Skocz do zawartości

Atik 314E w niewiarygodnie niskiej cenie! [zakończona]


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

O! niecałe 200zł droższa. Czy może mi to ktoś wytłumaczyć? I nie trzeba 10 osób do kupienia w dobrej cenie...

 

Ja Ci odpowiem jak również wszystkim innym którzy w tym wątku doszukują się drugiego dna czy naszej zlej intencji lub marketingowych chwytów zamiast cieszyć się super ofertą na fajną kamerę.

 

Przypuszczam jak doliczyliście się "niewielkiej" różnicy w cenie i niestety smutne jest to, że nawet nie chciało się Wam wszystkiego dobrze policzyć przed napisaniem podobnych bzdur.

 

Cena w TS wynosi zgodnie z podanym linkiem 686EUR. Jak wejdziesz dalej w zakup zostanie doliczony koszt transportu wynoszący odpowiednio 15EUR lub pocztą niemiecką 21EUR. Dla wyliczenia przyjmijmy mniejszą wartość czyli kamera z transportem (w naszej promocji dostajesz kamerę do domu kurierem w podanej cenie) kosztuje 701EUR. Do przeliczenia na PLN NIE BIERZEMY ŚREDNIEGO KURSU NBP tylko kurs SPRZEDAŻY WALUT W BANKU z którego płacimy lub mamy kartę kredytową bo po takim właśnie kursie zostanie przeliczony nasz zakup (my też płacąc do dostawców płacimy po takim kursie lub płacimy wysokie koszty przelewów zagranicznych wykonanych w walucie obcej). Dzisiejszy kurs np. mBanku wynosi 4,27 a niektóre banki dobijały do 4,3. Czyli kamera z transportem i płatnością wychodzi nam 2993 i daje różnicę 300zł a nie "niecałych" 200zł i u nas jest taniej o 10% niż w TS. Weź również pod uwagę że żyjesz, pracujesz i płacisz podatki w Polsce a nie w Niemczech a u nas obowiązuje VAT 23% a nie 19% jak w Niemczech. Oznacza to, że ta sama kamera u nas jest o 4% droższa w sprzedaży tylko ze względu na VAT. Jak widzisz w naszej ofercie kamera jest tańsza o 14% (czyli o 400zł)... MAŁO????

 

Boli mnie, że robimy fajną akcję dla userów dając im w najlepszej cenie w (nie tylko w Polsce ale widać że również najlepszą w Europie) bardzo dobrą kamerę a na 10 userów w wątku 3 doszukuje się nie wiadomo czego... Dlaczego nikt nie napisze " Kurcze w promocji w Astromarkecie ta kamera kosztuje 2699 a u innych sprzedawców w Polsce 3600???????

Oni mają gdzieś to czy będziecie mieli fajny sprzęt za jak najniższe pieniądze czy nie.... my się staramy, szukamy dla Was okazji tracimy czas i w zamian muszę teraz siedzieć i wyjaśniać "niewiele taniej".

 

Dlaczego nikt nie zapytał lub poprosił o wytłumaczenie dlaczego u nas 2699 a w DO 3600...? Jak inny sklep zrobi przecenę o 50zł zaraz jest głośno jaki to jest fajny i nikt nie zadaje głupich pytań tylko korzysta i kupuje u nas jak widzę musi być odwrotnie.

 

Pozdrawiam

Jacek

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! niecałe 200zł droższa. Czy może mi to ktoś wytłumaczyć?

Nie ma sprawy. Poproszę 686,00 EUR + koszty wysyłki i masz tę kamerę bez czekania na 10 osób. Numer konta znajdziesz na stronie Astromarket.pl, bo przecież nie zabierałbyś tu głosu, gdybyś nie chciał kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, po co się tak wzbudzać. Tylko chciałem wytłumaczenia. Nic nie mówiłem o Waszej akcji, że jest głupia czy coś tam. Akcja bardzo fajna i sam mocno się zastanawiałem czy nie kupić. Poza tą akcją wszędzie (albo prawie wszędzie) kamera ta kosztuje 3600zł i w AM też (poza tym tygodniem promocyjnym). Także LUZ, bo z mojej strony nie ma tu absolutnie żadnego ataku czy negatywnego podejścia do Was...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, po co się tak wzbudzać. Tylko chciałem wytłumaczenia. Nic nie mówiłem o Waszej akcji, że jest głupia czy coś tam. Akcja bardzo fajna i sam mocno się zastanawiałem czy nie kupić. Poza tą akcją wszędzie (albo prawie wszędzie) kamera ta kosztuje 3600zł i w AM też (poza tym tygodniem promocyjnym). Także LUZ, bo z mojej strony nie ma tu absolutnie żadnego ataku czy negatywnego podejścia do Was...

