Skocz do zawartości

Atik 314E w niewiarygodnie niskiej cenie! [zakończona]


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, ja się wypowiadam jako Adam Jesionkiewicz (chyba, że zaznaczam, że jest inaczej). To czytelnicy, chcąc nie chcąc, odbierają to jako profesjonalny sklep. Nie odbieram im tego prawa, ale na ogół apeluję o wyluzowanie i nie profesjonalizowanie forum.

 

Kontra :) A nie, bo pisząc "czepiasz się nas, za to, że rezygnujemy ze swojego zarobku, żeby wpuścić fajne kamery w rynek" to jednak pisze to Adam Jesionkiewicz przedstawiciel Astromarketu :) A jak kilka postów wcześniej piszesz emocjonalnie (nie mogę tego znaleźć - nie wiem czemu ;)) to jednak trudno rozgraniczyć co pisze osoba prywatna a co nie.

 

Z jednej strony zarzucacie, że to "profesjonalny marketing", a z drugiej piszecie, że to brak profesjonalnego marketingu. Stety, niestety, wiem jak to jest. Zawsze będzie źle, co byśmy nie robili, co nie pisali.

Ojtam... :) Jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził. A tym co próbują życzę dystansu do tych co stoją po drugiej stronie okopów w szeregu malkontentów.

Mi się akcje AM podobają, czekam na kolejną odnośnie jednego konkretnego gadżetu, ale się chyba nie doczekam bo na dniach go po prostu zanabędę, nie wimmer? ;)

 

Problem w tym, że tu (forum) nie ma relacji klient<>sprzedawca. To jest forum dyskusyjne mające ambicje bycia otwartym na różne poglądy i respektować prawo do wolności wypowiedzi.

Chwali się wolność wypowiedzi, właśnie z niej korzystam :) Co do realcji klient<>sprzedawca - cóż, jednak pozwolę sobie zostać przy swoim poglądzie, że w konkretnym wątku promocyjnym (jak ten) jednak w takiej relacji pozostajesz (no sorry - mimo, że z włożonym w to sercem, to jednak wymieniasz dukaty na elektronikę + paragon), i kontrola emocji (nie poglądów!) wypowiedzi jednak byłaby wskazana :) Ale to jedynie moje skromne zdanie :)

 

Zresztą popatrz na wątek Astronomii Amatorskiej - też znalazła się rzesza niezadowolonych tudzież mających mniej lub bardziej "nietrafione" pomysły, ale jakoś temperatura wypowiedzi po stronie redakcji była... nieco niższa ;)

 

Ale wybaczcie, to nie ja i nie na Astropolis, które jest dla mnie bardzo ważną częścią życia i pasji.

I to widać i czuć - i mi się to podoba :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mi się akcje AM podobają, czekam na kolejną odnośnie jednego konkretnego gadżetu, ale się chyba nie doczekam bo na dniach go po prostu zanabędę, nie wimmer? ;)

...

Nie sądzę aby zdarzyła się kolejna promocja na ten gadżet, który chcesz nabyć, jeśli mówimy o małym APO :)

No chyba, że masz na myśli jakiś jeszcze inny gadżet? Jak tak to daj info na PW albo dryndnij do mnie.

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kontrola emocji (nie poglądów!) wypowiedzi jednak byłaby wskazana Ale to jedynie moje skromne zdanie

Tak być powinno, to fakt, ale każdy ma swoją granicę wytrzymałości. Akurat Jacka post dobrze rozumiem, bo osobiście zaangażowany był w przygotowanie akcji i też musiał się zgodzić, że oddajmy atiki bez zysku i co więcej, ponosząc dodatkowe koszty. Dlatego szlak go trafił, a że jeszcze nie miał czasu przywyknąć do tego, jak "sprawiedliwa" bywa ocena społeczności, to słusznie napisał, co napisał.

