Skocz do zawartości

Posty wydzielone z wątku "Obserwatorium Jesiona".


Rekomendowane odpowiedzi

ja wyraziłem swoje: że kupowanie sprzętu by robić fotki to dla mnie marnowanie kasy,

 

Są ludzie którym z trudem starcza na chleb z margaryną i oni twierdzić będą, że masło to marnotrawienie kasy bo margaryna to prawie to samo.

Ci którym starcza na masło, kupią do tego kaszankę i będą twierdzić, że szynka to marnowanie kasy bo kaszanka też jest dobra.

Ci których stać na szynkę, ale jeżdzą Fiatem, powiedzą że Subaru to marnowanie kasy bo przecież Fiatem też dojedziesz.

...

Ci którzy mają Canona powiedzą, że FLI to marnacja kasy bo przecież Canonem też zrobisz fotkę.

...

Itp itd

 

Jak widać, nie ma tu prawdy obiektywnej, każdy ma swój pogląd który nie powinien obowiązywać innych. A dyrygowanie komuś co ma zrobić ze swoimi pieniędzmi to po prostu - przepraszam że użyję obraźliwych słów - lewactwo i socjalizm. A to trzeba zwalczać.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze że kazdy ma prawo wydawać na co chce ile chce. jesli nie wydaje moich pieniędzy to moze wydawac nawet miliony. Jeśli pracuje i zarabia moze wydawac. Pieniądze nie sa do kolekcjonowania a do wydawania. Jeśli nic innego nie potrzebuje, bo na wszystko inne starcza to niech wydaje na sprzet ile chce. heh to moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystko inne starcza to niech wydaje na sprzet ile chce.

 

Zgodzę się z Tobą ale nie do końca. Uważam bowiem że każdy ma święte prawo nawet niedojadać i chodzić w dziurawych butach, za to mieć wypasiony sprzęt - jego wola, jego priorytety i nikomu nic do tego!

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nie ma tu prawdy obiektywnej, każdy ma swój pogląd który nie powinien obowiązywać innych. A dyrygowanie komuś co ma zrobić ze swoimi pieniędzmi to po prostu - przepraszam że użyję obraźliwych słów - lewactwo i socjalizm. A to trzeba zwalczać.

 

Proszę znaleźć i zacytować fragment, w którym piszę (lub ktoś inny) czarno na białym "powinieneś (Ty a Ty, czy też ktoś inny KONKRETNY) wydać kasę na (to a tamto czy też COKOLWIEK)" . I proszę nie wypisywać haseł w stylu "z tego tak wynika, czy siak" bo to co chciałem przekazać pisałem już kilka razy. Dla mnie jest to marnowanie kasy, bo mam inne podejście, ale nikt tu nie kazał nikomu nic. Ludzie opanujcie się z tą jatką...

Edytowane przez Popcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą ale nie do końca. Uważam bowiem że każdy ma święte prawo nawet niedojadać i chodzić w dziurawych butach, za to mieć wypasiony sprzęt - jego wola, jego priorytety i nikomu nic do tego!

[/quot

 

No dokładnie z tym sie zgadzam jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którym z trudem starcza na chleb z margaryną i oni twierdzić będą, że masło to marnotrawienie kasy bo margaryna to prawie to samo.

Ci którym starcza na masło, kupią do tego kaszankę i będą twierdzić, że szynka to marnowanie kasy bo kaszanka też jest dobra.

Ci których stać na szynkę, ale jeżdzą Fiatem, powiedzą że Subaru to marnowanie kasy bo przecież Fiatem też dojedziesz.

...

Ci którzy mają Canona powiedzą, że FLI to marnacja kasy bo przecież Canonem też zrobisz fotkę.

...

Itp itd

 

Niestety nietrafiona analogia, przemyśl to. Czytałeś cały wątek ? Chodzi o przeznaczenie sprzętu - astrofotografia czy astronomia. Jak mam to upchnąć do tego co napisałeś ? Czyżby kupowanie sprzętu dla astronomii to jeżdżenie Fiatem a dla astrofotografii to subaru ? Ogólnie z tym co piszesz się zgodzę, ale to nie pasuje do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę znaleźć i zacytować fragment, w którym piszę (lub ktoś inny) czarno na białym "powinieneś (Ty a Ty, czy też ktoś inny KONKRETNY) wydać kasę na (to a tamto czy też COKOLWIEK)"

Zacytuję inny fragment, który wystarczy, żeby otworzyć oczy ze zdziwienia. Nie piszesz w nim że ktoś ma tyle a tyle wydać na coś, ale mam nadzieję, że zostanę zrozumiany, skąd to :blink:

 

bo to co chciałem przekazać pisałem już kilka razy. Dla mnie jest to marnowanie kasy, bo mam inne podejście

O proszę bardzo. Nikomu nie mówisz "ile na co", ale proszę spójrz na to stojąc krok obok: piszesz na FORUM ASTRONOMICZNYM, gdzie gro udzielających się to MANIACY I FANI ciemnego nieba, na tyle powaleni (jak ja), żeby wyjechać wieczorem na polowanie, wrócić nad ranem i po 2h snu iść do huty, którzy czasem (nie wszyscy) zamiast lepszych butów czy lepszej fury kupią lepszą kamerkę - na takim forum piszesz: "wydawanie takiej kasy to marnotrawstwo".

 

Nie wydaje Ci się to trochę dziwne, żeby nie powiedzieć: ryzykowne? Poszedłbyś na zgromadzenie - żeby tak nie było poważnie - np. kulturystów i powiedział: Panowie ale z tymi mięśniami to trochę przesadzacie, ja bym tyle nie pakował?

 

Oczywiście masz prawo do własnego zdania i jego wyrażania, tak jak i ja, co właśnie czynię - od tego jest forum, że piszesz i masa ludzi reaguje, na to też nie ma się co zżymać (ktoś, nie pamiętam już kto, zaczął narzekać że tyyyyle ludzi odpisuje - jak nie chce dyskusji to niech pisze PW). Tylko nie dziw się, że wyrażanie opinii w stadzie kraczących wron "tak głośne krakanie jest dla mnie niezrozumiałe" - narażasz się na... zadziobanie :D

 

Czego i sobie i Tobie i nikomu nie życzę :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.