Bo ty kolego nie rozumiesz że astromarket jest dla idei a nie dla zysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Do przeliczenia na PLN NIE BIERZEMY ŚREDNIEGO KURSU NBP tylko kurs SPRZEDAŻY WALUT W BANKU z którego płacimy lub mamy kartę kredytową bo po takim właśnie kursie zostanie przeliczony nasz zakup (my też płacąc do dostawców płacimy po takim kursie lub płacimy wysokie koszty przelewów zagranicznych wykonanych w walucie obcej). Dzisiejszy kurs np. mBanku wynosi 4,27 a niektóre banki dobijały do 4,3.

Jacek

 

Jacek, warto zmienić bank - ten cie nieźle tnie (albo z reklamy mbanku - rżnie).

U konkurencji dziś rozliczenie było poniżej 4,17, warto tez posiadać przy takich operacjach konto w Euro - operacje walutowe tam sa znacznie tansze....

 

Suma sumarum - jak sie pojawi kolorowa kamerka - z checia sie zapiszę :)

 

ax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, warto zmienić bank - ten cie nieźle tnie (albo z reklamy mbanku - rżnie).

U konkurencji dziś rozliczenie było poniżej 4,17, warto tez posiadać przy takich operacjach konto w Euro - operacje walutowe tam sa znacznie tansze....

 

Suma sumarum - jak sie pojawi kolorowa kamerka - z checia sie zapiszę :)

 

ax

 

ax, może mi zdradzisz nazwę tego banku. Jesteś pewien tego kursu? Wczoraj średni NBP był wyższy i nawet Forex był powyżej przez większość dnia. Przejrzałem na Money.pl zestawienie kursów i nie znalazłem kursu o którym mówisz (chodzi o kurs "sprzedaży dewiz"). Akurat nie mamy mBanku tylko inny w którym kurs był jeszcze wyższy...

Co do przelewów zagranicznych - widziałeś opłatę naliczaną za taki przelew przez bank?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ax, może mi zdradzisz nazwę tego banku. Jesteś pewien tego kursu? Wczoraj średni NBP był wyższy i nawet Forex był powyżej przez większość dnia. Przejrzałem na Money.pl zestawienie kursów i nie znalazłem kursu o którym mówisz (chodzi o kurs "sprzedaży dewiz"). Akurat nie mamy mBanku tylko inny w którym kurs był jeszcze wyższy...

Co do przelewów zagranicznych - widziałeś opłatę naliczaną za taki przelew przez bank?

 

Jacek

 

Jacek, sprawdz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli?

Ano:

Boli mnie, że robimy fajną akcję dla userów dając im w najlepszej cenie w (nie tylko w Polsce ale widać że również najlepszą w Europie) bardzo dobrą kamerę a na 10 userów w wątku 3 doszukuje się nie wiadomo czego... Dlaczego nikt nie napisze " Kurcze w promocji w Astromarkecie ta kamera kosztuje 2699 a u innych sprzedawców w Polsce 3600???????

Oni mają gdzieś to czy będziecie mieli fajny sprzęt za jak najniższe pieniądze czy nie.... my się staramy, szukamy dla Was okazji tracimy czas i w zamian muszę teraz siedzieć i wyjaśniać "niewiele taniej".

 

Tak się staracie...To nie dla idei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przelewów zagranicznych - widziałeś opłatę naliczaną za taki przelew przez bank?

 

Jacek

 

Jacek, spróbujcie może z bankiem, który działa w ramach SEPA (Single Euro Payment Area). Opłata za przelew powinna wynosić w okolicach 2 euro max (przy małych przelewach 0.5 euro). Dawno nie miałem do czynienia z bankiem w PL, więc nie wiem, czy tak to działa na 100%, ale warto spróbować.

 

Pozdrawiam,

milosz

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci odpowiem jak również wszystkim innym którzy w tym wątku doszukują się drugiego dna czy naszej zlej intencji lub marketingowych chwytów zamiast cieszyć się super ofertą na fajną kamerę.

 

Ci którzy szukają drugiego dna i tak go znajdą.

 

Wiadomo, że Astromarket działa dla zysku, ale jeżeli przy okazji pojawiają się akcje promocyjne, które takiego zysku nie muszą generować to tylko z korzyścią dla kupujących. I należy to docenić.

 

Ja robię w obserwacjach wizualnych, więc promocje na sprzęt do astrofotografii mnie nie interesują. Ale liczę na to, że kiedyś pojawi się coś, co mnie zainteresuje. Kiedyś w ten sposób za bardzo okazyjną cenę (chyba 1490 zł) kupiłem w DO Mak'a 150 i jestem z tego zakupu bardzo zadowolony.