 

Ja jakiś czas temu postanowiłem, że będę po prostu sobą i będę pisał, co myślę bez zastanawiania się, jak ktoś może to odebrać (w świetle astromarketu). Powiem więcej, dziwię się Wam, że oczekujecie ode mnie czegoś sztucznego, udawania że jest cacy - i to na tym samym forum, gdzie obok dopuszczamy emocje. Trolling jest wszędzie tym samym, czy to w wątku komercyjnym, czy hydeparkowy. A ja mam na coś takiego alergię i żadne lalkarstwo nie pomoże ;)

 

Zresztą popatrz na wątek Astronomii Amatorskiej - też znalazła się rzesza niezadowolonych tudzież mających mniej lub bardziej "nietrafione" pomysły, ale jakoś temperatura wypowiedzi po stronie redakcji była... nieco niższa

Uwierz, że tam też są emocje z tym, że nie mają takiego komfortu jak ja i nie mogą napisać, co by chcieli napisać :szczerbaty:

 

A teraz poważne pytanie. Gdzie ja w tym wątku wykazałem taką postawę, o jaką czepia się perm:

 

"Kupując sprzęt chciałbym mieć do czynienia ze sprzedawcą który będzie wyrozumiały wobec mojej niekompetencji, braku wiedzy czy błędnych decyzji. U was tej wyrozumiałości kompletnie nie widać."

 

Poproszę o cytat, który stałby w zgodzie z tą tezą. Czy typowy trolling może być objawem niekompetencji, z którą można dyskutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby zdarzyła się kolejna promocja na ten gadżet, który chcesz nabyć, jeśli mówimy o małym APO :)

O tym mówimy, pisałem to z przymrużeniem oka, bo wszystko jest uzgodnione, muszę się tylko u Was zjawić w wiadomym celu :)

 

Tak być powinno, to fakt, ale każdy ma swoją granicę wytrzymałości.

True!

 

Dlatego szlak go trafił, a że jeszcze nie miał czasu przywyknąć do tego, jak "sprawiedliwa" bywa ocena społeczności, to słusznie napisał, co napisał.

Ależ oczywiście, oceny bywają mocno niesprawiedliwe. Taki lajf :)

 

Ja jakiś czas temu postanowiłem, że będę po prostu sobą i będę pisał, co myślę bez zastanawiania się, jak ktoś może to odebrać (w świetle astromarketu). Powiem więcej, dziwię się Wam, że oczekujecie ode mnie czegoś sztucznego, udawania że jest cacy

Absolutnie tego nie miałem na myśli udawania, co też podkreśliłem, że nie chodzi o kontrolę poglądów :D

 

Trolling jest wszędzie tym samym, czy to w wątku komercyjnym, czy hydeparkowy. A ja mam na coś takiego alergię i żadne lalkarstwo nie pomoże ;)

OK i sprawa jasna :)

 

Uwierz, że tam też są emocje z tym, że nie mają takiego komfortu jak ja i nie mogą napisać, co by chcieli napisać :szczerbaty:

Ha :) Ależ wierzę - nie pomyślałem, że emocji nie ma (częściowo pewnie wyobrażam sobie co się dzieje w redakcji w miarę przyrostu wątka :D), tylko że tylko część z nich trafia na forum.

 

A teraz poważne pytanie. Gdzie ja w tym wątku wykazałem taką postawę, o jaką czepia się perm:

 

"Kupując sprzęt chciałbym mieć do czynienia ze sprzedawcą który będzie wyrozumiały wobec mojej niekompetencji, braku wiedzy czy błędnych decyzji. U was tej wyrozumiałości kompletnie nie widać."

 

Poproszę o cytat, który stałby w zgodzie z tą tezą. Czy typowy trolling może być objawem niekompetencji, z którą można dyskutować?

A niech perm się wypowie, bo ja bladego pojęcia nie mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Boli mnie, że robimy fajną akcję dla userów dając im w najlepszej cenie w (nie tylko w Polsce ale widać że również najlepszą w Europie) bardzo dobrą kamerę a na 10 userów w wątku 3 doszukuje się nie wiadomo czego...

