Skocz do zawartości

Atik 314E w niewiarygodnie niskiej cenie! [zakończona]


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

A czy można zarezerwować do piątku?? Muszę się zastanowić, czy w ogóle przyda mi się do AT i czy nie byłbym za bardzo początkującym astrofotografem w ewentualnym zderzeniu z tym cudem ;)

W drodze wyjątku, zarezerwuję. :szczerbaty:

 

Przemyślcie dobrze tę okazję, bo specjalnie wytypowałem ten produkt jako wyjątkowo pożyteczny dla astrofotografów "bez budżetu". Oczywiście nie twierdzę, że to "darmowa" oferta, ale takiej okazji nie będzie szybko. Za relatywnie niewielkie pieniądze otrzymujecie kamerę, która zachowuje się już dokładnie tak, jak drogie kamery astro. Daje masę frajdy, nawet bez kombinowania z filtrami, które można sobie dokupować w przyszłości.

 

Do tego chodzą słuchy, że w ramach kryzysu Atik może mocno ograniczyć linię produktową, a to by oznaczało, że Atik 314E pewnie zniknie w ogóle. Tak więc - zastanówcie się bardzo dokładnie, bo może to się nie powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która wersja jest oferowana? Kolor czy cz-b? W jakim formacie zapisywane są fotki (czy tylko FITS?) Czy można ją zasilać z akumulatora żelowego, lub zwykłego stabilizowanego zasilacza 12V?

frugoslaw

Fakt, nie napisałem tego dosyć precyzyjnie. Wybrałem do akcji wersję mono dlatego, że chciałem "wprowadzić" ludzi w świat fotografii mono, które wg mnie, na tym poziomie jest naprawdę bardzo wciągający i relatywnie prosty (w stosunku do np. DSLR).

 

Zasilać kamerę możesz czymkolwiek, co daje z siebie 12V i więcej niż 1,5 ampera (pobór muszę jeszcze sprawdzić, nie jestem przekonany). Ja do takich kamer używam od zawsze zwykłe chińskie zasilacze. Nigdy nie miałem żadnych problemów.

 

W kamerach astro najważniejszy jest format FITS. Zawiera on w sobie wszystkie informacje o ekspozycji, także (jeżeli montaż był podłączony) lokalizację obiektu, współrzędne, temperaturę, etc. Zdaję sobie sprawę, że jeżeli ktoś przyzwyczaił się do DSLR, to w głowie ma RAW, a to nie jest wcale dobry format do astro. FIT jest czystym, bitowym odczytem z matrycy, bez żadnej ingerencji procesora. Po zczytaniu obrazu z kamery możesz dalej go sobie zapisywać do dowolnego formatu - jak w każdej kamerze astro. Może to być TIF, JPG, PNG, etc. Zależy od softu, którym odczytujesz sygnał z kamery. Dlatego właśnie kwestia formatu w kamerach astro w zasadzie nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu już jest chętnych?

Ty się nie pytaj... tylko startuj (bo może się okazać, że nie zdążysz)... kilka postów wyżej masz wyraźnie napisane, że w razie nieskompletowania kompletu (wiem: masło maślane) chętnych, zaliczkę dostaniesz z powrotem... nic nie ryzykujesz i nie tracisz... no, może jedynie jakiś tydzień czekania.

 

PS: Adam, nie mozna było wystartować z taką promocją rok temu? Byłbym nastepnym chętnym (teraz, niestety - a może stety - , CCD już mam)...

Edytowane przez pladal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.