Skocz do zawartości

EURO 2012 komentarze live!


Rekomendowane odpowiedzi

Niezły wynik, naszych futboleiros, zwłaszcza po pierwszej połowie, biorąc pod uwagę nasz fatalizm.pl:

 

O KROK

 

 

O krok od źródła konają z pragnienia.

O krok od piekła szaleją z rozkoszy.

Trzeźwieją z marzeń o krok od spełnienia.

O krok od celu własny cień ich płoszy.

O krok od tryumfu opuszczają głowy.

Podnoszą głowy o krok od wyroku.

O krok od łaski tracą dar wymowy.

Krok od przepaści przyspieszają kroku.

O krok od zemsty nagle wielcy duchem.

O krok od drogi błądzą w próżnych sporach.

O krok od czynu wolą frazy kruche.

O krok od jutra przeżywają wczoraj.

O krok od zgody pusta złość ich bierze.

O krok od wiedzy wdychają zabobon.

O krok od Boga zaprzeczają wierze.

O krok od siebie nie chcą stać się sobą.

O krok od śmierci żywot im niedrogi.

O krok od życia śnią minione kaźnie.

Gromadzą księgi o krok od pożogi.

O krok od klęski czują się najraźniej.

Tak przez godzinę, dzień, miesiąc, rok

Aż zrobią ten jeden nieuchronny krok.

Jacek Kaczmarski

13.8.1997

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i dobrze wyszło. Mamy remis z Rosją i wciąż awans zależy tylko od nas. Wygrywamy z Czechami jesteśmy w ćwierćfinale, remisujemy lub przegrywamy - odpadamy.

 

Mam nadzieję, ze awansują, już dość przegranych w finałach MŚ i ME - czas wreszcie wygrać. Choćby ten awans z grupy. Bo inaczej się wszystko posypie - jak finały MŚ i ME bedą kojarzyć się z porażkami to kto będziesię emocjonować kolejnymi eliminacjami do wielkich turniejów?

 

Największy plus Euro - barwy narodowe i godło stają się "trendy", jest jakas jedność w narodzie, idziesz przez miasto wszyscy śpiewają, skandują, wiesz, że nikt cie nie zaczepi, nie sprowokuje bijatyki itd. Fajnie, zeby Euro dla nas trwało jak najdłuzej, a to zależy od kolejnego meczu - wóz albo przewóz, porażka, albo sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy plus Euro - barwy narodowe i godło stają się "trendy", jest jakas jedność w narodzie, idziesz przez miasto wszyscy śpiewają, skandują, wiesz, że nikt cie nie zaczepi, nie sprowokuje bijatyki itd. Fajnie, zeby Euro dla nas trwało jak najdłuzej, a to zależy od kolejnego meczu - wóz albo przewóz, porażka, albo sukces.

"To piękny widok, jak wszyscy razem tak idą,

zapamiętaj te chwile które za chwile przeminą,

popatrz na ludzi tych obok, dziś są wszyscy ze sobą,

ci sami ludzie za chwile znowu poczują tą wrogość..."

 

Dobrze, że ta Borussia jakąś ciągnie do przodu ten wózek bo bez nich byłaby bida i rozpacz :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony wynikiem. Spodziewałem się i obawiałem niemal pogromu.

Druga połowa była naprawdę niezła, gdyby nie te bezmyślne straty piłek po nieprzemyślanych

podaniach mogliśmy nawet wygrać. Rosjanie zagrali wyjątkowo słabo jak na to co zaprezentowali

z Czechami (możliwe że kondycja siadła po tamtym spotkaniu).

 

Ekspertem nie jestem ale nie podniecałbym się z powodu tego wyniku super się stało ale powiedzmy sobie szczerze - ten wynik jest

raczej spowodowany niedowładem Rosjan a nie zdolnościami naszych zawodników ;)

 

Są też pozytywy - Czechy w meczu z Grecją nie pokazali za dużo, tak jak pisałem jeśli wzniesiemy się na wyżyny umiejętności

mamy szansę wygrać z Czechami :)

 

Smuda niestety jak dla mnie kompletnie nie radzi sobie z drużyną, zamiast dyrygować zespołem niemrawo klaszcze w dłonie

po udanych zagraniach, widać (niestety) że nie cieszy się wśród chłopaków zaufaniem. Drużyna wzięła sprawy w swoje ręce

i dobrze się stało. Trener powiniem budzić respekt a nie złość i ironiczne reakcje wśród zawodników.

