Skocz do zawartości

Uruchomiliśmy wersję beta nowego Astropolis.pl


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odchodzimy, a łączymy. Zauważ, że przywróciłem możliwość korzystania z forum w sposób tradycyjny. Wystarczy kliknąć w głównym menu "forum". Widzisz?

 

Oj przepraszam, nie zauważyłem tego wcześniej. W takim łączonym układzie bardzo mi się to podoba - daje możliwość wygodnego przeglądania treści na różne sposoby. Tak jest po prostu super! Oczywiście mimo mojego małego marudzenia ;) w poprzednim poście całość zasługuje jak najbardziej na duży plus. Jeszcze tylko trochę czasu potrzebuje na "odkrycie" wszystkich funkcjonalności i będzie w porządku.

 

 

3. Nie ma działu "wolne tematy" (Off topic) - nie znalazłem go... Chyba że występuje pod inną nazwą. Wtedy należało by zostawić w nawiasie starą nazwę.

 

Hermesie, zauważyłem teraz, że ten dział nosi teraz nazwę "Rozmowy o wszystkim. Hyde Park Astropolis" o tutaj:

http://astropolis.pl/forum/7-rozmowy-o-wszystkim/

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przejść do ostatniego przeczytanego postu w wątku trzeba kliknąć nie na tytuł wątku, ale na ikonkę po lewej stronie od niego. Nie wiem, czy to dobre, pewnie to zmienimy.

Moim zdaniem do zmiany. Włażę na dwa inne fora i tylko na Astropolis po kliknięciu tytułu wątku przerzucało mnie na jego koniec - i bardzo to sobie ceniłem.

Ikonka niby spełnia tę funkcję, ale czasem się chce wejść do wątku, w którym nie ma nowych odpowiedzi, a w takim przypadku (w obecnej wersji) ikonka jest nieaktywna i ląduje się znów na początku.

Poza tym - naprawdę podoba mi się :)

Po cichu liczę, że rozwinie się dział Czytelnia :)

 

ps. no i ta ramka z edycją... pliiiizz... ta informacja nie jest ważniejsza niż cały post (jest bardziej widoczny niż właściwa treść). Nie mam nic przeciwko kolorowej ramce, ale ten komunikat za bardzo rzuca się w oczy.

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się rozwiązanie z ikonką z lewej strony tytułu wątku podoba. Kto chce wejść na początek klika w tytuł, kto chce iść do pierwszego nieprzeczytanego posta - w ikonkę. Pamiętam, że dawno temu właśnie tak było i się sprawdzało. Jeśli chodzi o układ forum, to strasznie dużo tam działów i dzialików, dobrze że nie trzeba tam wchodzić za każdym razem, bo nikt by się w tym nie połapał. Ale skoro już tyle tego jest, to w dziale "Obserwacje" obok gwiazd zmiennych i meteorów przydałyby się również "Komety".

Edytowane przez Radek Grochowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba ponieważ przed zmianą jak wchodziłem na forum to widziałem najnowsze tematy i było super można odrazu prześledzić co się dzieję i wyłapać interesujące tematy. Teraz muszę kliknąć na HOME i wyświetlają się te gorące wiadomości a dopiero poniżej aktywne tematy. Dla mnie jest to jak zbędna reklama jakiś tematów. Z kolei po wejściu w zakładkę FORUM pojawia się tradycyjne forum które w przypadku tak rozrośniętego forum jest bardzo długie. I jeszcze jedno teraz całe AP się jakby rozszerzyło w poziomie i nie mieści się mi na ekranie a jak zmniejsz powiększenie to litery są strasznie małe. Wolałem poprzednią wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba ponieważ przed zmianą jak wchodziłem na forum to widziałem najnowsze tematy i było super można odrazu prześledzić co się dzieję i wyłapać interesujące tematy. Teraz muszę kliknąć na HOME i wyświetlają się te gorące wiadomości a dopiero poniżej aktywne tematy.

 

Nie musisz klikać na home. Wystarczy że wejdziesz na http://www.astropolis.pl

Same artykuły możesz sobie zwinąć - cała strona będzie do dyspozycji wątków. Dopóki nic nowego się nie pojawi, to nie będziesz ich widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz klikać na home. Wystarczy że wejdziesz na http://www.astropolis.pl

Same artykuły możesz sobie zwinąć - cała strona będzie do dyspozycji wątków. Dopóki nic nowego się nie pojawi, to nie będziesz ich widział.

Miałem w zakładce wpisane forum.astropolis.pl/index.phb czy coś podobnie teraz działa dobrze. I jeszcze jedno ktoś już o tym wspominał że po ponownym otwarciu tematu nie przenosi nas do ostatniego przeczytanego postu tylko otwiera się pierwszy post jest to trochu irytujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwudniowym użytkowaniu dochodzę do wniosku, że umieszczenie przycisku "Oznacz forum jako przeczytane" wyłącznie na dole strony jest bardzo irytujące. Do tego trzeba kliknąć nie raz a dwa (pierwsze kliknięcie wywołuje dodatkowe menu) a powrót nie następuje na stronę główną, tylko na stronę działów forum (lub - do wyboru - giełdę, profile użytkowników, galerię, blogi itp).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Home coś złego się dzieje. Czasem działa a czasem żaden link do wątku nie chce mnie do niego przenieść i wyświetla "Nie można odnaleźć tego. Nie masz uprawnień do oglądania tego tematu" ?

Jak ma nie działać to na liście nie pojawiają się miniaturki z galerii przy wątkach, które je powinny mieć.

 

Wyczyściłem przeglądarkę.

 

P.S. A ta paskudna ramka o edycji dalej jest.....

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.