Skocz do zawartości

Stellarium - android


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Podrzucam nieoficjalny port stellarium dla androida

Stellarium on box.com


Aplikacja do działania wymaga dodatkowych bibliotek
przy pierwszym uruchomieniu zostaniecie poproszeni o ściągnięcie odpowiedniego(darmowego) oprogramowania:)

Aplikacja śmiga, są pewne niedoróbki w polskiej wersji językowej ale może winny jest rom który akurat mam na moim Atrixie wink.gif
Również do grafiki można się czepiać (może na mniejszej rozdzielczości będzie ok? bo na mojej qHD jest troche nie halo)

Tym nie mniej aplikacja działa - udanego testowania
Pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem. Działa. W porównaniu ze SkySafari znacznie ubożej, no ale darmowo. Natomiast nie ma trybu nocnego, albo do niego nie dotarłem, co dyskwalifikuje aplikację na razie w polu.

 

Jeśli masz rom Cyaogenmoda to tryb nocny możesz włączyć dla całego urządzenia:)

Ustawienia->Ustawienia CyaogenMod->Interfejs->Render effect

 

Poza tym to chyba pierwszy port/release (taka alfa) więc cieszmy się tym co jest i czekajmy na poprawki ...lub oficjalne wydanie

Edytowane przez macgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, mam CM7, ale nigdy nie włączałem trybu nocnego, no i znalazłem :-) Przy obserwacjach używam SkySafari, który cały ma tryb nocny, po wyłączeniu wygaszania ekranu nie ma problemu z oślepianiem przy odblokowywaniu; i na wiele godzin wystarcza. Cieszy mnie, że Stellarium będzie, natomiast póki co nie ma wartości dodanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest już dostępna oficjalna wersja pozbawiona większości bugów wersji portowanej (obecnie v1.2)

 

Aplikacja niestety płatna - kosztuje ok 10zł

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noctuasoftware.stellarium

 

Pozdro

Edytowane przez macgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

A to nie wiedziałem. Stellarium zainstalowałem dopiero teraz w telefonie, wcześniej nie miałem. Generalnie wydaje się ok. Do polowego przeglądu itp. wystarczy. Ilość opisanych DS dla średnio-zaawansowanego obserwatora powinna wystarczyć. W Stellarium generalnie powinni dodać wg mnie szczegółowe mapy Księżyca (ładowane po zoomie) oraz podpisy kraterów/formacji księżycowych tak żeby w jednym programie załatwić program typu planetarium i program typu atlas Księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Próbuję w mobilnym Stellarium wyłączyć z wyświetlania katalog NGC (zostawić Messiery) ale nijak nie znajduję opcji sortowania DS co jest o tyle dziwne, że mogę np bezproblemowo włączyć gwiazdozbiory według ludów Tupi-Guarani, a takiej podstawowej funkcji brak (albo ślepy jestem)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.