Skocz do zawartości

Najlepszy blog o astronomii w Polsce?


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

>>> usiągnął

 

Pewnie dlatego, że tam mi nie podskoczyłeś - rzeknę (bo bym odpalił moją telepatię) :)

 

- przy okazji zwracajac się do Ciebie innymi (bardziej polskimi) nickami - Danielu / Pejczu drogi.

 

A tak poważniej to gratulacje i podziękowania za te śmieszne teksty zbierane czasem też po mniejszych i większych dziurach, ale miłych bo astronomicznych :)

 

jednakowoż nie czarnych :szczerbaty:

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano · Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu

 

Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej zalecie Twojego blogu. Odwadze! W zakladce o forach astronomicznych, na dole jest kilka wypowiedzi

pewnego anonima podpisanego "ekolog". Nie pytaj czy znam autora czy nie. Dzisiaj pojawił się tam kolejny wpis.

Bedziesz musiał chyba naprawdę w kwestii tej Twojej odwagi przemyśleć sprawę (skasować czy nie?) ;)

Załączam print-screen.

Pozdrawiam

pejczu_zobaczymy.jpg

Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu

Nie skasuję czegoś, w czym zasadzie się zgadzam (może poza kwestią nicku Ignisa), zresztą gadałem dziś w nocy z Robertem o całej tej rozróbie, zobaczymy co z tego wyniknie ;)

Znacznie bardziej kontrowersyjne komentarze tam mam :read: .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Opublikowano · Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu

A co się dzieje? Dajcie linka.

 

Zadziwiający post (nawet dla mnie, gdzie już wiele w środowisku astro widziałem).

 

Zupełnie nie zgadzam się z tym co pisze Ignis w tym poście. Powiem więcej, jest to w jakimś zakresie groźne, bo to polityka nie budowania platformy komunikacyjnej, ale... zgromadzenia "duchownego".

 

Zresztą - czas to zweryfikuje i odpowie na pytanie, czy środowiska astronomiczne potrzebują "duchowych przewodników", czy raczej sami czują się wartościowi, a jedyne czego od adminów im trzeba to sprawnie działających platform komunikacyjnych.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Tak zmienię temat, byłby najlepszym blogiem, gdyby nie miał czarnego tła ;). Po 4 tekstach dnia, oprócz tego, że mam lepszy humor, mam poziome linie przed oczami. Choć zawsze mogę "ignoruj style" w ff, a jednak Paether zmiłuj się :)

 

Nieco rozjaśniłem kolor tła wpisów, tak czy owak musi być ciemne, ale niekoniecznie czarne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane) · Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu
Załączam print-screen.

 

Też Cię lubię Ekologu, tylko wytłumacz mi po kiego grzyba przenosisz "żagiew" na Astropolis??? Napisałeś komenta na blogu Pejcza..OK rozumiem wyraziłem opinie! Ale reklamujesz to tutaj? Nie pojmuję po co ta prowokacja! :icon_confused:

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu

1. Zaleciłem Pejczowi rozważenie skasowania owego kontrowersyjengo może nieco wpisu jakiegoś ekologa

czyli nie masz podstaw do czucia sie prowokowanym.

 

2. Elemntarna ambicja mi osobiście (jako szefowi forum) podpowidałaby zamysł nie zrażania nikogo tak OSTRYM nickiem. (Ignis Dei)

I w tym punkcie sporo racji tamtemu anonimowi przyznac musze. Ja osobiście przywykłem do tego ze masz tak ultra ostry nick

ale ja to akurat jestem nieprestizowy człowiek o czym 100 razy pisałem, Mi ganze - gall czy pisze pod szyldem

czarnym, czerwonym czy Zielonym. Pod Jackiem co nie lubi wolnych czy pod Pejczem co może i lubi.

Niemniej 95% ludzi (zwłasza nowoprzychodzącym) może to nie pasować (taka ekspiacja z Twojej strony nickowa

i "moderatosko-obstawieniowa"). Zamiast doszukiwac się prowkoacji .. zmień nick .

