Skocz do zawartości

Jowisz 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Jowisz z dzisiaj. Nie mogłem się zdecydować, którą fotkę wkleić, więc dałem wszystkie :).

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, ZWO ASI120MC, FireCapture 2.3beta,

AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Astra Image 3.0 Pro, Paint.Corel PaintShop Pro X5.

 

 

 

Jup_20131224_001834.jpg

Jup_20131224_000906.jpg

Jup_20131224_002922.jpg

Jup_20131224_003310.jpg

Jup_20131224_003803.jpg

Jup_20131224_004113.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cirrusy, wiatr i pogarszający się seeing zmusiły mnie do zakończenia zbierania materiału po 2 godzinach

animacja 40 klatek co około 3 minuty i 20 sekund

Jowisz, Io i Ganimedes między 0:57 a 3:07 w nocy z 23/24 grudnia

Mak 127, PGR Chameleon, Baader R

ogniskowa 1500, 40x800 klatek

 


x74.gif

pozdrawiam

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna wersja z nocy 23/24 grudnia

na początku sesji seeing dopisał ale po kilku minutach zaczął się pogarszać więc wyszedł tylko jeden avi z soczewką Barlowa

MAK127, Vixen 2x, PGR Chameleon, Baader R

1120 klatek (z 1600), ekspozycja 45 ms, ogniskowa 2750

FireCapture, AS2, Fitswork, Gimp

 

Drizzle15_Jup_005726_Y8_7_m.jpg

 

jakiś blady ten Jowisz w obecnym sezonie ... czy tylko mi się tak wydaje?

 

pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro Planet przepuszcza od 807 nm, a Baader IR Pass od 685 nm. Nie ma siły by Baader wypadł ciemniej :) Jedyna zaleta 807 to możliwość ukazania struktur chmur na Wenus, czy jakieś ekstremalne cięcie złego seeingu. Ja zazwyczaj w kole mam wizualny żółty, pomarańczowy lub czerwony, które są jeszcze jaśniejsze (bo szersze pasma), pozwalają stosować np. niższy gain, ale mniej zbijają seeing.

Edytowane przez riklaunim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w środę zacząłem testować kamerkę z mikroskopu i jest zdecydowanie lepszy efekt niż tamten stary webcam icon_wink.gif To pewnie w głównej mierze przez to, że ma mniejsze piksele. Oczywiście muszę się z nią "oswoić" i nauczyć dobierać odpowiednie parametry dla niej. Fotka nie taka spektakularna jak kolegów wyżej, ale myślę, że warto ją tutaj przedstawić icon_smile.gif Przydałaby się platforma, to dorzuciłbym barlowa x2. Myślę, że wtedy byłoby już idealnie. Idzie mi coraz lepiej :P
Synta 8 + kamerka z mikroskopu Bresser biolux NV

JOWISZ1.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.