Skocz do zawartości

Magazyn Astronomia Amatorska


Piotr Brych

Rekomendowane odpowiedzi

Próbki będą w przyszłości dostępne na stronie miesięcznika. Jak na razie nie przewidujemy dostępności pełnej wersji PDF, gdyż czasopismo jest sensu stricto wydawnictwem drukowanym i nie ma "ambicji" iść w kierunku formy elektronicznej. Całe szczęście, mimo XXI wieku ludzie czytają czasopisma i książki drukowane, i my również chcemy zachować tę klasyczną formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jakaś próbka w PDF-ie? W ogóle z jakiej paki nie można kupić PDF-a? Przypominam, że mamy XXI wiek...

 

Ale Ty niegrzeczny jesteś!!!

Można było napisać tak:

Czy będą jakieś próbki w PDF-ie, a Ty od razu tak po chamsku, z jakiej paki, że XXI wiek, wyluzuj gościu, ten projekt dopiero startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty niegrzeczny jesteś!!!

Można było napisać tak:

Czy będą jakieś próbki w PDF-ie, a Ty od razu tak po chamsku, z jakiej paki, że XXI wiek, wyluzuj gościu, ten projekt dopiero startuje.

 

PDF Pdefem ale ja wole wersje drukowana. nawet jezeli AA bedzie dostepna w PDF to i tak kupie wersje ''papierzana''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie,

jeśli ktoś poczuł się urażony moim pytaniem to przepraszam. Chodzi o to, że wersja PDF generuje dodatkowy zysk dla przedsiębiorstwa a z punktu widzenia czytelników pozyskuje nowe grono klientów grupy docelowej. Poza tym relacja ceny do kosztów produkcji jest zdecydowanie korzystniejsza.

 

Osobiście cieszę się, że powstaje taka gazetka, trzymam kciuki i jednocześnie zaznaczam, że chętnie skorzystałbym i kupił wersję PDF bo lubię i prenumeruję niektóre czasopisma w formie elektronicznej jak np Akcjonariusz czy The Economist (nie płacę za wysyłkę z Wielkiej Brytanii).

 

Czasy się zmieniają, rynek też. Trzeba umieć dostosować się do wyzwań nowej gospodarki...

 

Pozdrawiam,

Piotrek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj "słówko" na temat kontaktu ze sprzedającym . Była pewna nieścisłość przy zamawianiu (wynikająca ze str. banku) . W mig problemik został rozwiązany . Zdaję sobie sprawę , że przy takim natłoku obowiązków , trudno wszystko ogarnąć . . .

10/10 oby tak dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również ciesze się że wszedł na nasz rynek tego typu magazyn.

Jestem ciekaw czy przy takim mały rynku sie utrzyma (no i ilu nas jest ?? 10-20 tyś ?), martwi mnie też ta cena (np. Świat wiedzy- 4,99zł czy tez 21Wiek 7,99zł) a to sa niezłe obszerne magazyny (wiadomo na poczatku jest sporo wydatków, start jest zawsze trudny) PiotrekLDZ ma racje. Trzeba się dostosować do rynku to że Ty sobie tak to wyobrażasz to nie znaczy nie powinieneś zapominać o tym że nie którzy wolą inna formę (no i koszty sie zmniejszą :szczerbaty: ). Czemu nie wysyłacie pojedynczych numerów wysyłka za pobraniem (wydaje mi sie że teraz co raz wiecej osób preferuje taka wysyłkę- zreszta ja też) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrokarolu, moim skromnym zdaniem pisma niszowe MUSZĄ być droższe niż masowe wydawnictwa, bo oprócz realizacji swojej pasji wydawca takiego AA musi jednak jakoś zarobić na chleb, czy chociaż pracowników. Śmiało mogę założyć, że liczba odbiorców takiego ŚW (nakład rok temu: 240 tys) wielokrotnie przewyższa obecny i nawet ewentualny przyszły nakład AA, nie mówiąc już o nakładzie wszystkich pism takiego wydawcy jak np Bauer.

 

Poza tym... nie chcę nikomu kasy liczyć, nie wiem kto ile musiał poświęcić żeby kupić wymarzony sprzęt, ale bez przesady. Kupujemy głupią złączkę za 50 zł, filtr za 300 zł, butelkę dobrego wina za 22 zł, palimy wachy za 40-50 zł żeby na sesję astro-obserwacyjną uciec od LP... to cena 15,90 zł nie powinna wzbudzać emocji.

Edytowane przez dziki
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl Piotrze poważnie nad wersją elektroniczną. Jesteśmy w wieku gdzie brak możliwości zakupienia i pobrania elektronicznej wersji za jednym kliknieciem na swój tablet czy netbook interesującego materiału, na "dzień dobry" dziwi, a na dłuższa metę zniecheca. Szkoda też drzew ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również się cieszę , że będziemy mieli nasze polskie pismo. Prenumeruję aktualnie ASTRONOMY NOW i SKY AT KNIGHT , ktore są 3 razy drozsze i nie załuje ani złotówki bo frajda jest niesamowita 2 razy w miesiącu wyjmowac ze skrzynki nowy numer. Chętnie zaprenumeruje i trzeci tytuł.

TRZYMAM KCIUKI ZA IDEĘ

GRATULACJE

P.S.

Ja też mam sentyment do papieru i druku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym bardziej 15,90 zł za pojedynczy numer Astronomii Amatorskiej lub nawet 14,00 zł w prenumeracie. :yes:

 

Piotr przepraszam, oczywiście 15,90 zł - moja pomyłka! Sprawdzę czy można wyedytować posta, żeby nie mylił.

Na swoje usprawiedliwienie mam to, że wziąłem prenumeratę :D

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jakaś próbka w PDF-ie? W ogóle z jakiej paki nie można kupić PDF-a? Przypominam, że mamy XXI wiek...

 

eeetam te PDFy to przereklamowana sprawa...Ja lubię sobie usiaśc tu i tam, wziąć gazetę, a nie ciągle ślepić w ten monitor. W pracy monitor, w domu monitor, astrofoto monitor... :komputer: 2/3 doby monitor.

I tak człowiek ślepnie i na starość czyli w wieku 50lat;) nie popatrzy przez teleskop...

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy nowe wydawnictwo na polskim rynku.

 

Mam dwa numery popularnego wsrod milosnikow astronomii dwumiesiecznika, jednak nie rzuca on na kolana. Pisany jezykiem naukowym, zdjecia to 1/3 objetosci czasopisma co bardzo dziala mi na nerwy, bo te moge sobie obejrzec w internecie, a wiec chetnie sprobowalbym czegos innego.

 

Jakim jezykiem pisane sa artykuly? Naukowym czy przystepnym dla amatora (nazwa zobowiazuje :))?

 

Jaka czesc magazynu zajmuja zdjecia? Nie chce kupowac katalogu ze zdjeciami i ofertami sklepow astronomicznych, chociaz jestem swiadomy tego, ze reklama to spore wplywy dla wydawnictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.