Skocz do zawartości

Ceny Synty 8"


SEBOS

Rekomendowane odpowiedzi

o kurde....

Taki błąd... :Boink: Miałem napisać FILTRY , a nie okulary... sory, pomyłka :lightning::Boink:<_<

 

 

i jeszcze to:

Jak już zakupię Syntkę 8" to może jakąś recenzje napisać? (z punktu widzenia kompletnego żółtodzioba :D)

robić? czy już wystarczająco dużo jest tego na necie?

 

 

Albo jakaś recenzja tej książeczki :rolleyes:

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to ma być recenzja taka jak takie:

http://astropolis.pl/topic/38183-wrazenia-poczatkujacego-synta-8-pyrex/page__view__findpost__p__452561

lun

http://astropolis.pl/topic/38156-pojedynek-refrektor-vs-reflektor/page__view__findpost__p__452206

 

to odpuść sobie.Jako niedoświadczony nie napiszesz nic, czego już by nie było- tym bardziej na temat najbardziej popularnego swego czasu teleskopu w Polsce.

 

EDIT: z filtrami poczekaj. Poobserwuj najpierw bez, potem znajdź kogoś z filtrami (albo wybierz się na zlot)- zobaczysz czy widzisz różnicę i czy jet ona dla Ciebie warta wydania pieniędzy.

Edytowane przez gregohr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no recenzje teleskopu odpuszcze sobie... :P ale jak kupię ten atlas to chyba warto napisać coś o nim... bo w internecie mało tego jest... (właśnie! czy ten atlas kieszonkowy będzie przydatny?)

 

wracając do zlotów... u mnie nie ma chyba żadnych :/

 

A TO BY MI SIĘ PRZYDAŁO? ---> http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1665&lunety=Karta_Messiera_-_zdj%EAcia_obiekt%F3w_+_mapa_+_dane_obiekt%F3w_70x100cm_dwustronna

 

 

a Księżyc bez filtru ogląda się dobrze????

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakatu raczej na obserwacje nie weźmiesz, ale na ścianie może fajnie wyglądać :D

 

Co do Księżyca: to jest akurat dobre pytanie - oglądać się da tylko jak widać mały rogalik. Faktycznie, może warto dokupić filtr księżycowy. Przy 6" nawet z nim trochę ślepi w czasie pełni, a co dopiero może być przy 8"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak myślałem...

 

a pro po plakatu... oni mogą wydrukować mniejszy... tylko czy się przyda?

 

 

ten filtr: http://teleskopy.pl/Filtr-ksi%C4%99%C5%BCycowy-CrystalView-Moon-1,25-cala-teleskopy-1981.html czy celować w coś lepszego??

Jaki filtr przyda się do Synty 8"???

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś bardziej zbliżonego do tego, tylko że od SkyWatcher'a. Wydaje mi się, że to wystarczy, chociaż fajnie by było jakby ktoś z Syntą się wypowiedział. I tak raczej nie będziesz się chyba skupiał na Księżycu skoro kupujesz 8" ;)

 

Edit:

 

To wygląda ciekawie. Ktoś się takim czymś bawił?

Edytowane przez Elori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebos, wiedz, że ten wątek robi się coraz bardziej irytujący. Na jedno pytanie trzeba Ci odpowiadać po parę razy, z drugiej strony Ty zadajesz jedno pytanie dziesięć razy, więc może o to chodzi, żeby żadne pytanie nie było pozostawione bez odpowiedzi :szczerbaty:

Wątków dotyczących Synty są dziesiątki, gdybyś raczył więc w nich pogrzebać, znalazłbyś odpowiedzi na wszystkie zadane tu pytania. A jeśli sam nie zaczniesz szukać odpowiedzi, to astronomia Cię nie wciągnie. Sam spójrz - czy też będziemy mieli prowadzić Cię za rączkę od jednego obiektu do drugiego - bo nie będzie Ci się chciało szukać?

 

 

Na pytanie odnośnie filtra do Księżyca, odpowiem tylko, że zdecydowanie wybrałbym polaryzacyjny. Ale odpowiedzi na pytania: dlaczego, jaki i w jakim sklepie - powinieneś znaleźć sam.

 

ps. Te zestawowe wystarczą na początek. Wszystkie sklepy dają takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak...

ale wystarczy jeden, czy od razu dwa?

Jaka opcja była by najlepsza dla Synty 8"?

#2

#3

#2 i #3

#2 i #2

#3 i #3

 

Proszę o pomoc... Jutro lub po jutrze zamawiam teleskop

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak...

ale wystarczy jeden, czy od razu dwa?

Jaka opcja była by najlepsza dla Synty 8"?

#2

#3

#2 i #3

#2 i #2

#3 i #3

 

Proszę o pomoc... Jutro lub po jutrze zamawiam teleskop

 

do 8" regulacja transmisji na poziomie 5-30(40)% wystarcza w zupełności.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.