Skocz do zawartości

Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, raczej rzadko tu zaglądam i nie jestem na bieżąco (nie znam panujących tu zwyczajów), a poza tym uważam że napisanie dziękuję to większy wysiłek od kliknięcia przycisku, to i osoba której się dziękuje bardziej doceni. No chyba, że od reputacji, kciuków w górę coś konkretnego zależy/są jakieś profity jak np. na elektrodzie jeśli tak to się poprawiłem i dałem kciuka w górę.

Edytowane przez sokarsg-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie do wszystkich. Czy to jest forum fotograficzne?  CZY astronomiczne? Jakieś 70% postów to zdjęcia. Może warto założyć nowe forum tylko astro? Osobno Astro foto a co do innego rodzaju zdjęć są już inne fora. Duży bałagan na tym forum.tematyka  związana z nazwą trochę mija się z celem. Jeśli ktoś wrzuci ciekawy wątek typowo Astro parę reakcji. Ktoś zamieści zdjęcie odrazu multum reakcji.  Takie moje spostrzeżenie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Adam88 napisał:

Mam pytanie do wszystkich. Czy to jest forum fotograficzne?  CZY astronomiczne? Jakieś 70% postów to zdjęcia. 

A przeczytałeś tytuł wątku? Jak chciałbyś opisać ciekawe zjawisko nieastronomiczne na niebie? Zdjęcie tłumaczy więcej niż opis. Ale już wyobrażam sobie opisy w stylu: tydzień temu widziałem kolisty obłok w kolorze jutrzemkowo - różanym rozciągający się na południowym horyzoncie, a w nim kilka innych. Czy możecie powiedzieć co to mogło być?  :laughing1:

Nowe forum możesz założyć, jest ich już kilka. Od urodzaju głowa nie boli. :flirt:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam88 napisał:

co maja. Np chmury czy zdjęcia natury do Astro??

Zachęcam do sięgnięcia do starego wątku, wszystko powinno się wyjaśnić: https://astropolis.pl/topic/39443-cloud-trophy-reaktywacja-archiwum/?tab=comments#comment-469467

I jeszcze tutaj: https://astropolis.pl/tags/cloud trophy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adam88 napisał:

(...) ale co maja. Np chmury czy zdjęcia natury do Astro??

Przecież gdyby to były zdjęcia chmur na Jowiszu, Wenus, czy Marsie to byś nie marudził. Ziemia też planetą jest i zjawiska w atmosferze ziemskiej są równie astronomiczne co w atmosferze Wenus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Od lipca na naszym niebie można obserwować pyły erupcji wulkanu Rajkoke na Wyspach Kurylskich. Także rekordowe pożary tajgi na Syberii wyniosły znaczną ilość aerozoli do atmosfery. To w połączeniu dało taki efekt. Zdjęcie z 23 08, woj Lubelskie

IMG_9802.jpg

IMG_9823.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
13 godzin temu, Vader napisał:

@Radek Grochowski pisał o tym w statusach. Kto jeszcze dzisiaj zauważył mocno zapylone niebo przez pył saharyjski? Zdjęcia odpowiednio 16:14 i 16:54.

 

SUJm2BeNFRMOdGx8YMpT_kvmKWaetOD8kdVv-us5

 

TKgVsp_J1z4rB3XSHW834IeQUJrGlcAJ5A6NgnHk

Jakieś 15min patrzyłem na takie zachodzące słońce. Świetny widok :D

Edytowane przez Rosso
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fota z poniedziałku, kiedy stężenie było największe. Pozostałe dwie ze środy. Nie wiem czy taką słaba pamięć mam, ale nie przypominam sobie takich zachodów w ostatnich latach. Ja w archiwalnym fotach nie mam zdjęć ukazujących zapylone niebo w takim stopniu w Polsce. Możliwe też dlatego, że tym razem napływ pyłu przypadł na bezchmurne dni.

02237624-3.jpg

02257856.jpg

02257861.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.