Skocz do zawartości

Recenzje książek o tematyce astronomicznej


wolforzech

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce tu wypominać błędów, ale może to pomoże czytającym lepiej zrozumieć i już nie głowić się jak ja co tu mi powychodziło.
We wzorze na maksymalny czas ekspozycji przy danej ogniskowej i deklinacji jest błąd, tam wzór ma postać ogniskowa+450/cos(delta).
Napisałem do autora że coś mi się nie zgadza i odpisał że jest to rzeczywiście błąd i wzór powinien mieć postać 450/ogniskowa*cos(delta).

P.S. Pierwszy raz spotkałem się z tym wzorem. Bardzo ciekawe że wszystko można obliczyć, nawet maksymalny czas ekspozycji przy zachowaniu punktowości gwiazd. To jest dopiero siła matematyki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokonałem wiele nowych odkryć astronomicznych, co opisałem

w mojej książce pt" O powstaniu Słońca, Ziemi i Księżyca". Książka jest w fazie

wydawania, ostatnia korekta. Poszukuję osoby aby zrobiła recenzję książki, lub wyraziła opinię na temat nowych odkryć. Opis książki na stronie http://januszfalinski.pl/o-powstaniu-slonca-ziemi-i-ksiezyca.html

Pozdrawiam.

Janusz Faliński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem wiele nowych odkryć astronomicznych

Nowe odkrycia praw astronomicznych mikro i makro Wszechświata w tej publikacji, przewracają do góry nogami wiele dotychczasowych pojęć, podważają teorie Isaaca Newtona, Alberta Einsteina i wiele obecnie obowiązujących praw kosmosu, takich jak: teorie czarnych dziur, powstawanie Słońca, Ziemi, Księżyca, czasu. Wprowadza wiele nowych pojęć, nowych nazw takich jak: centralna masa galaktyki, gasupcja, falkoid, Faliusz, jądron, Skaryho i wiele innych.

:)
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Temat jest czasowy ale ostatnio wpadła mi w "ręce" darmowa publikacja o astronomii ogólnej mająca 1200 str +/-spis treści zawiera praktycznie całe spektrum informacji astronomicznych.

Chciałbym się was zapytać co myślicie o tej publikacji? link: https://openstax.org/details/books/astronomy znajduje się tam link do pobrania pdf. Do każdego tematu są linki zewnętrzne do materiałów o danym zagadnieniu oraz  linki na YT do poruszanych zagadnień. 

język: niestety angielski (niestety).

liczba stron 1206.

data publikacji 2016r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
On 8/11/2018 at 12:10 PM, Wiri said:

Temat jest czasowy ale ostatnio wpadła mi w "ręce" darmowa publikacja o astronomii ogólnej mająca 1200 str +/-spis treści zawiera praktycznie całe spektrum informacji astronomicznych.

Chciałbym się was zapytać co myślicie o tej publikacji? link: https://openstax.org/details/books/astronomy znajduje się tam link do pobrania pdf. Do każdego tematu są linki zewnętrzne do materiałów o danym zagadnieniu oraz  linki na YT do poruszanych zagadnień. 

język: niestety angielski (niestety).

liczba stron 1206.

data publikacji 2016r.

Właśnie to czytam (z zapartym tchem) - książka jest rewelacyjna. Do ściągnięcia (za darmo) jako plik pdf ze strony

https://openstax.org/details/books/astronomy

1200 stron, po angielsku, ale to chyba nie powinien być problem dla większości forumowiczów. Wszystko świetnie wytłumaczone. Po lekturze takiej ksiązki zupełnie inaczej zaczyna patrzeć się na niebo.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.