Skocz do zawartości

Jowisz 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj trafiły się bardzo dobre warunki. Nie było żadnych, nawet drobnych podmuchów i Jowisz też był stabilny i na dodatek wszystko między chmurami :). Jak na razie to mój najlepszy Jowisz.

 

 

bomba... ;)

 

u mnie trochę gorzej... w sumie jupika nie paliłem 2 lata... a i qhy5 eksperymentalnie zapuściłem do tej zabawy po raz pierwszy.

 

btw. zna ktoś lepszy soft do tej kamerki niż QGVideo ?

 

poniżej jeden z 2 strzałów, zanim Jupek zawinął się za winkiel :)

 

jupik-20121203.jpg

 

Synta 8"DOB + zestackowane Soligor 2 + GSO 2x + QHY5 + HEQ5

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna fotka z wczoraj tylko z innego avi. Jednak zrezygnuję z EZPlanetary. Przejrzałem aviki nagrane tym programem i FireCapture. W tym drugim zdecydowanie mniej szumu i łatwiej wszystko poustawiać. Zresztą od kiedy zwiększyłem pamięć w lapku to już nie muli podczas avikowania z ustawioną debayeryzacją :).

Jowisz .jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki panowie, Wojtek zupełnie nowy poziom - kurczę - jak nie ten teleskop :)

Piotr duuużo lepiej początkowe foty z C-14 nie nastrajały optymizmem ale teraz widać potencjał apertury.

Myślę że C-11 był bardziej "pod nasz seeing" ale tu - przy 14" jak się trafią warunki to może być masakra

w pozytywnym kontekście ofcrs ;)

 

Cieszy mnie bardzo spore zainteresowanie topikiem mam nadzieję, że również konkurs na fotki

planetarne trochę to zainteresowanie nakręcił ! :):):)

 

Ja niestety weekend nawet nie miałem czasu looknąć nawet na niebo :(

Sie zaimprezowało...;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki panowie, Wojtek zupełnie nowy poziom - kurczę - jak nie ten teleskop :)

Piotr duuużo lepiej początkowe foty z C-14 nie nastrajały optymizmem ale teraz widać potencjał apertury.

Myślę że C-11 był bardziej "pod nasz seeing" ale tu - przy 14" jak się trafią warunki to może być masakra

w pozytywnym kontekście ofcrs ;)

 

Cieszy mnie bardzo spore zainteresowanie topikiem mam nadzieję, że również konkurs na fotki

planetarne trochę to zainteresowanie nakręcił ! :) :) :)

 

Ja niestety weekend nawet nie miałem czasu looknąć nawet na niebo :(

Sie zaimprezowało... ;)

A, co tam, ja na rauszu , Jowisza w sobotę około 3 nad ranem kręciłem . Momentalnie w tym mrozie się ocuciłem :laughbounce2:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obrobka nie taka ;] wyciagam detal;p zreszta foty robie dopiero od chyb 2-3 tygodni wiec ciagle raczkuje;] to co registax wyciaga to jest niczego wiecej nie uzywam

zaczne chyab robic czarno biale foty;]

pozatym bez takich wzmocnien z 120mm ciezko cos wydobyc dam potem miekka obrobke

Edytowane przez lion100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj otrzymałem od Mitka aluminiowy korek z otworkiem na środku (pełni funkcję kolimatora wizualnego). Jest on nakręcany, na czas kolimacji, na tuleję wyciągu. Dzięki niemu udało mi się ustawić dokładniej lusterko wt. Jest to dopełnienie kolimacji laserem. Piszę o tym, ponieważ obraz jaki uzyskałem po tym zabiegu jest lepszy od poprzedniego. Tylko potrzebna kolejna przedłużka, gdyż lusterko przesunąłem i nie ostrzy. Na szczęście mam złączki do obiektywu i udało mi się w miarę możliwości uzyskać ostrość, lecz wyciąg był i tak ma maksa wysunięty co miało niekorzystny wpływ na obraz. Lecz po odpowiedniej przedłużce będzie ok. [ Dodam, że sporo "ciemnej mocy" wyszło ze mnie zanim się połapałem czemu wyciąg nie ostrzy ;). Zmarznięty poszedłem do domu i mnie olśniło. Zabrałem te złączki i drugie podejście już było udane :) ].

 

Jowisz avikowany dzisiaj po godzinie 00.

 

Newton VX10, EQ6, CCD IMGOH Color, Powermate 2" 4x,

TS Optics IR-Cut, FireCapture 2.1, Castrator,

AutoStakkert 2.1, AstraImage 3.0 Pro,Corel PaintShop Pro X5.

Jowisz 2012.12 (1).jpg

Jowisz 2012.12 (3).jpg

Jowisz 2012.12 (2).jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.