Skocz do zawartości

Jowisz 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Kamerka ta sama i materiał z sesji sprzed tygodnia, na razie bawię się nowym monitorem

i muszę przyznać że praca w porównaniu z leciwą 15-ką którą miałem - nowe życie :)

Powoli wychodzi to o co mi chodziło, w dodatku z dość słabym "wsadem".

Czekam na nową kamerkę myślę że w tym tygodniu dojedzie i będę sprawdzał

jak to jest z artefaktami.

 

Kolejna (i ostatnia produkcja z tamtego materiału) - stack 900 klatek zaledwie,

tylko w ten sposób można zniwelować oringi powstające przy stackowaniu w

przypadku tego materiału.

Untitled-3.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz od godziny 3 do 4.

 

Newton VX10, EQ6, CCD IMGOH Color, Powermate 2" 4x, TS Optics IR-Cut,

EZP 3.3, RegiStax 5.1, Castrator, AutoStakkert 2.1, AstraImage 3.0 Pro, Corel PaintShop Pro X5.

Jowisz 2012.10.10.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie cholera dane techniczne tych zdjęć, bo nie chce mi się przewijać ileś tam stron, żeby zobaczyć jaka tuba, apertura, kamera i może filtry - tylko tyle bym sobie życzył.

 

Pozdrawiam Kolegów.

Edytowane przez Admiral_M
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@*Wojtek*

 

To jeszcze podaj czas tych zdjęć, a nie tylko datę, ponieważ do jakichkolwiek porównań ważne jest czy obiekt był 10° nad horyzontem, czy 58° (obecna max wysokość Jowisza w Szczecinie).

Edytowane przez Admiral_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszcie cholera dane techniczne tych zdjęć, bo nie chce mi się przewijać ileś tam stron, żeby zobaczyć jaka tuba, apertura, kamera i może filtry - tylko tyle bym sobie życzył.

 

Pozdrawiam Kolegów.

 

I lepiej nie pisać "sprzęt jak w sygnaturce", bo one się zmieniają, a posty zostają...

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie ma co winić kamerki. Właśnie się przekonałem, że mój Jowisz (czerwony) z paru postów wcześniej po zestackowaniu w Registaksie 6 albo AutoStakkercie!2 daje cebulę jak diabli. W AviStacku jakoś jest dobrze.

 

Może komuś się przyda informacja, co było przyczyną. Większość dnia spędziłem na rozgryzaniu tego, kombinowaniu z opcjami stackowania itd., w końcu się okazało, że winny był FFMPEG, którego użyłem do hurtowego przycięcia swojego surowego materiału (pliki BMP 8 bpp z paletą odcieni szarości). Zarówno skonwertowanie ich bezstratnym (ha!) kodekiem HuffYUV z opcją "-pix_fmt yuv422p", jak i samo obcięcie filtrem "crop" (do wyjściowej sekwencji mniejszych BMP) z opcją "-pix_fmt gray" powodowało gubienie najmniej znaczących bitów. Widać zarówno obliczanie komponentu "Y" (w przypadku HuffYUVa) jak i opcja "gray" wbrew pozorom bezstratne nie są... Potem jak podawałem to Autostakkertowi (i Registaxowi, i AviStackowi też) - była cebula.

 

Całe szczęście "crop" bez podawania "-pix_fmt" działa jak należy.

Edytowane przez WielkiAtraktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mogłem sobie pozwolić na zerwanie nocki i zaprzągłem wymienioną kamerkę DMK21AU618 do pracy.

Nie byłem w stanie zrobić porównań z poprzednią kamerką - oddałem sprzęt kilka dni temu do dostawcy.

Pomimo bardzo dużej wilgotności i przechodzących mgiełek seeing dopisał. Nowa kamerka nie generuje artefaktów

z czego jestem zadowolony. Padło mi sterowanie koła filtrowego na laptopie więc tym razem wersja bw.

Resamling 1,8X.

JUPITER18102012.jpg

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny jest! Czyżby 14" w naszych warunkach to optimum do fotografii planetarnej? Mam nadzieję, że jednak nie i wieksza apertura coś "od siebie doda" - ale próby z 16" calowych zwierciadel ( te, które widziałem na forum), były jednak nieco gorsze.

Pozdrawiam.

Edytowane przez ryszardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał stacjonarne obserwatorium może był zaryzykował 16-kę, jak

na razie w 14" SW nie mam problemu ze schładzaniem - nawet chyba szybciej niż

w C-11, mam też zero problemów z parowaniem luster przy SCT nie było tak słodko ;)

 

W naszych warunkach nawet nie samo tempo chłodzenia lustra ma znaczenie, co możliwość

reakcji setupu na zmienną deltę, w zamkniętej konstrukcji SCT przy dużych różnicach temperatur

jest z tym kiepsko - oczywiście można wspomagać się jakimś aktywnym ASCT ale to wymaga

sporych ingerencji w konstrukcję - dedykowane do SCT "wkładane" coolery są tylko półśrodkiem,

posiadane w moim 8" edge otworki to w ogóle "ściema producencka".

W newtonie jest inaczej - nawet przy koszmarnej pogodzie woda leje się po tubie a LW po

prostu jak z folderu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.