Kogo masz konkretnie na myśli ? Mam wrażenie, że chodzi Ci też o mnie, więc się odniosę. Wasza akcja dotyczy mono, a link jest do koloru, o który pytał ax. Dałem linka, aby mógł ewentualnie kupić w miarę tanio kolor, skoro oferowaliście w akcji tylko mono. Sam w tym momencie szukasz drugiego dna w moim poście. Niewiele drożej może rzeczywiście nie jest najlepszym określeniem, lepiej było by napisać dużo taniej niż 3600. Liczenie różnicy w VAT jest słabym argumentem, bo sprowadzając z niemiec nie zapłacimy dodatkowo tych 4%, więc realna różnica jest 300pln. Cała ta dyskusja jest zbędna. Kto chce bierze udział i akceptuje warunki lub rezygnuje. Komentarze są zbyteczne. Jakbym wiedział, że wywoła to taką dyskusję napisałbym axowi na priv.

 

Akcje pochwalam i oby więcej takich w przyszłości. Rozumiem, że sklep nie działa charytatywnie i musi zarabiać. Nikt tego zresztą nie oczekuje nawet w akcjach specjalnych. Obiektywnie patrząc jest to jednak marketing ale korzystny dla obu stron. Wszystkim co kupili gratuluje zakupu. Pewnie będzie co oglądać na forum.

Edytowane przez amber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tylu komentarzy nie rozumiem o co chodzi z tym doszukiwanie się "drugiego dna".

 

Astromarket jest firmą i działa w imię zysku, gdyby był to portal charytatywny to pewnie kamerki byłyby za darmo....

 

Dla nas jako klientów ważne jest jedynie porównanie cen pomiędzy różnymi dostawcami, jakość obsługi, terminowość,

kontakt, warunki gwarancyjne. Powody obniżek, przecen i promocji to wewnętrzna sprawa firmy i wynikać

może z wielu zarówno pozytywnych pobudek (upust u producenta, akcja marketingowa, zdobywanie nowych odbiorców)

jak i też negatywnych (braki płynności finansowej, trudno sprzedawalne nadwyżki magazynowe itp).

Tylko - co nas jako klientów to obchodzi???

 

Jeżeli produkt oferowany w promocji okazuje się w stosunku do cen u innych dostawców tańszy, a jakość i rodzaj sprzętu

nam odpowiada (o to akurat w przypadku tych kamerek jestem spokojny, to fajny niskobudżetowy sprzęcik do całkiem

poważnych zadań) to kupujemy i tyle.

 

Pranie tego tematu w kontekście teorii spiskowych to takie trochę (...) kotka (wybaczcie).

 

Inna sprawa to metodologia takich działań - przenoszenie takich kwestii na Astropolis w formie otwartego topica

do dyskusji samo z siebie napędza idiotyczne sytuacje, ponieważ ilu ludzi tyle opinii, ile charakterów tyle odbiorów takich akcji.

Myślę że spokojniej i korzystniej dla wszystkich było zamieszczać takie informacje po prostu jako baner autoreklamy

w postaci informacji bez zawiązywania tzw. dyskusji...

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje intencje były niecne, odpowiadając na pytanie Wimmera., choć oczywiście dobre. Czemu? Nie chce mi się po raz drugi pisać. Jak ktoś nie zrozumiał to jego problem.

 

Co do mojego zakańczania wątków to ja juz tak mam. Takie skrzywienie. Może wprowadzić tę cenzurę o której wspominałeś Jesion?

Edytowane przez perm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje intencje były niecne, odpowiadając na pytanie Wimmera., choć oczywiście dobre

 

Dziękuję. Ale chodziło mi o szczerą odpowiedź, nie zakręconą.

