Skocz do zawartości

Koronium


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Piękne widoki serwowane ostatnio przez jeden z obiektów na nieboskłonie, skłonił  ;)  mnie do sięgnięcia po pewną, starą książkę i stąd pytanie:

 

  Co to jest koronium?

 

Jak zbyt trywialne, to przepraszam.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszekjed

No dobra, jeśli jest jest  to biała czapka to zapewne kucharska. Dlaczego więc ma taki niestandardowy wymiar w pionie i daszek z przodu. Obowiązujący kanon to daszek z boku.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piotrko dlaczego odrazu krasztestowi??

 

Nie każdy wie że Coronium to wymyślona nazwa dla nieznanego pierwiastka ówcześnie na Ziemi (teraz też takiego nie znają) którego linie emisyjne (530 Angstremów) nie można było do żadnego znanego przypożądkować. Aż tu nagle doszło do pewnego odkrycia które wskazało że jest to nic innego jak 13 razy zjonizowane żelazo Fe, wcześniej tego nie odkryto bo Fe XIV leży na tzw liniach wzbronionych a więc takich które teoretycznie są możliwe ale labolatoryjnie nigdy się ich nie zaobserowało.

 

A piszę o tym, żeby ktoś komu nie chce się czytać (mi też nie) tego co znajduje sie pod linkiem podanym przez El'a nie skojarzyło się odrazu z Koroną słoneczną co może być, gdyż: "hmmm Coronium to pewnie jakaś pseudo łacińsko arabskie zdrobnienie korony słonecznej, szczególnie że zaraz obok jest tego rysunek;)" HA:)

 

pozdrawiam

howx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;D Czas trwania crash testu jest funkcją speedu i sztywności konstrukcji.

(Np. crash test ślimaka to jakieś 2 dni, samochodu parę sekund).

Tak myślę. A w stosunku do pytania na forum, proszę traktować ten termin jako hiperbolę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow! Takiej ksywy to jeszcze w "rękach" polonisty nie słyszałem, ale jakoś trudno mi skojarzyć czy to dobre przezwisko czy najgorsze z możliwych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.