Skocz do zawartości

VENUS TRANSIT 2012


sp3uca

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie było zachmurzenie duże, ale były przerwy w chmurach więc załapałem się na tranzyt.

Sorry za jakość, ale nie posiadam takiego dobrego sprzętu. Zjęcia robiłem metodą projekcyjną, wyświetlałem obraz na białej kartce po czym robiłem zdjęcie kompaktem.

P1110227.JPGP1110245.JPGP1110250.JPG

 

A tu takie gołym aparatem:

P1110254.JPG

 

EDIT: Zrobił ktoś zdjęcie satelity Meteor Priroda przelatującej na tle tarczy?

Edytowane przez bartek0395
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna fotka.

 

DSC_8207.JPG

 

(N D300, N 200-400/4 + TC1.4x)

 

W czasie trzeciego i czwartego kontaktu naszły cirrusy i z powodu zmniejszonego kontrastu nie widziałem pierścienia atmosfery, któy był widoczny 8 lat temu. Mimo wszystko obserwację uważam za w pełni udaną :)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu szansa była jedynie przy wschodzie jak ktoś miał dobrą miejscówke i na sam koniec tranzytu.

Rzutem na taśmę udało się zrobić kilka fotek "kieszonkowym" sprzętem.

 

IMG_9107.JPG

 

IMG_9114.JPG

 

IMG_9115.JPG

 

IMG_9130.JPG

 

IMG_9136.JPG

 

Niniejszym dołączam do grona osób z dwoma tranzytami Wenus na koncie! :)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglądały obserwacje na molo w Gdańsku Brzeźnie. Warto było wstać wcześnie rano. Mimo wcześniejszych zapowiedzi o rannych mgłach okazało się, że pogoda dopisała. Prawie wszystko się udało, jedynie miałem problem z aplikacją VenusTransit na Androida (nie mógł określić lokalizacji) i nie udało się przesłać własnej obserwacji.

post-3906-0-00633200-1338963979_thumb.jpg

post-3906-0-68110700-1338964006_thumb.jpg

post-3906-0-45648000-1338964032_thumb.jpg

post-3906-0-61083500-1338964060_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie chwile kiedy się astronomię naprawdę kocha, albo nienawidzi ;). No dzisiaj mi wyszło to pierwsze :). Ale chwile wielkich nerwów były, jak po bezchmurnej nocy po 3.00 pojawiły się na niebie chmury i jak wsiadałem do samochodu obejmowały prawie całe niebo. Pojechałem ostatecznie na miejscówkę, gdzie zwykle prowadzę obserwacje, później miał dojechać kolega. Po dojechaniu na miejscówkę (ok 4.00) nademną były chmury, bezchmurny był tylko wąski pas na wschodzie nisko nad horyzontem (przeszkadzały jeszcze drzewa), i w kierunku południowym gdzie chmury się kończyły.Wsiadłem w samochód i pojechałem drogą na południe, gdzie po ok pół godzinie udało się znaleźć miejscówkę. Słońce akurat wschodziło rozstawiłem szybko syntę i od razu zabrałem się za obserwacje - Słońce jeszcze spłaszczone, ale Wenus oczywiście było widać. Cel minimum zaliczony :).

Niestety chmury mnie dogoniły i po ok 10 minutach było po obserwacjach. W międzyczasie zadzwonił kumpel gidze jestem, bo w Koszalinie się przejaśniło. Więc nie pozostawało nic innego jak spakować sprzęt i wracać. Ustawiłem się w Koszalinie na placu podożynkowym, gdize był dobry widok. Potem przyjechał do mnie kumpel, i przy okazji poznaliśmy 2 nowych kolegów, którzy byli na tym placu i fotografowali to zjawisko.

Słońce już było znacznie wyżej i obraz już był klarowny - już bez żadnych przeszkód udało się obejrzeć zjawisko do końca.

 

 

Parę zdjęć z projekcji okularowej:

 

width=800 height=599http://i45.tinypic.com/20p5xr5.jpg[/img]

 

width=800 height=599http://i46.tinypic.com/z8oxj.jpg[/img]

 

width=800 height=599http://i46.tinypic.com/10z4bbn.jpg[/img]

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z Kalisza zrobione telefone SE Hazel z ręki i mini dobsonik Celestron 76 50ye<br />Jadąc na miejscówkę udało mi się zaobserwować Wenus na tle tarczy gołym okiem (przez dość gęstą mgłę która rano unosiła sie nad Kaliszem) omało nie wypadłem z wrażenia z drogi.<br />Na początku miałem obserować tylko w wizualu ale pomyślałem o koledze i tym co miałem zrobiłem zdjęcie aby mms'a wysłać.

DSC00042.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.