlepiej złożyć 20 rawów, które czekają na coś lepszego.
Canon 600D w ognisku głównym Synty 12".

IMG_0878.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i moje, pierwszy raz dzisiaj spróbowałem bo nie dawno doszedł filtr słoneczny Baader ND5.0 chodzi mi o obserwacje wizualne ale nie mogłem się powstrzymać.. Nie widać aż takich plam jak u poprzedników ale coś tam widać. Robione sk 1309 eq2 czterema różnymi filtrami : wszystkie celestron: czerwony, niebieski, jasny zieleń oraz ciemny zieleń.
Nie wiem ale w autostakkert trochę rozmazało bo chmury były.
A ostatnia fota bez filtra trochę lipa, ale się podszkole chociaż wiem, że tym telepem to dużo się nie zdziała.

PS. jeszcze pytanie. Robiłem foty projekcją okularową bo kamerką to słońce było w całym kadrze po prostu za duży a chciałem zrobić foty całego Słońca jak projekcji okularowej. Da się coś z tym zrobić żebym miał cały obiekt ? było bez barlowa sama kamerka w wyciągu.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.JPG

Edytowane przez marcin.p1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.