Skocz do zawartości

Time lapse - startrails


Skiba

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź jest taka sama do dwóch powyższych pytań. Efekt ten uzyskuje się ręcznie przy pomoce photoshopa. wgrywamy np 100 zdjęć na warstwach (jedno pod drugim) i kolejno zmieniamy przenikanie warstwy na jaśniej - i kolejno krok po kroku zapisujemy np jpg. Jest to żmudna robota. Prościej i to wszystkim proponuje zciągnąc programik starmax i zrobi to całkowicie za darmo i automatycznie. Czyli połączy nam dowolną ilośc zdjęć zapisując każdy krok do osobnego pliku jpeg. Potem materiał edytujemy w jakimś programie do obróbki filmowej. Ja robię to w Sony Vegas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest taka sama do dwóch powyższych pytań. Efekt ten uzyskuje się ręcznie przy pomoce photoshopa. wgrywamy np 100 zdjęć na warstwach (jedno pod drugim) i kolejno zmieniamy przenikanie warstwy na jaśniej - i kolejno krok po kroku zapisujemy np jpg. Jest to żmudna robota. Prościej i to wszystkim proponuje zciągnąc programik starmax i zrobi to całkowicie za darmo i automatycznie. Czyli połączy nam dowolną ilośc zdjęć zapisując każdy krok do osobnego pliku jpeg. Potem materiał edytujemy w jakimś programie do obróbki filmowej. Ja robię to w Sony Vegas

 

strasznie monotonna procedura z PS (ale efekt piekny). Musze zobaczy co ten starmax potraffi (zakladam, ze nie mogles nim osiagnac takiego efektu jaki osiagnales w PS?). Do tej pory uzywalem startrialls.de, ale nie mial opcji startrialls time lapse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie monotonna procedura z PS (ale efekt piekny). Musze zobaczy co ten starmax potraffi (zakladam, ze nie mogles nim osiagnac takiego efektu jaki osiagnales w PS?). Do tej pory uzywalem startrialls.de, ale nie mial opcji startrialls time lapse.

Generalnie nie polecam PSa do tej roboty. Napracujesz się a Starmax zrobi to za Ciebie automatycznie i równie dobrze!. Startrails.de to dobry program ale do zdjęć. Niestety animacji w sensie łuków gwiezdnych tam niestety się nie zrobi. Generalnie polecam starmaxa, szkoda życia na dłubanie się w Ps.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zasadzie zastanawiałem się gdzie to zdjęcie wrzucić - z jednej strony to klasyczny "startrails" z drugiej strony zdjęcie burzowe, z trzeciej strony wycinek materiału z kolejnego Time Lapse który obecnie baardzo cierpliwie składam. Więc wrzucam go tu jako zapowiedź mojego kolejnego projektu tym razem burzowego z gwiezdnym akcentem.

Serdecznie pozdrawiam

post-21748-0-02239800-1344288481_thumb.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

W sumie zastanawiałem się czy to wrzucać na forum, bo nie jest to film o tematyce astrofotograficznej. Jednak jest kilka ujęć na początku filmu z tej dziedziny. Nie mogłem się oprzeć pokusie żeby do traileru o tematyce sportowej w kontekście Podlasia nie pokazać jednego z najpiękniejszych nieb w Polsce. W całym już gotowym filmie na pewno nie zabraknie ujęć astrofotograficznych.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.