Ale co ... prestiż Ci nie pozwoli ... obciach zmienić zdanie?

 

3. Z Jackiem E. było historycznie tak jak anonim napisał. W niezwykłym momencie dostał prawo moderowania Wolnych tematów

Jako docelowo wielki i elegancki admin (czego Ci życzę) uwazam RobercieT że powinienes jednak ten dział, w sumie jak sie okazuje czasem newralgiczny, nie powierzac Jackowi skoro wypsnęła mu się wrogość do Wolnych tematow i przypomina nam tu czy tam w wątkach o czyms innym nagle o świętach.

 

Pozdrawiam

p.s.

Tyle z mojej strony - to jest jednak wątek głownie Pejcza.

Odpowiedzi Twojej może nie skomentuję - wybacz drogi Robercie.

Ja nie czuję do Ciebie wrogości tak a propo! Czasem nie masz tam lekko - przyznaję ;)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu

Normalnie jakaś paranoja..Dlaczego nie podoba CI się nagle mój nick? Piszę pod nim od kiedy założyłem w domu internet, na długo przed powstaniem for astronomicznych. A odzwierciedla on raczej mój stan ducha a nie hegemoniczne zapędy . Czy ja się pytam Ciebie czemu firmujesz się nickiem blokerów autostrad?

 

 

Nie mam zamiaru zmieniać „Nicka” bo jestem nim kojarzony.

 

Po co piszesz o mnie na Astropolis? Staram się już nie zabierać tu głosu w żadnych kwestiach a tym bardziej wciągać w dyskusje, czasem wrzucę tu jakiś marny szkic lub fotkę. Mnie tu tak naprawdę nie ma.

Powtarzam..przenosisz żagiew na to forum…Po co to robisz?

Edytowane przez ignisdei
Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane) · Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu
Ukryte przez Adam_Jesion, 13 Kwietnia 2013 - Brak powodu

Nie przenoszę żagwii tylko jestem dżentelmen i tam obiecałem Kobiecie (Ani) nie zabierać głosu do końca kwietnia, a po mom zamilknięciu jeszcze mi nawtykano. Co nie jest sprawą AP ale jest sprawą co ściśle wiąże się z Pejczem. Bo okazało się, że wykonuje tam na FA pewne pożyteczne funkcje czasem, a jednoczesnie prowadzi obiektywnie sprawiedliwy Blog. Po prostu dałem mu okazje do pokazania czy na swoim (wspaniałym) blogu potrafi zachować się tolerancyjnie dla kontrowersynych nieco wpisów, w momencie gdy będzie musiał (w ich obronie) nieco sie narazić.

A fakt, że ktoś wycina linki do światowych newsów o znanych ale "nie katolikach" i jeszcze opisuje to jako moją winę

- w wolnych tematach {sic!} miał prawo mnie zaboleć. I tyle z mojej strony w tym temacie. Żagwii przenosić nie chcę. Więc stop.

 

To że nick "Ogeń Boży" miałeś jako poczatkujacy forumowcz to jedno. Jeżeli masz ambicje mieć popularne forum z wielki aspiracjami

to wybacz ale to już pora na zmianę. Ja doceniam Twoje, małej lub może prawie średniej wielkości forum,

ale obiektywnie Ty powienieneś mieć ambicje na więcej i jest jasne (logika, przyjęte po dziesiatkach lat "docierania się" zwyczaje)

że neutralny Nick. Takie forum powinno też mieć neutralnych Moderatorów - w działach wolnotematycznych.

Ale to Twój wybór - rob jak chcesz - ja tylko pokazuję jaki.

 

Uważam, że spory z Tobą RobercieT i z inymi mają czasem też dobre strony. Ja po sporach okołornetkowych (Szuu nie zrozumial w pewnym momencie wzoru o teście "szpaczm" i mi niesłusznie coś mi wytknął) - kupiłem do obserwacji ale i testu jasną (co jest zaletą) lornetkę 10x60

 

http://astromarket.pl/lornetki-1/lornetka-ts-optics-10x60-le.html

 

i mam ją w rękach. :)

 

A Ty, RobercieT, po innych sporach wróciłeś do szkicowania i ...

nie kłam nam tutaj w żywe oczy ... ;)

Twoje szkice nie są marne :)

 

Pozdrawiam

 

 

.