 

Z Czechami musimy niestety wygrać aby przejść dalej, zajmujemy 3 miejsce w grupie z 2 punktami. Będzie emocjonujące

widowisko, oby nasi nie siedli na laurach po tym remisie :):)

 

BTW.

Z uwagi na moją myląca...fryzurę i przewidywane niesnaski na ulicach ten mecz wolałem obejrzęć z bezpiecznego fotela przed telewizorem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem ale nie podniecałbym się z powodu tego wyniku super się stało ale powiedzmy sobie szczerze - ten wynik jest

raczej spowodowany niedowładem Rosjan a nie zdolnościami naszych zawodników

 

No tak, niedowład przeciwnika. Ciekawe. Mecz już został oceniony za najlepszy tych mistrzostw (nawet przez Angoli), ty zaś widzisz tylko negatywy. Powiedzmy sobie szczerze - marudzisz, jak stara panna :P

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu kibiców tyle opinii.

Może marudzę albo jestem nieco bardziej pragmatyczny - a nawet aż nie śmiem tego pisać -

jestem nieco bardziej realistą ;)

 

Zamiast entuzjazmu części narodu przydałaby się czasami mocna krytyka nieprofesjonalnego trenera,

pogadanie w mediach o zapleczu w również o zmianach w PZPN.

 

Kawaleryjskie szarże zakończone w końcu tylko remisem niekoniecznie przynoszą na dłuższą metę efekty w sporcie,

tym bardziej że do orłów piłki nożnej nasza drużyna nie należy (niestety).

 

Z całą pewnością zawodnicy zatarli niekorzystne wrażenie z meczu z Grekami co bardzo cieszy

tym bardziej że jesteśmy gospodarzami ME (po meczu Ukrainy ze Szwecją jest to tym bardziej ważne).

Być może że się chłopaki rozkręcą z meczu na mecz, a niewypał z Grecją był spowodowany stresem

i strachem przed odpowiedzialnością - mam nadzieję. Piękno sportu polega na jego nieprzewidywalności,

życzę chłopakom jak najlepiej! :)

 

Myślę że jeśli nie zrobimy beznadziejnych błędów i Smuda się przyłoży taktycznie do meczu

mamy duże szansę na pokonanie Czechów. Bramkarz czeski wykazuje wyjątkowo kiepską formę i jest

niepewny w interwencjach - nasz bramkarz grał za to wczoraj rewelacyjnie.

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener jest dobry, podobno nawet bardzo ( jak na polskie warunki ) choć rzeczywiście sprawia wrażenie raczej dobrego wujka, zestresowanego obecnością przed kamerą lekko nierozumiejącego co się do niego mówi a nie wojownika, lidera który drugi "cud nad Wisłą" miał nam zafundować :ha:

 

Jestem pewien że na tego typu zawodach stres, strach to coś co niszczy tak bardzo że nie prowadzi nawet do remisu. To czego im brakuje to zgranie. Grecy i Rosjanie w tym składzie grają ze sobą długo, znają się wiedzą czego oczekiwać od siebie i innych a u nas ... w ilości podań w próżnie i bezmyślnych strat piłki było widać że trochę naszym tego brakuje. Nawet na meczu z Grecją ładnie cisneli od samego początku widać było że chcą wygrać, mają ambicje ( oczywiście z wykonaniem było trochę gorzej ;) )

 

Entuzjazm jest bardzo potrzebny bo warto byłoby skończyć z tym "nic się nie stało"

 

Przykro mi to mówić ale część postu to zwykła erystyka, rozmycie tematu. Rozmawiamy o EURO 2012, meczu Polska-Rosja a już pojawia się PZPN......., zaraz będą autostrady, Tusk i kryzys na świecie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener jest dobry, podobno nawet bardzo ( jak na polskie warunki ) choć rzeczywiście sprawia wrażenie raczej dobrego wujka, zestresowanego obecnością przed kamerą lekko nierozumiejącego co się do niego mówi a nie wojownika, lidera który drugi "cud nad Wisłą" miał nam zafundować :ha:

