Skocz do zawartości

Jowisz 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z obietnicą...

 

To nieco wcześniejszy materiał z lepszym kontrastem tła, dzięki temu Autostakkert nie zgłupiał

przy alginowaniu klatek. Jak widać trochę więcej widać...;)

 

Możesz jeszcze złożyć to LRGB w WinJUPOSie to unikniesz efektu tęczny z przesunięcia na krawędziach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze złożyć to LRGB w WinJUPOSie to unikniesz efektu tęczny z przesunięcia na krawędziach. :)

 

Teoretycznie można się bawić z WinJup, ale wydaje mi się że efekt będzie znikomy pamiętaj że to jest 80fps - filmiki powstały

w ultrakrótkim tempie, całość materiału została nagrana w kilka minut R - 6 tys, BG po ok. 1300 klatek zaledwie.

Ilość szczegółów jest moim zdaniem akceptowalna jak na te warunki - porównaj Twoje fotki na początku topicu gdzie widać tylko z

grubsza struktury planety z zaciemnionym mocno brzegiem tarczy "nasłonecznionej". To wynik zbierania materiału przy jasnym niebie,

myślę że za jakieś 2-3 tygodnie gdy Jowisz będzie na ciemnym niebie w wysokiej pozycji i przy nieco niższych temperaturach

można będzie już powalczyć na serio ;)

 

Na razie pogoda daje do wiwatu w Wa-wie leje deszcz nie perseidów niestety ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Janusz to raczej nie wersja tylko surówka RGB :)

 

Warto zadbać o poprawne zbalansowanie kolorów jest trochę za dużo kanału G.

 

Poza tym planeta jest troszkę przed opozycją, prawa krawędź która wygląda na dopełnienie

"kuli" to są czyste artefakty przy składaniu, odcinają mocniej tł o na szybciora praca na jpgach

uzyskałem coś takiego:

Untitled-1.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapany dzisiaj po godzinie 4. Dzisiaj również okazało sie jaka ze mnie lama ;) . Mam VX10 już rok a dopiero ostatnio wziąłem się porządnie za kolimację, wcześniej myślałem, że jest wystarczająca. Dwa dni kolimowania dały niezłe efekty :).

 

Newton VX10, EQ6, CCD IMGOH, Powermate 5x, Baader UV/IR-Cut, EzP 3.16, RegiStax 5.1.

Jowisz1.jpg

Jowisz2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje strzały z 16.08.12r.

Setup: Sky-Watcher 200/1000, Barlow GSO 3x, Point Grey Chameleon, wizualny filtr czerwony GSO.

jowisz4rot.jpg

 

jowisz10rot.jpg

 

jowisz14rot.jpg

 

Oraz animacja z przedziału 3:18 - 4:51

jowiszanimacja.gif

Edit:

 

Jeszcze inna obróbka:

jowisz10rotv2.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał jest na tyle strawny że pokusiłem się o mały tutorial obrazkowy, głównie przeznaczony da osób które kończą obróbkę

na Registaxie czy Autostakkercie.

Proszę zwróćcie uwagę na gwałtowny przeskok jakościowy w materiale po skorzystaniu z opcji dekonwulacji w AstraImage,

to podstawowa kwestia żeby wykorzystać w 100% nagrany materiał.

Sorry za jakość i tło obrazka ale nie chodziło mi o piękno wizualne fotki ;)

minitutorial copy.jpg

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z darmowej , nie ma wszystkich funkcji ale jak ktoś nie może kupic to też mozna.

 

 

Hmm, ale na stronie nie znalazłem wersji darmowej, nawet triala nie ma :(

Są tylko trze wersje, które można kupić, chyba że źle szukam lub jestem na złej stronie. http://www.phasespac...au/products.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo na pewno jest bo miałem oczywiście nie można zapisywać plików.

Wersja PRO w zasadzie tylko się nadaje chyba że ktoś ma PS i w odpowiedniej wersji

AI działać będzie jako narzędzie...

 

 

No własnie ja robiłem zrzut ekranu kopiowałem potem w programach graficznych odzyskiwałem fotkę , i tak działam do dziś , nestety mozna nieco starcic na jakości ale jak sie chce za darmo to coś za coś ;)

 

Po mimo to kilka moich fotek wykonanych taką metodą nawet się podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapany dzisiaj około godz. 4. Również dzisiaj po raz pierwszy korzystałem z Powermate 2" 4x. To co mogę powiedzieć o tej prawie 0,5 kg soczewie to to, że spisała się świetnie. Zdecydowanie lepiej sobie radzi od Powermate 1,25". Lepiej widać Jowisza na monitorze Laptopa, jest jaśniejszy. Więc jestem zadowolony z zamiany.

 

Newton VX10, EQ6, CCD IMGOH, Powermate 2" 4x, Baader UV/IR-Cut, EzP 3.16, Castrator, AutoStakkert 2.1 RegiStax 5.1.

Jowisz.jpg

Jowisz2.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.