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czyli co? Miałem dostać, a nie dostałem? :(
Pewnie inni się wkupili alkoholem i pochlebstwami, a ja nie ;)

 

Możemy to załatwić na następnym. Ty przywieź mapę, a ja butelki. :D Tylko kobiety nie bież, bo może nie spodobać się jej to, co może się stać :D
Żartuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Miałem dostać, a nie dostałem? :(

Pewnie inni się wkupili alkoholem i pochlebstwami, a ja nie ;)

 

W jednym przypadku rzeczywiście tak było :pijacy:

Ty nie przywitałeś się za pierwszym razem, pamiętasz? :naughty:

A tak serio. Na tych 4 kopiach jest błąd, który Ciebie dotyczy, zwyczajnie było mi głupio :icon_confused:

Propozycja następnego razu brzmi znakomicie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Pewnie napisałeś Wimmera przez jedno "m" :D

Spóźnione przywitanie było zamierzone. Jako pierwszorzędny i nadal panujący lanser nie mogłem pozwolić abyś poczuł się podobnie. Wiesz, publiczne lansowanie się to ciężki kawałek chleba, a woda sodowa uderza do głowy szybko. Potem ciężko się wygrzebać z nałogu, albo coś ;) Bałem się, że zatracisz się w tym i popadniesz w brutalny lans, tak jak ja :D

 

A jako, że faktycznie jesteś podejrzanie tajemniczy i cholera wie, co Ci tam po głowie chodzi, kogo i kiedy z ukrycia nagrywałeś, i co też może teraz dziwnego pojawić się na Astroparody ;) , to następnym zgotuję Ci takie przywitanie, że Twój blog aż zahuczy :D

Do następnego razu!

 

pozdrawiam ciepło Ciebie i Agę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie tak dawno rozpocząłem serię postów przybliżających katalog galaktyk stworzony przez Haltona Arpa. Dlaczego akurat te? Ponieważ są nietypowe, dziwne i dlatego pasują do koncepcji bloga. Sam katalog nazywany jest Atlasem Osobliwych Galaktyk.
Poza tym nie znalazłem takiego opracowania w języku polskim więc może się przyda smile.png Początkowe galaktyki ciekawością tyłka nie urywają, ale stwierdziłem, że katalog będzie kompletny bez wybierania najfajniejszych smile.png. Już teraz myślę sobie o zrobieniu mega-plakatu na ścianę z całym zestawem ponad 300 obiektów ARP i może skumulowania wszystkiego w jakimś pdf'ku smile.png

http://astroparody.blogspot.co.uk/search/label/ATLAS OSOBLIWYCH GALAKTYK

Dla rozbudzenia apetytu dodam, że w katalogu znajdują się takie cuda jak np:

3ecc335dc6e18541.jpg95ef6711b776918b.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przerzuciłem Twoje pytanie do bardziej odpowiedniego tematu (AstroParody nie jest bublem z Allegro ;) )

 

Dlaczego nie działa?

Ponieważ zastanawiam się czy znajdę na to czas, a jeśli znajdę to jak to pogodzę z rolą admina tutaj ;)

No, to zdecydowanie nie jest bubel, tylko właśnie najlepszy blog :) Ja cały czas czekam na wznowienie działalności, ale rozumiem problemy czasowe (Reaktor Wiedzy zabiera go za dużo?). Rola admina może się przydać, masz wgląd do różnych zaawansowanych narzędzi, czy też pewność, że nikt Ci przed nosem nie wytnie najlepszych tekstów, jak ostatnia akcja z KATADRIOPTYKIEM :) Choć rodzi się tu mały konflikt interesów, no ale cóż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.