Skocz do zawartości

Asiunia w domu ... czyli przyjechał astrgraf ASA10N f3,6


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

No, Jacek, "zabawki" masz, czekamy na efekty :) (zdjęcia)

Tylko nie mów, że to docelowy zestaw :) :) :)

 

 

 

Jaki tam docelowy... yes.gif ale na pewno wypadowy i zlotowy. Będzie do podziwiania organoleptycznie na zlocie w Jodłowie w tym roku (wrzesień). Taka jedna z wielu atrakcji na jubileuszowy 10 zlot yahoo.gif.

 

Pzdr

Jacek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Jacek sprzetu i czekam na zdjecia z Twoja FLI 8300. A swoja droga czy Orion UK nadal dostarcza optyke do tych teleskopow czy ktos inny lub tez sami sie zajeli ich produkcja?

Optyka Orion UK. Od 16" w górę Lomo. W najbliższych tygodniach przyjadą do nas nowe AG od Oriona (włącznie z 16", która pojedzie do Nerpio w Hiszpanii). Zobaczymy, jak one ewoluują, bo rozwój astrografów ASA robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak widzialem pierwszy AG jaki Orion wyprodukowal i ostatnia wersje na Astrofescie. Zmian pod wzgledem mechanicznym gdzie Orion mial nie za dobra opinie zaszlo sporo. Z pewnoscia dzieki uwagom i sugestiom uzytkownikow. Sam Adam wiesz ile rzeczy pozmieniales w swoim AG. Jedyna rzecza ktora Orion zawiesil bylo opracowanie nowego fokusera (choc prototyp wersji 2" pokazali kilka lat temu) i poszli po gotowe rozwiazanie w postaci Atlasa dla tych co maja juz sporo kilogramow do powieszenia na wyciagu. ASA zreszta tez na poczatku chyba miala slaby fokuser. No ale ten u Jacka na zdjeciach robi wrazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika tylko ASA. W przypadku DDM85 nie potrzebna, bo moja wersja montażu ma wbudowany kontroler w środku, więc wpinasz tylko 1 kabel do osi Dec obok portów USB dla kamer itp. Poprzednie wyciągi w ASA to była porażka, chyba nawet większa niż oryginał w OOUK. Orion wszedł w deal z FLI i teraz montuje Atlasy w AG, zaś ASA stworzyła swojego potwora. Pięknie działa i sztywnoscią nie ustępuje Atlasowi, a to nie lada wyczyn. Łożyskowany jest ze wszystkich stron, nie tak, jak crayford, wersja Z ma precyzyjną listwę zębatą, dzięki której uzyskuje dużą powtarzalność (nie ma ryzyka poślizgu), co jest kluczowe w FocusMax, a w tak jasnym sprzęcie do tej pory jedynie Atlas się sprawdzał.

 

A tak prezentowała się ASA w czasie imprezy tranzytowej (Wenus) w CNK. Jak już gdzieś pisałem, budziła zainteresowanie nawet postronnych osób. Dzięki Bogu, nie wszyscy pytali o cenę  :szczerbaty:

292652_378878045493432_657724854_n.jpg

 

Link do wszystkich zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Jacek sprzetu i czekam na zdjecia z Twoja FLI 8300.

 

Dzięki Tomku (i oczywiście dziękuje Wszystkim za ciepłe słowa),

 

jak Adam odda mi we władanie 85-tkę i pogoda pozwoli (u nas leje deszcz) to na pewno cyknę ze dwie fotki przed przyjazdem mojej 60-tki.

 

Pozdrawiam

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika tylko ASA. W przypadku DDM85 nie potrzebna, bo moja wersja montażu ma wbudowany kontroler w środku, więc wpinasz tylko 1 kabel do osi Dec obok portów USB dla kamer itp. Poprzednie wyciągi w ASA to była porażka, chyba nawet większa niż oryginał w OOUK. Orion wszedł w deal z FLI i teraz montuje Atlasy w AG, zaś ASA stworzyła swojego potwora. Pięknie działa i sztywnoscią nie ustępuje Atlasowi, a to nie lada wyczyn. Łożyskowany jest ze wszystkich stron, nie tak, jak crayford, wersja Z ma precyzyjną listwę zębatą, dzięki której uzyskuje dużą powtarzalność (nie ma ryzyka poślizgu), co jest kluczowe w FocusMax, a w tak jasnym sprzęcie do tej pory jedynie Atlas się sprawdzał.

 

A tak prezentowała się ASA w czasie imprezy tranzytowej (Wenus) w CNK. Jak już gdzieś pisałem, budziła zainteresowanie nawet postronnych osób. Dzięki Bogu, nie wszyscy pytali o cenę  :szczerbaty:

292652_378878045493432_657724854_n.jpg

 

Link do wszystkich zdjęć.

 

Ciekawie wyglądam na tym zdjęciu z tym aparatem pod kurtką, bo tak mi coś odstaje :szczerbaty: Dobrze, że to na tej wysokości, bo gdyby wisiał niżej, to można by pomyśleś, że od nadmiaru wrażeń i wrażenia tym sprzętem co innego mi tą kurtkę wypchało :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe zabawki :) W ramach testów i z ciekawości możecie dobrze dopalić M27 i zobaczyć czy wyjdzie dodatkowa warstwa. Na fotkach Spitzera w podczerwieni tam coś się świeci więc ten pył/gaz tam rzeczywiście może być i może dać się złapać na zwykłej fotce jako takie przyciemnienie tła. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!!! Aż miło się czyta o tym super sprzęcie w PL. A znając Wasze zdolności marketingowe liczę, że za dwa, trzy lata obecni właściciele tych montaży i astrografów przesiądą się na kolejny, docelowy sprzęt i ten obecny będzie w promocji na forumowej giełdzie. Przy okazji, co z Orionem CT ? ;). Życzę Wam wielu wspaniałych fotek, które będą cieszyć nasze oczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw kiedy w astromarkecie pojawi się bliźniak Hubble'a :szczerbaty: a może na giełdzie pojawi się ten obecny jak przejdzie na emke.

Mam przeczucie, że zdjęcia z nowych "zabawek" podniosą wysoko porzeczkę.

Kurczę może uda się mi wybrać na zlot do Jodłowa bo zobaczyć taki sprzęt i to w akcji jest bezcenne.

PS

Chyba trzeba będzie stworzyć nowy odrębny dział - zdjęcia z wykorzystaniem ASA :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.