Skocz do zawartości

Obserwacje Tranzytu Wenus w Jerzmanowicach k/Krakowa


vega25

Rekomendowane odpowiedzi

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i Klub Regulus organizują pokaz obserwacyjny przejścia Wenus na tle tarczy słonecznej w dn. 06.06.2012. Rozpoczęcie ok. 4.30, zakończenie ok. 6.50. Miejsce obserwacji położone jest na terenie miejscowości Jerzmanowice, ok. 15 minut jazdy od Krakowa.

W razie niekorzystnych prognoz pogodowych organizator zastrzega sobie możliwość zmiany miejsca obserwacji, tj. zorganizowania ekspedycji wyjazdowej. Decyzja w tym zakresie powinna zapaść do godz. 20-21 dnia poprzedniego. Osobom, które podadzą swój e-mail, taka informacja zostanie przesłana. Organizator postara się również o zamieszczenie informacji o ewentualnej zmianie miejsca obserwacji na forach astronomicznych, gdzie ukaże się ogłoszenie o pokazie.

Wskazówki n/t dojazdu:

Jadąc od strony Krakowa, w Jerzmanowicach, na 314-tym kilometrze należy skręcić w lewo, kierując się na miejscowość Łazy. W odległości ok. 700 m od skrętu po prawej stronie przy drodze znajduje się niewielki dom w budowie. Przy nim będzie rozstawiony sprzęt obserwacyjny.

 

Marin Filipek

Oddział Krakowski PTMA

Tel. 502 084 115

marfil@wp.pl

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, zdarza się mi bywać w Łazach co jakiś czas :)

Tam jest już odpowiednia odległość od Krakowa co czyni to miejsce dość dobrym do nocnych obserwacji :)

 

Niestety przejście Wenus będę oglądał poza Polską bo pewnie bym Was odwiedził :).

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Olkuszu też będzie pokaz, w wizualu i H alpa. Jak ktoś chętny to zapraszam! :astronomer2:

 

Dzień dobry,

 

pozwoliłem sobie przesłać informację o pokazie w Jerzmianowicach na http://www.vt2012.astronomia.pl/okolica.html ,

już jest na tej stronie.

 

Bardzo proszę, jeśli organizujecie publiczny pokaz, napiszcie o tym do vt2012@astro.uni.wroc.pl

 

Serdeczne pozdrowienia

 

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Jerzmanowice upss to po drugiej stronie Ojcowa,więc mam blisko ale cóż ja spróbuje prowadzić obserwację z mojej miejscowości ze Smardzowic o ile pogoda dopisze,ale ciesze się że taką imprezę przeprowadza Jerzmanowice :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzmanowice upss to po drugiej stronie Ojcowa,więc mam blisko ale cóż ja spróbuje prowadzić obserwację z mojej miejscowości ze Smardzowic o ile pogoda dopisze,ale ciesze się że taką imprezę przeprowadza Jerzmanowice :astronom:

 

To masz rzut kamieniem do Jerzmanowic i nie chce Ci się choćby zerknąć na Słońce innymi sprzętami ?

 

 

 

 

Apropo, jakich sprzętów możemy się spodziewać ? Od siebie w miarę możliwości coś przywiozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo, jakich sprzętów możemy się spodziewać ? Od siebie w miarę możliwości coś przywiozę.

 

lornetka 20x66

Maksutow - Cassegrain 100/1000 (MTO)

Newton 165/1200

Newton 300/1800

 

przy czym Newton 165/1200 będzie przez większosć czasu używany do zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Na przykład widok dla Jerzmanowic Tranzytu Wenus będzie wyglądał tak jak na obrazku symulacji :astronom:

post-10327-0-18363000-1338033292_thumb.jpg

Edytowane przez astrodamian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.