 

Może kiedyś trafię na taką promocję "dla mnie" w Astromarkecie. Chyba że promocji nie będzie. Bo po co robić promocję, obniżać cenę, gdy i tak okazuje się, że to dla niektórych za mało.

 

Kto wie może za rok wszystkie obecne ceny okażą się promocyjne. Grecja już idzie o kulach, Hiszpania ledwo kuśtyka ... Po ile rok temu było euro - 3,7-3,8 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano:Tak się staracie...To nie dla idei?

Zdefiniuj słowo "idea". Każda idea ma jakiś cel, a celem Astromarketu jest stabilny wzrost i utrzymanie pracowników, także nas. Tak się jednak składa, że Astromarket powstał z pasji, wiadomo czyich. Więc nam, jako osobom sprawia ogromny fun robienie czegoś więcej, niż przycinanie kapusty.

 

Z kontekstu twojej wypowiedzi wnioskuję, że to dla Ciebie niewyobrażalne. Trochę współczuję, jeżeli wszystko dla Ciebie musi być przeliczane na kasę i nic za freeko nie zrobisz.

 

To ciekawe. Zamiast krytykować inne polskie sklepy za brak takich akcji, czepiasz się nas, za to, że rezygnujemy ze swojego zarobku, żeby wpuścić fajne kamery w rynek. Przecież takie akcje to same bonusy. Wszystkie strony na tym korzystają. A to, ile możemy takich akcji robić rocznie zależy od kondycji finansowej, bo nic nie ma za darmo. Powinieneś to wiedzieć.

 

Jeżeli by patrzeć na to tylko okiem biznesowym, to taka akcja nie jest korzystna. Biorąc pod uwagę nakłady czasowe, organizację, do tego koszty logistyki i czasu pracownika, który musi to zapakować, porozsyłać, itp, to nic tego nie zwróci. Z tego powodu inne sklepy się do tego nie garną, bo nie mają z tego radości, że na forum pojawi się parę ładnych zdjęć. Rynek jest zbyt mały, żeby taka akcja (10 atików) sama w sobie potem przez np. 6 msc sprzedała następne 20 atików w normalnej cenie. Chyba w to nie wierzysz?

 

Ja mam z tego frajdę i jak tylko będę mógł to będę takie akcje robił. W ciągu roku udało się zorganizować 3, a to chyba nieźle (gdzie było kilkadziesiąt % off).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, to są kamerki mono a więc spodziewaj się, że popyt na filtry wzrośnie :)

Nie wziąłem udziału w promocji ale też wzbogaciłem się o kamerkę mono i następny krok to filtry i ew. koło :) :) :)

Swoja drogą i tak gratuluję ...

Edytowane przez sp3occ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Ja myślę że marketingowo jest to strzał w dziesiątkę. Do tego jest mozliwość kupna sprzętu rzeczywiście tanio. Mogę tylko pochwalić pomysł.

 

Z kontekstu twojej wypowiedzi wnioskuję, że to dla Ciebie niewyobrażalne. Trochę współczuję, jeśli wszystko dla Ciebie musi być przliczane na kasę i noc za freeko nie zrobisz.

 

To ciekawe. Zamiast krytykować inne polskie sklepy za brak takich akcji, czepiasz się nas, za to że rezygnujemy ze swojego zarobku....

No właśnie kompletnie nie zrozumiałeś do czego sie odnoszę. Nie poraz pierwszy zresztą. Moim zdaniem obaj macie jakiś problem związany z emocjami. Wypominanie innym w stylu "ja się staram a wy tu wilkiem..." jest zupełnie nieprofesjonalne. Podważa zaufanie do piszącego a więc i firmy, którą czy tego chcecie czy nie reprezentujecie i sprawia bardzo złe wrażenie. Aż się prosi o przypomnienie filmu Barei i list "klientów ktorych nie obsługujemy". Kupując sprzęt chciałbym mieć do czynienia ze sprzedawcą który będzie wyrozumiały wobec mojej niekompetencji, braku wiedzy czy błędnych decyzji. U was tej wyrozumiałości kompletnie nie widać. Baaaardzo brakuje obydwu wam dystansu, ktory sprawiłby to byście byli lubiani również przez tych którzy nie znają was osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kompletnie nie zrozumiałeś do czego sie odnoszę. Nie poraz pierwszy zresztą. Moim zdaniem obaj macie jakiś problem związany z emocjami. Wypominanie innym w stylu "ja się staram a wy tu wilkiem..." jest zupełnie nieprofesjonalne. Podważa zaufanie do piszącego a więc i firmy, którą czy tego chcecie czy nie reprezentujecie i sprawia bardzo złe wrażenie. Aż się prosi o przypomnienie filmu Barei i list "klientów ktorych nie obsługujemy". Kupując sprzęt chciałbym mieć do czynienia ze sprzedawcą który będzie wyrozumiały wobec mojej niekompetencji, braku wiedzy czy błędnych decyzji. U was tej wyrozumiałości kompletnie nie widać. Baaaardzo brakuje obydwu wam dystansu, ktory sprawiłby to byście byli lubiani również przez tych którzy nie znają was osobiście.