"Niecne" za słownikiem języka polskiego "haniebne, niegodziwe, złe"

http://www.sjp.pl/niecnie

Wytłuściłem na górze dwa sprzeczne ze sobą słowa.

 

Więc proszę raz jeszcze o szczerą odpowiedź. Nie zakręconą

Twoja wypowiedź:

 

Bo ty kolego nie rozumiesz że astromarket jest dla idei a nie dla zysku.

 

Tak, jest szczera. Albo: Nie, jest sarkastyczna.

 

Naprawdę nie proszę o wiele. Nie potrzebuję nic więcej, że znowu ktoś źle zrozumiał. Po prostu chciałbym wiedzieć dla własnego poglądu na sprawę, abym mógł wyrobić sobie zdanie o tej dyskusji. Twoje intencje były złe, czy dobre.

Szczerze. Szczerość do świetna zaleta.

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zauważyłem, że robisz to zawsze w wątkach, które ja zakładam. Jak masz ze mną problem, to omijaj te wątki, zamiast podkręcać ich atmosferę.

Może coś w tym jest. "Spodobał" mi się pewnie zamieszczony tu na forum wywiad z tobą a jeszcze bardziej spodobała mi się twoja ledwo skrywana pogarda dla tych którzy muszą o siódmej do roboty i użerać sie z szefem po to by na schabowego na swięta zarobić. Kompletnie mi to nie pasuje do było nie było pasjonata astronomii. Mam wrażenie że nie zdajesz sobie sprawy jak możesz być odbierany. Zakładasz wątek o ludziach ktorzy postanowili pokazać że w Internecie można wszystki wykreować (jakby to nie było oczywiste) i zaskakująco (chyba tylko dla nich samych) otrzymali w odpowiedzi na prowokację wyzwiska i groźby jakichś cymbałów. Ty piszesz że tak się tym przejąłeś że... Najpierw myslałem że to żart ale i "dyskusja" i twoje odpowiedzi pokazały że się mylę. Jak to połączyc z faktem że zdaje się jestes specjalistą od wizerunku, nie wiem. No cóż zabawa trwa. Zawsze możesz mnie zbanować, wprowadzić cenzurę czy cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Ale chodziło mi o szczerą odpowiedź, nie zakręconą.

"Niecne" za słownikiem języka polskiego "haniebne, niegodziwe, złe"

http://www.sjp.pl/niecnie

Wytłuściłem na górze dwa sprzeczne ze sobą słowa.

 

Więc proszę raz jeszcze o szczerą odpowiedź. Nie zakręconą

Twoja wypowiedź:

 

 

 

Tak, jest szczera. Albo: Nie, jest sarkastyczna.

 

Naprawdę nie proszę o wiele. Nie potrzebuję nic więcej, że znowu ktoś źle zrozumiał. Po prostu chciałbym wiedzieć dla własnego poglądu na sprawę, abym mógł wyrobić sobie zdanie o tej dyskusji. Twoje intencje były złe, czy dobre.

Szczerze. Szczerość do świetna zaleta.

Oj, sie uparłeś. :) Czasem nie da się "tak" lub "nie".. No dobrze, była sarkastyczna co nie trudno zgadnąć. Ale też miała głębszą myśl i ideę szczytną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej perm, już nie musisz odpowiadać na moje wcześniejsze pytanie. Wydedukowałem.

Ty po prostu bardzo nie lubisz Jesiona.

