Skocz do zawartości

Jowisz 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

nie wystawiłem sprzętu z obawy o roszenie - błąd.

 

ja wystawiłem teleskop ale po raz pierwszy nie pomógł odrośnik

menisk zaparował po 1,5 godziny chłodzenia + 1,5 godziny avikowania

mimo to nadal fotografowałem bo chciałem doczekać wejścia Ganimedesa na tarczę Jowisza ... niestety padły baterie w zasilaczu (ostatni raz ładowane w maju) więc ponownie nie wykonałem planu

seeing był całkiem znośny ale rozpalone piece centralnego ogrzewania skutecznie utrudniły zebranie dobrego materiału

 

animacja obejmuje okres od 01:03 do 03:32

39 x1000 klatek z ogniskowej 1500

 

wujl.gif

 

Uploaded with ImageShack.us

 

z lewej ucieka z kadru Europa, a zbliża się Ganimedes. Z prawej wchodzi za Jowisza Io

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa.

 

Po przeciągnięciu przeglądarka otwiera mi GIFa w nowym oknie i tyle.

 

Kliknij pokaż obraz wyskoczy Ci ten link: https://imageshack.com/a/img163/3174/wr1c.gif

 

A potem wklej linka pomiędzy tagi img

wr1c.gif

 

A to moje Redlum-RGB

Szału nie ma ale przetestowałem filtry RGB Astronomika i ustawianie losmandy na polarną. Poezja :).

lrgb.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robię to w ten sposób:

1. każdy avik przycinam Castratorem do odpowiedniej wielkości. Dzięki temu Jowisz jest idealnie wycentrowany

2. przycięte klipy obrabiam w Registax. Stosuję te same ustawienia więc wszystkie klatki animacji są tak samo obrobione

3. w Gimpie wczytuję wszystkie klatki po kolei jako kolejne warstwy. W tym momencie mogę je "hurtem" obrobić np. przyciąć kadr

4. postępuję zgodnie z przepisem Szuu

 

kolorowa animacja zapisana w gimpie przy ustawieniach standardowych (nie wiem czy zawsze, ale w mojej wersji oznacza to konwersje do postaci indeksowanej z paletą 256 kolorów i bez ditheringu):

t8k.gif
Uploaded with ImageShack.us
to samo ale przed zapisem użyłem menu >> Obraz >> Tryb >> Indeksowany i wybrałem Dithering: "Floyda-Steinberga (zwykły)"
jubh.gif
Uploaded with ImageShack.us
ta sama animacja ale przed zapisem menu >> Obraz >> Tryb >> Odcienie szarości
ucg.gif
Uploaded with ImageShack.us
to był dosyć skrajny przykład bo używający wielu bardzo różniących się kolorów, podejrzewam że w filmiku w którym występuje kolorowy jowisz na czarnym tle, tryb 256 kolorów z ditheringiem będzie trudno odróżnić od pełnej palety barw.
(a jowisz czarnobiały jak już wspominałem wcześniej, w ogóle nie jest problemem o ile włączy sie tryb odcieni szarości)

 

5. teraz wystarczy wyeksportować gotowy obraz w formacie gif i zaznaczyć by został zapisany jako animacja i gotowe

raptem 3-4 godziny roboty ;)

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ImageMagick do robienia gifów. Podaję mu po kolei klatki (centrowane przez Castrator, stackowane przez AS2, obrabiane w AstraImage) - zazwyczaj dodaję je podwójnie, drugi raz w odwróconej kolejności tak by animacja szła do przodu i z powrotem bez nagłego przeskoku.

 

http://www.tjhsst.edu/~dhyatt/supercomp/n401a.html

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.