Skocz do zawartości

Crescent


simarik

Rekomendowane odpowiedzi

Mgławica wyszła rewelacyjnie, gwiazdki też :)

Co do tła to już muszą być naprawdę super warunki żeby z niego coś wydobyć.

Tak mi się wydaje, że tych pomarańczowych gwiazdek tez jest tam więcej niż w innych rejonach - tak że ogólnie wypadłeś extra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana surowa pojedyncza klatka prosto z aparatu zmieniony jedynie format z raw do jpg.

Klatka to 300s. ISO 800 - zresztą zostawiłem exifa

IMG_1643.jpg

 

 

Zombi nie wiem jaki masz wyciąg w swoim 80ED - ja mam założony ten od GSO z mikroruchami. Niestety nie ma on gwintu do sztywnego zamocowania FF/FR TV. Ma on tylko clamping ring z dociskiem na jedna śrubę - dlatego w zależności od ustawienia aparatu w wyciągu większe pojechanie gwiazdek występuje w którymś z rogów. To mocowanie FF/FR jest to najsłabszym punktem w moim edku. Poza tym niezbyt szczęśliwe jest także zastosowanie możliwości obrotu wyciągu z blokada na jedna śrubkę co także może wprowadzać nieosiowość.

 

Dla porównania przedstawiam także pojedyncza pełną klatkę M44 z tego samego zestawu. Inne ustawienia aparatu z FF/FR w wyciągu powoduje, że rogi wyglądają zupełnie inaczej niż na poprzednim kadrze.

 

M44 _source.jpg

 

A jak z tym wypłaszczeniem zombi jest u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Orionie mam wyciąg oryginalny a w FF/FR wymieniłem clamping ring na jaskółkę (po pierwszej sesji kiedy to prawie rozbiłem aparat).

Walcząc z polem wypróbowałem dwa flattenery i TV wydaje się być lepszy - gwiazdki w rogach nie są krzyżykami (mimo to ze pole nie jest takie jak powinno):

 

ccdinspector1.png

 

Sugerowano mi zmianę odległości flattenera od matrycy ale zaniechałem dalszych testów. Jeżeli ktoś ma receptę to proszę piszcie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jeszcze jedna wersja obróbki - ja już chyba nic więcej nie wyciągnę.

Obróbka mniej "artystyczna", dodatkowo pełna klatka zmniejszona na potrzeby forum

 

Pełną rozdzielczość można znaleźć tutaj: full resolution

 

I jak która wersja wygląda lepiej?

Obie wersje są bardzo ładne. Ja bym poprosił o surowy stack, jeśli można B) spróbowałbym swoich możliwości i porównał do Twoich wynikowych zdjęć. PLUSIK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za materiał!

 

Do tej pory RGB nie robiłem prawie wogóle, ale kiedyś trzeba zacząć :) Nie bardzo mogłem dojśc do porozumienia z moim monitorem. PI pokazywał inne kolory niż difoltowa przeglądarka obrazków, dlatego załączam 3 wersje - od najmniejszego nasycenia do największego:

 

crescent_simarik.jpg

 

crescent_simarik2.jpg

 

crescent_simarik3.jpg

 

Pozdrawiam,

milosz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Ci to wyszło Miłosz - każda wersja ma coś w sobie - poza tym uzyskałeś taka fajna miękką obróbkę. Coś mi się wydaje że materiał RGB Ci służy ;).

Obrabiałeś tylko w PI czy w czymś jeszcze?

 

Tylko PI, nie mam fotoszopa. Dzięki za opinię! Dobry materiał, to i (w miarę) dobrze wyszło :) Mnie się Twoja wersja bardziej podoba. Może za miesiąc (jak się zacznie ściemniać) dorobię Ha to spróbuję złożyć LRGB z tego materiału.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no fajnie Ci to wyszło. Każda przedstawiona tutaj wersja ma swoje uroki i może się podobać! Dzięki za swoja wersje obróbki. Dzięki temu można sie przekonać jak wiele jest opcji i różnych wersji podania finalnego materiału. Czyli pomimo nawet stosowania tego samego sprzętu to i tak efekt końcowy będzie się różnił - i to jest w tym fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przedstawiam kolejną i ostatnią już próbę podejścia do materiału.

Przy pomocy międzynarodowej ;) udało mi się coś takiego uzyskać:

 

crescent11.jpg

 

 

Pełna rozdzielczość tutaj

 

Mnie ta finalna wersja odpowiada najbardziej.

Kończę już z tym obiektem i odstawiam go na półkę. Na sfotografowanie czeka jeszcze wiele, wiele innych. Na pewno wrócę do niego w przyszłości, o ile będę dysponował setupem z większą ogniskową.

Edytowane przez simarik
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.