 

Perm, to jest forum dyskusyjne, a nie profesjonalny "bank", czy firma. Tak samo, jak Ty masz prawo pisać (nawet o tym, co ci się wydaje), tak samo i my możemy wyrażać własne emocje. Chcesz PR'owego bullshitu to idź do sklepu.

 

Baaaardzo brakuje obydwu wam dystansu, ktory sprawiłby to byście byli lubiani również przez tych którzy nie znają was osobiście.

A jakie ty masz prawo występować w roli mówcy społeczności? Masz monopol na takie oceny? Pozwól każdemu myśleć indywidualne, a nie wsadzasz im do głowy swoje wypaczenia.

 

Swoją drogą, z tego co zauważam, stajesz się (oczywiście, zapewne nieświadomie) destruktorem wątków na astropolis. To już kolejny raz, kiedy zabierasz głos w taki sposób, że robi się niemiło. Jak zwykle, teraz przez następnych 15 postów będziesz tłumaczył, co miałeś na myśli i dlaczego ciebie nie zrozumiano, a nawet zmieniono twój kontekst. Zauważyłem, że robisz to zawsze w wątkach, które ja zakładam. Jak masz ze mną problem, to omijaj te wątki, zamiast podkręcać ich atmosferę.

Edytowane przez Adam_Jesion
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - to jest forum dyskusyjne, ale chcąc nie chcąc, wypowiadasz się w tym wątku jednak jako przedstawiciel profesjonalnego sklepu :)

Nie, ja się wypowiadam jako Adam Jesionkiewicz (chyba, że zaznaczam, że jest inaczej). To czytelnicy, chcąc nie chcąc, odbierają to jako profesjonalny sklep. Nie odbieram im tego prawa, ale na ogół apeluję o wyluzowanie i nie profesjonalizowanie forum.

 

Z jednej strony zarzucacie, że to "profesjonalny marketing", a z drugiej piszecie, że to brak profesjonalnego marketingu. Stety, niestety, wiem jak to jest. Zawsze będzie źle, co byśmy nie robili, co nie pisali.

 

Gdybyśmy chcieli traktować forum jako profesjonalny kanał kreowania wizerunku Astromarketu, to wtedy musiałbym poprosić Jazza o to, żeby nie wyrażał swoich opinii. Tak samo ja musiałbym zamilknąć i przestać pisać, co myślę (na wiele tematów). Profesjonalna komunikacja z zasady wyklucza dialog w internecie (i emocje). Podszyta jest wyrachowaną strategią i odhumanizowanym interesem biznesowym. Sam ten wątek musiałby wyglądać zupełnie inaczej, a cała semantyka musiałaby być oparta na jednej kwestii "klient ma zawsze rację". To faktycznie działa, bo dosyć łatwo w ten sposób manipuluje się ludźmi. Problem w tym, że tu (forum) nie ma relacji klient<>sprzedawca. To jest forum dyskusyjne mające ambicje bycia otwartym na różne poglądy i respektować prawo do wolności wypowiedzi.

 

Ale wybaczcie, to nie ja i nie na Astropolis, które jest dla mnie bardzo ważną częścią życia i pasji. Nie możecie tego oczekiwać ode mnie, a tym bardziej od Jacka. Będę to powtarzał w nieskończoność, nawet wiedząc, że to i tak nic nie da. Pewne osoby będą nas dręczyć niezależnie od kontekstu i zawsze oceniać przez pryzmat "zachłannych komercyjnych bestyjek". :szczerbaty:

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perm, powiedz szczerze, że ta Twoja wypowiedź:

 

Bo ty kolego nie rozumiesz że astromarket jest dla idei a nie dla zysku.

 

Jest czysto szczera, tak jak się ją czyta. Czy nie ma w niej bardzo ciętego sarkazmu? Jest całkowicie szczera, czyli jednocześnie pochlebna, prawda?

 

Nie muszę wiedzieć i czytać rzeczy 'pobocznych': bo ktoś nie rozumie, bo ktoś przewrażliwiony, bo się ja teraz czepiam itp. Poproszę o krótką, prawdziwą odpowiedź: Tak, jest szczera. Albo: Nie, jest sarkastyczna.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.