No własnie nie, Nie znam go. Może tylko nie podoba mi sie to co pisze. Jest dla mnie autorytetem astronomii amatorskiej jak i ty zresztą. No i autorytet pisze cos co do autorytetu zupełnie nie pasuje. Skręca mnie od tego i może dlatego sie odzwyam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest. "Spodobał" mi się pewnie zamieszczony tu na forum wywiad z tobą a jeszcze bardziej spodobała mi się twoja ledwo skrywana pogarda dla tych którzy muszą o siódmej do roboty i użerać sie z szefem po to by na schabowego na swięta zarobić. Kompletnie mi to nie pasuje do było nie było pasjonata astronomii. Mam wrażenie że nie zdajesz sobie sprawy jak możesz być odbierany. Zakładasz wątek o ludziach ktorzy postanowili pokazać że w Internecie można wszystki wykreować (jakby to nie było oczywiste) i zaskakująco (chyba tylko dla nich samych) otrzymali w odpowiedzi na prowokację wyzwiska i groźby jakichś cymbałów. Ty piszesz że tak się tym przejąłeś że... Najpierw myslałem że to żart ale i "dyskusja" i twoje odpowiedzi pokazały że się mylę. Jak to połączyc z faktem że zdaje się jestes specjalistą od wizerunku, nie wiem. No cóż zabawa trwa. Zawsze możesz mnie zbanować, wprowadzić cenzurę czy cokolwiek.

Ufff, uspokoiłeś mnie. Czyli standardowo - trolling dla zasady tępienia kogoś, kogo się nie lubi, niezależnie od kontekstu, czy czynu, przy okazji dosrywając komuś z boku, tylko dlatego, że ma coś wspólnego ze mną (vide Jazz).

 

Co więcej, ubzdurałeś sobie jakąś ocenę mojej osoby, która z rzeczywistością ma tyle wspólnego, co ty z obiektywnością.

Straciłem nadzieję na rzeczową dyskusję z Tobą, dlatego wybacz, ale zastosuję się do Twojej oceny - zignoruję kolejne zaczepki.

 

Zawsze możesz mnie zbanować, wprowadzić cenzurę czy cokolwiek.

Jeżeli dojdę do wniosku, że jedyną Twoją rolą na tym forum jest tępienie mojej osoby, to owszem, zostaniesz zbanowany. To chyba oczywiste i nie budzi zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już dosyć tych osobistych wycieczek. Wiemy już kto za kim nie przepada i dlaczego. Chyba pora powrócić do tematu wątku.

 

Zgodnie z zapowiedzią Adam przedstawi tutaj dalsze informacje dotyczące Atik'ów. Chyba, że ktoś chce jeszcze o coś dopytać, ale w temacie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, uspokoiłeś mnie. Czyli standardowo - trolling dla zasady tępienia kogoś, kogo się nie lubi, niezależnie od kontekstu, czy czynu, przy okazji dosrywając komuś z boku, tylko dlatego, że ma coś wspólnego ze mną (vide Jazz).

 

Co więcej, ubzdurałeś sobie jakąś ocenę mojej osoby, która z rzeczywistością ma tyle wspólnego, co ty z obiektywnością.

Straciłem nadzieję na rzeczową dyskusję z Tobą, dlatego wybacz, ale zastosuję się do Twojej oceny - zignoruję kolejne zaczepki.

 

 

Jeżeli dojdę do wniosku, że jedyną Twoją rolą na tym forum jest tępienie mojej osoby, to owszem, zostaniesz zbanowany. To chyba oczywiste i nie budzi zastrzeżeń.

Niewiele z tego co pisałem zrozumiałeś. Nawet nie próbowałeś. Bye "kolego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko 1 błąd? I to w tekście "emocjonalnym"? Jestem z siebie dumny :szczerbaty:

 

 

Akurat w tym poście jeden gruby (jest jeszcze literówka ;)). Ostatnio często się z nim spotykam, dlatego mi się ulało (może ktoś zapamięta, bo ten wątek ma dużo odsłon, podobnie do poprzednich takich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wcześniej nie zanabył QHY8L to pewnie bym się skusił na tego ATIKa :-)

 

Wszystkim, którzy zamówili życzę powodzenia w astrofotografii - szykuje się wysyp fotek z tego detektora :-)

 

A ja poczekam na jakąś akcję z telepkiem, bo planuję zakup czegoś z 500mm :-)

 

Pozdrawiam emocjonalnie :-)

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.