Skocz do zawartości

Suwałki i Suwalszczyzna


SEBOS

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka Nutria.Powiadasz z północy-a dokładniej gdzie?Wiele lat tam mieszkałem,może mieszkasz gdzieś w okolicach Andersa?

Można by małe spotkanko zrobić i ugadać się na jakieś patrzonko i nie tylko.Pochwalić się zabawkami itp.Może masz coś czego inni nie mają-rozumiesz.Wymiana informacji mile widziana.

 

Fajnie że pomalutku ludzie się pokazują.Może nareszcie uda się zorganizować jakieś spotkanie puki jeszcze mrozu nie ma.

Edytowane przez Tomek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się astronomią naszego regionu...i...

 

Wiedzieliście że II LO ma pracownię fizyczno-astronomiczną? Może nawet jedyną w województwie :P

 

Zerknijcie :

Wie ktoś co to za teleskop? Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Celeron z serii XLT na paralaktycznym montaży z bazą go-to(tak na oko 250-300mm).To typowy teleskop jaki przeważnie szkoły kupują by przeprowadzać demonstracje nieba.Widać że goły.Może teraz już cos dokupili-kamerkę ccd.

 

http://sklep.teleskopy.net/cge-c-61_62_168.html Spoko sprzęt.|Kiedyś próbowałem jakoś kontaktować się z opiekunem tego obserwatorium,ale nic z tego nie wyszło.Trzeba by złapać kogoś kto uczy się w tej szkole i podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety więcej to kosztuje i nie jest to na montażu HEQ5.Jeżeli chodzi i tubę to trafiłeś.To Celestron C11-SGT XLT tak że z ceną tuby trafiłeś.Montaż to chyba jest ten http://astromarket.p...stron-cgem.html ale trudno powiedzieć.Może znacie kogoś kto uczy się bądź uczył się w tej szkole.To by ułatwiło sprawę ewentualnych odwiedzin tegoż obserwatorium.Tak myślałem o tym by iść do szkoły i odszukać tego dyrektora i zapytać co i jak z tym.Może urządzają jakieś pokazy nieba.

Poniżej kilka fotek zrobionych identyczną tuba.

Group 1-Group 1-krater Pinius_posidonius-70-2 images_posidonius-70-3 images.jpg

Group 1-Apollo 15-base_plato-80-2 images.jpg

Group 1-krater Pinius_posidonius-70-2 images.jpg

dfgtbrghr.jpg

moon10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego,zależy do czego?To bardziej teleskop do planet i łysego w dodatku umiejscowiony w sumie na stałe w centru miasta-chyba nie trzeba tłumaczyć co to oznacza.Próby ganiania tym ds-ów z tego dosyć zaświeconego miejsca to porażka.Sama tuba jest spoko ale najlepsze w tym zestawie to montaż.Gdybym miał taki to wyciskał bym z niego wszystkie soki w foceniu.

mam taką praleczkę i mogę wam powiedzieć z całą pewnością ,że pod ciemnym niebem,o jakie u nas nie trudno,ten teleskop w wizualu bije tego celerona bardzo mocno :laughbounce2:

Jednak gdybym miał wybierać miedze nimi dwoma,brałbym Celerona a najlepiej równowartość obu.Kupił bym sobie zupełnie coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chmury i nic więcej.Dobrze że w ostatnią pełnię dopisały warunki.Swoja drogą,może to moje subiektywne odczucie,ale była jakaś inna :laughbounce2: Najważniejsze,że fotkę zrobiłem.

A był bym zapomniał.Chrześniak ma korepetycje u tego gościa co opiekuje sie tą pracownią astronomiczną.Może uda mi się czegoś dowiedzieć.Czekam na info od niego.

Moon_20100924.jpg

Edytowane przez Tomek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwałki panie Sebastianie.W Szypliszkach często ,jak pogoda pozwala,robimy spotkania pod niebem.Widoczność jest całkiem dobra,jak to na wiosce,ale prawdziwa ciemnica jest w okolicach wioski i jeziora Sejwy.Znasz na pewno to miejsce.Tam to ostra ciemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:astronomer2: Ja mam bliżej,ale nie trzeba aż tam jechać by ciemnicy oświadczyć.Płociczno,Sobolewo okolice Krzywólki i wszystko jest.

Powiedz Sebastian jak tam wczorajsze obserwacje koniunkcji?U mnie wiatr,wcześniej deszcz dopiero po 4-tej mogłem sobie przez lornetką popatrzeć i coś z okna cyknąć bo taki wiatr wiał,że strach było na podwórko wychodzić :astronom: Latały jakieś konary,śmieci,można było wyrwać czymś w dynię.Porywy wiatru przekraczające 80km/h.Masakra.Jednak udało mi się trochę pogapić przez lornetkę na Plejady,potem M-42,Księżyc i Jowisz i co tam z okna dało się ogarnąć.Przy takich nie sprzyjających warunkach,gdy nie można wynieść teleskopu,lornetka na statywie super się sprawuje.

d.jpg

k.JPG

n.jpg

t.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.