Skocz do zawartości
vega25

Obserwacje Tranzytu Wenus w Jerzmanowicach k/Krakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i Klub Regulus organizują pokaz obserwacyjny przejścia Wenus na tle tarczy słonecznej w dn. 06.06.2012. Rozpoczęcie ok. 4.30, zakończenie ok. 6.50. Miejsce obserwacji położone jest na terenie miejscowości Jerzmanowice, ok. 15 minut jazdy od Krakowa.

W razie niekorzystnych prognoz pogodowych organizator zastrzega sobie możliwość zmiany miejsca obserwacji, tj. zorganizowania ekspedycji wyjazdowej. Decyzja w tym zakresie powinna zapaść do godz. 20-21 dnia poprzedniego. Osobom, które podadzą swój e-mail, taka informacja zostanie przesłana. Organizator postara się również o zamieszczenie informacji o ewentualnej zmianie miejsca obserwacji na forach astronomicznych, gdzie ukaże się ogłoszenie o pokazie.

Wskazówki n/t dojazdu:

Jadąc od strony Krakowa, w Jerzmanowicach, na 314-tym kilometrze należy skręcić w lewo, kierując się na miejscowość Łazy. W odległości ok. 700 m od skrętu po prawej stronie przy drodze znajduje się niewielki dom w budowie. Przy nim będzie rozstawiony sprzęt obserwacyjny.

Marin Filipek

Oddział Krakowski PTMA

Tel. 502 084 115

marfil@wp.pl

• Lubię 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Olkuszu też będzie pokaz, w wizualu i H alpa. Jak ktoś chętny to zapraszam! :astronomer2:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Ciekawe, zdarza się mi bywać w Łazach co jakiś czas :)

Tam jest już odpowiednia odległość od Krakowa co czyni to miejsce dość dobrym do nocnych obserwacji :)

Niestety przejście Wenus będę oglądał poza Polską bo pewnie bym Was odwiedził :).

Edytowane przez ax

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Olkuszu też będzie pokaz, w wizualu i H alpa. Jak ktoś chętny to zapraszam! :astronomer2:

Dzień dobry,

pozwoliłem sobie przesłać informację o pokazie w Jerzmianowicach na http://www.vt2012.astronomia.pl/okolica.html ,

już jest na tej stronie.

Bardzo proszę, jeśli organizujecie publiczny pokaz, napiszcie o tym do vt2012@astro.uni.wroc.pl

Serdeczne pozdrowienia

L.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 99 % się pojawię :Salut:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość astrodamian27

Jerzmanowice upss to po drugiej stronie Ojcowa,więc mam blisko ale cóż ja spróbuje prowadzić obserwację z mojej miejscowości ze Smardzowic o ile pogoda dopisze,ale ciesze się że taką imprezę przeprowadza Jerzmanowice :astronom:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jerzmanowice upss to po drugiej stronie Ojcowa,więc mam blisko ale cóż ja spróbuje prowadzić obserwację z mojej miejscowości ze Smardzowic o ile pogoda dopisze,ale ciesze się że taką imprezę przeprowadza Jerzmanowice :astronom:

To masz rzut kamieniem do Jerzmanowic i nie chce Ci się choćby zerknąć na Słońce innymi sprzętami ?

Apropo, jakich sprzętów możemy się spodziewać ? Od siebie w miarę możliwości coś przywiozę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Apropo, jakich sprzętów możemy się spodziewać ? Od siebie w miarę możliwości coś przywiozę.

lornetka 20x66

Maksutow - Cassegrain 100/1000 (MTO)

Newton 165/1200

Newton 300/1800

przy czym Newton 165/1200 będzie przez większosć czasu używany do zdjęć

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajna sprawa,jak tylko pogoda dopiszę to pojawię się na 99% z newtonem 150/750

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich, cześć Aga

To i ja się postaram być

pozdrawiam Leszek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość astrodamian27
Napisano (edytowane)

Na przykład widok dla Jerzmanowic Tranzytu Wenus będzie wyglądał tak jak na obrazku symulacji :astronom:

post-10327-0-18363000-1338033292_thumb.jpg

Edytowane przez astrodamian27

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli tylko szef da wolne to Wolbrom też się zgłasza więc jeśli ktoś jest z okolic można pisać. Ehh gdyby był samochód to chętnie bym podskoczył do Olkusza z Syntą. :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozwoliłem sobie przenieść wątek w miejsce dedykowane dla spotkań "tranzytowych" obserwacyjnych.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam wszystkich, cześć Aga

To i ja się postaram być

pozdrawiam Leszek

Hej, zapraszamy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pytanko - udajecie sie na jakies wyzsze wzniesienie ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie,jak tam będzie z widocznością wschodniego horyzontu??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tam jest wysoko (nie wiem dokładnie ile) a horyzont został wcześniej sprawdzony na tę okoliczność. Pytania nt. lokalizacji proszę kierować na maila, bezpośrednio do organizatora.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ze względu na złą pogodę obserwacje w Jerzmanowicach nie odbędą się. Wyjazd plaujemy w okolice Wrocławia. Szczegółowe informacje od teraz do godz. 1:30 pod nr tel. 502-084-115 Marcin Filipek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pogoda dopisała od samego początku do końca :) Warto było się wybrać. Mam sporo zdjęć, oto kilka z nich

759cea91845eaf13m.jpg

357266656c21da6bm.jpg

b3d68f2ffa85c18fm.jpg

64dcf4897731e03am.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość astrodamian27

Pięknie wyszło i udana podróż. Warto było :D

Edytowane przez astrodamian27

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta