Skocz do zawartości

Uruchomiliśmy wersję beta nowego Astropolis.pl


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

no, ciekawie to wygląda, chociaż na pierwszy rzut oka zmiana stylu pogarsza wygodę użytkowania bo małe literki a powiększyć nie da rady bo strony zrobiły się większe i powiększanie sprawia że nie mieszczą się już na ekranie (poprzednio używałem 140% i było ładnie). co gorsza, nie działa tapatalk więc dostęp z komórki też stoi pod znakiem zapytania. jak żyć, panie premierze?!

(mimo wszystko mam nadzieję że jakoś się wszystko ułoży ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane odczucia. Forum wygląda teraz lepiej dla oka, wszystko jest bardziej spójne co do treści ale....

Nie rozumiem dlaczego w dzisiejszych czasach gdy wszyscy prawie korzystają z ekranów panoramicznych zabiera się cenne miejsce w pionie na menu, tytuły działów, tytuły tematów itp., które straszliwie urosły:/

Przypomina mi to stosowanie przez MS interfejsu Ribbon, który moim zdaniem jest porażką bo zabiera 1/4 ekranu.

Uważam, że wszelkie elementy jakie mogą być umieszczone po bokach (np. menu) powinny się tam znajdować, bo teraz oglądamy np. listę postów i połowa miejsca jest pusta bo każdy wiersz tabeli rozrósł się wszerz. Na dodatek w wątku połowa wysokości okna przeglądarki to jedno menu, drugie, trzecie, ścieżka, tytuł, przycisk(?!) itd. (na liście też nie jest dużo lepiej)

 

Proponuję zacząć od zmniejszenia wszystkich "paddingów" w tabelach....

 

P.S. Ta informacja o edycji jakaś brzydka i strasznie się rzuca w oczy :P

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka całość wygląda ciekawie, ale potrzebuję jeszcze trochę czasu, żeby zapoznać się ze wszystkim.

 

Co mi się najbardziej rzuca w oczy to fakt, że coraz bardziej odchodzimy od typowego układu forum. Nie wiem czy to dobrze czy to źle, ale mnie osobiście średnio to odpowiada. Moim zdaniem powoli tematy i wiadomości od użytkowników stają się trudniejsze do odnalezienia (pomijam wyszukiwarki itp.) i mniej przejrzyste. Kiedyś miałem prosty układ podzielony na działy, w którym łatwo mogłem znaleźć poszczególne wątki. Teraz niby pojawiają się tagi, ale na razie nie jestem do tego przekonany, choć pewnie z czasem się przyzwyczaję. Tutaj chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt - już od poprzedniej wersji forum nie czytałem go inaczej jak tylko przez "zobacz nową zawartość". Przedtem znacznie częściej przeglądałem poszczególne działy i wyłapywałem ciekawe starsze tematy. Obecnie jakoś trudniej do nich dotrzeć (nie tyle na zasadzie łatwości w kliknięciu tam gdzie trzeba, ile właśnie na prostym i uporządkowanym wyeksponowaniu ich). Myślę, że przez to trochę się traci.

 

Kolejna sprawa to czy naprawdę potrzebujemy aż tyle odnośników do serwisów społecznościowych? Rozumiem, że to pewien znak czasu, ale czy w ogóle takie jak digg, reddit czy delicious są konieczne? Czy kiedykolwiek jakieś treści stąd trafiły tam? Może lepiej jeśli już to dodać coś do polskich serwisów jak na przykład wykop, na którym astropolis już kilka razy gościł.

 

Pomijam tu większość rzeczy, która mi się podoba, bo nie ma sensu ich tu wszystkich wymieniać :).

 

Z drobnych błędów zauważyłem, że główna strona trochę się rozjeżdża:

astropolis.PNG

 

No i rzeczywiście to poniższe oznaczenie zmodyfikowanej wiadomości wygląda raczej jak jakieś ostrzeżenie, a nie zwykła informacja.

Edytowane przez kuba_mar
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi się najbardziej rzuca w oczy to fakt, że coraz bardziej odchodzimy od typowego układu forum.

Nie odchodzimy, a łączymy. Zauważ, że przywróciłem możliwość korzystania z forum w sposób tradycyjny. Wystarczy kliknąć w głównym menu "forum". Widzisz?

 

Piszesz, że korzystałeś z opcji "nowe wiadomości". Statystyki pokazują jasno, że tak klika wiele osób i dlatego zamiast tego klikania jest sobie strona główna, personalizowana, gdzie wyświetlają Ci się nowe treści z działów, które Ciebie interesują. Inaczej mówiąc, wystarczy odwiedzać główną stronę, żeby widzieć, co dzieje się na forum. Zaś dedykowany dział "Forum" służy do przeglądania konkretnych działów. To zachowanie wspiera także nowe, szerokie menu ze strukturą forum dostępną z dowolnego miejsca serwisu (to na brązowym pasku poziomym).

 

Jest tu wiele takich udogodnień, które wymieniasz jako braki.

 

Co do serwisów społecznościowych, to zostaną usunięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dla oka miło ale dlaczego widać ponownie plusujących? Jestem za tym by wykaz darczyńców był niewidoczny :) No chyba że celowo to poproszę też, tak jak to jest w komentach na portalach informacyjnych, by były minusy. Będzie widać jaki jest stosunek plusy/ minusy czytolników, czy im przypadł do gustu post, czy go nienawidzą...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 grosze:

- klikając w temat forum na głównej nie skaczemy do nieprzeczytanych postów (tak było w poprzedniej wersji i było to bardzo wygodne)

- czy będzie się dało spersonalizować układ głównej: na górze forum, na dole wiadomości?

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj... Ale się pozmieniało! Teraz trzeba się będzie znowu przyzwyczajać. Ale wszystko wygląda bardzo ładnie, więc zmiany są jak najbardziej na +. Ale podczas testowania nowej wersji forum znalazłem kilka błędów.

 

1. Gdy wchodzę na jakiś profil i klikam zakładkę "o mnie" wywala mi błąd: "Error: Could not load template 'tabAboutMe' from group 'profile'"

 

error%2520-%2520profil.jpg

 

2. Gdy tak jak zawsze, próbuję wejść na stronę news.astropolis.pl zamiast pokazać nowej wersji portalu wywala mi starą. Może to trochę wprowadzić zamęt u nowych użytkowników. Więc może lepiej by tak przenieść wpisy z news.astropolis do nowego portalu a pod stary adres wstawić przekierowanie.

 

3. Strona http://astropolis.pl/blogs/ wyparowała, zakładka w profilu pozostała (ale mi się zrymowało ;) ). Czy astropolis.pl/blogs zostanie usunięte raz na zawsze, czy zniknięcie strony jest tylko tymczasowe, na czas dodania nowej wersji forum?

 

I teraz kilka krótkich opinii:

 

1. Giełda - ikona informująca o braku zdjęć moim zdaniem za bardzo rzuca się w oczy. Może po prostu wystarczy jakiś prosty napis "brak zdjęć" zamiast tego aparatu? Poza tym przydałaby się taka ikonka w samej ofercie, bo inaczej całość nie wygląda zbyt dobrze

 

2. Przycisk do zmiany avataru jest mało widoczny i ciężko go na pierwszy rzut oka zauważyć

 

3. Dołączam się do pozostałych forumowiczów: ramka pokazująca, że wiadomość była edytowana za bardzo rzuca się w oczy.

 

 

Pozdrawiam

Marcin_K12

Edytowane przez Marcin_K12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zauważyłem tego guzika jeszcze 10 minut temu.

Generalnie jest fajnie. Można się przyzwyczaić do zmian. A układ wydaje mi się dużo czytelniejszy.

W moim odczuciu zmiany na plus. :Beer:

 

PS. Niestety nie działa w mojej komórce - SE C702, internet z T-mobile. Pokazuje się tylko napis tytułowy i możliwość pokazania wersji pełnej, ale kliknięcie nic nie otwiera.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Jak na razie mam mieszane uczucia (ale chyba bardziej na plus) co do nowej wersji ale pewnie się przyzwyczaję. O to kilka moich uwag co do działania forum:

 

1. Paski ukazujące, że post był edytowany za bardzo rzucają się w oczy.

 

2. Kiedy cytujemy post to jest cytat za mało widoczny. (kolory z edycji i cytowania mogą się zamienić ;))

 

3. Kiedy wchodzę z strony głównej do tematu, wyświetla mi się 1 post. Chcę aby było jak dawniej, że wyświetla mi się pierwszy nieprzeczytany post w temacie.

 

4. W strefie Giełda według mnie za dużo angielskiego w ustawianiu opcji wyświetlania sprzedawanych przedmiotów. Ja znam angielski ale wiele innych osób może nie znać. Wiem, że w dzisiejszych czasach dążymy do języka angielskiego, ale to z naszego ojczystego języka powinniśmy być dumni i dążyć aby go nie odkładać na drugi plan.

 

5. Kiedy w Giełdzie chcę wybrać teleskopy itp. to wchodzę na kolejną stronę, gdzie ponownie muszę wybierać np. reflektory. Według mnie cała lista gatunków przedmiotów powinna być widoczna już na głównej stronie giełdy. Może być nawet po jednym kliknięciu ta jedna kategoria rozsuwana (bądź po najechaniu) tak jak jest to z beżowym paskiem (u góry) przedstawiającym kategorie forum.

 

6. Jak dla mnie ceny na Giełdzie są nieczytelne i brak jest obrazków ;). Przyzwyczaiłem się do nich.

 

 

 

Pozdrawiam

 

Tomek

 

 

Ps. Jak wrzucam sobie z Worda tekst, który napisałem pojawiają się na forum inne czionki i kolory liter inne niż normalnie na forum.

Jakie czcionki i kolory obowiązjuą na forum?

 

 

To jest tekst z Worda

Edytowane przez Tomek96
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wystarczy wejść na stronę główną (klik na astropolis) i zjechać ciuteczkę niżej :-)

 

Paweł

 

Albo kliknąć w 'minimalizuj artykuły' - wtedy wątki z forum pokazują sie wyżej. Niemniej to chyba ciut inna funkcjonalność niż 'nowa zawartość'.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

oto moje pierwsze uwagi :

 

1. na stronie głównej, tam gdzie mamy opcję "Inne", jej zawartość nie mieści się na ekranie - wtedy na dole pojawia sie pasek do przesuwania. Ale kiedy próbuję myszą przesunąć pasek, ten znika (jest tylko wtedy, gdy wyświetlana jest zawartość "Inne").

post-14903-0-32527400-1345543610_thumb.gif

 

2. Podczas wyświetlania takich postów, jak ten niżej, mamy puste pole na lewo od awatara (można go przesunąć - będzie więcej miejsca z prawej na tekst). Podobnie - mamy puste pole z lewej strony - po co ??

post-14903-0-16882500-1345543620_thumb.gif

 

3. Nie ma działu "wolne tematy" (Off topic) - nie znalazłem go... Chyba że występuje pod inną nazwą. Wtedy należało by zostawić w nawiasie starą nazwę.

 

4. Coś nie najlepiej działa mi wejście do mojego profilu. Kliknięcie na mój profil nic nie daje. A jak wejdę przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy (i opcję: "otwórz odnośnik w nowym oknie"), to nie mogę zmieniać niektórych ustawień...

Edytowane przez Hermes1937
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbuffer wykrył coś niepokojącego... Zdjęcia są kompresowane za bardzo i wygląda to fatalnie.

Tuż przed zmianą forum załadowałem Sh2-115 2.53 MB i tak jest do dzis.

Dziś rano załadowalem LBN 564 ( 2.6 MB) a wyświetla jedynie 235 kB.... Masakra... Coś jest nie tak.

Tak działa np. Forum Astromart gdzie maksymalny obrazek to 500 kB i kazdy podaje link do swojej strony. To tak ma działać?

Nowa wersja Astropolis jest na pierwszy rzut oka ciekawsza. Denerwujący jest faktycznie banner informujący o edycji posta ( jego wielkość )

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kliknąć w 'minimalizuj artykuły' - wtedy wątki z forum pokazują sie wyżej. Niemniej to chyba ciut inna funkcjonalność niż 'nowa zawartość'.

To nawet bogatsza funkcjonalność, która ma zastąpić "nowe posty".

 

Żeby przejść do ostatniego przeczytanego postu w wątku trzeba kliknąć nie na tytuł wątku, ale na ikonkę po lewej stronie od niego. Nie wiem, czy to dobre, pewnie to zmienimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermes, jaką przeglądarkę używasz? Wyświetla Ci strony zupełnie nie tak, jak trzeba.

 

Od niedawna Mozilla Firefox 14.0. Miesiąc temu miałem jeszcze wersję 3.6, ale obrazy były podobne.

W obu wersjach wydrukowanie jakiejś strony jest trudne - bardzo często wyświetla się tylko... pierwsza strona (nie dotyczy to "Astropolis.pl").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.