 

Jestem pewien że na tego typu zawodach stres, strach to coś co niszczy tak bardzo że nie prowadzi nawet do remisu. To czego im brakuje to zgranie. Grecy i Rosjanie w tym składzie grają ze sobą długo, znają się wiedzą czego oczekiwać od siebie i innych a u nas ... w ilości podań w próżnie i bezmyślnych strat piłki było widać że trochę naszym tego brakuje. Nawet na meczu z Grecją ładnie cisneli od samego początku widać było że chcą wygrać, mają ambicje ( oczywiście z wykonaniem było trochę gorzej ;) )

 

Entuzjazm jest bardzo potrzebny bo warto byłoby skończyć z tym "nic się nie stało"

 

Przykro mi to mówić ale część postu to zwykła erystyka, rozmycie tematu. Rozmawiamy o EURO 2012, meczu Polska-Rosja a już pojawia się PZPN......., zaraz będą autostrady, Tusk i kryzys na świecie.

 

Pozdrawiam

 

Jasne że rozmawiamy na temat ME ale trudno mi do tego podejść bez napisania kilku słów na temat naszego selekcjonera.

To że myli psychologa z psychoterapeutą to jeszcze nic złego, braki w ogładzie medialnej i doły merytoryczne są wynikiem takiej a nie

innej osobowości oraz braku wykształcenia, to można za przeproszeniem olać - reprezentacja ma wygrywać.

To że nie wykonuje na czas zmian w składzie i że nie może dogadać z zawodnikami to już gorzej ponieważ świadczy o charyźmie

na poziomie dolnych stanów akceptowalności a taka charyzmatyczność - "przywódca" jest chłopakom potrzebny.

 

Osobiście uważam że koszulka Smudy z "gapą" PZPN-u w pierwszym meczu jest charakterystyczna dla oceny sytuacji na boisku i w

naszej piłce w szerszym kontekście. Wielu kibiców było zwyczajnie w..kurzonych i uważam że słusznie ponieważ Pan Smuda reprezentuje

Polskę a nie skompromitowaną organizację którą wszyscy obchodzą z daleka i udają że jest ok z powodu układów (nawet kurator przecież wymiękł).

 

Oczywiście, Smuda lekko nie ma - bardzo trudno wybrać sensownych graczy z puli tych co są do dyspozycji, w klubach gra wielu obcokrajowców

(Legia -połowa), o ile pamiętam w Wiśle chyba prawie wszyscy w podstawowym składzie.

 

Trzymam kciuki za naszych i mam nadzieję że zdołają wygrać z Czechami nie oglądając się na nic a na trenera w szczególności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz był ciekawy, to prawda.

 

Szkoda tylko, że tak szybko traciliśmy piłkę. I jestem bardzo zawiedziony tym, że grano długie piłki do Lewandowskiego gdy ten przed sobą miał 3 ech obrońców! Oczekuje się od niego cudu ? Bardzo dużo było takich zagrań. A wystarczyło by podać komuś bliżej i wtedy ewentualnie prostopadle do Lewandowskiego.

 

 

Co do Czech to Petr Cech jakoś słabo wypada w tym turnieju. Jestem zaskoczony tak słabą jego formą.

 

Mamy szanse wygrać z Czechami. Oby to nie był ostatni mecz Polaków na Euro2012 ! Musimy wygrać, inna opcja daje nam wykluczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo mieszane uczucia co do Smudy, ale postanowiłem go nie oceniać do końca ostatniego meczu w grupie. Ma szanse i to zależne tylko od gry naszej drużyny. Dawno tak nie było. Jest szansa na wyjście z grupy. Jak wyjdziemy krytyka trenera i tak będzie nieuzasadniona.

 

Euro dla mnie jest sukcesem nie tyle ze względu na wyniki sportowe, co całościowy skok cywilizacyjny naszego kraju do przodu. Powstały ogromne inwestycje.

 

No i jesteśmy pełnopranym członkiem wspólnoty europejskiej.

 

Same plusy ...

 

... acz mnie szlag trafi na Smude jak wpusci na ostatni mecz Szczesnego !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.