Skocz do zawartości

Uruchomiliśmy wersję beta nowego Astropolis.pl


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

O ile w przypadku nieprzeczytanych postów można przejść do pierwszego nieprzeczytanego, to jeśli wątek jest cały przeczytany przydałby się alternatywny przycisk "idź do ostatniego"

 

Coś jest nie teges z wyszukiwarką na forum - wpisałem: m31 i "Nie znaleziono rezultatów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetowo naprawiane są rzeczy mające wpływ na działanie serwisu. Kosmetyka idzie w kolejkę i będzie poprawiana hurtowo.

 

Zbuffer, możesz sprawdzić, czy w chwilach "nie działania" jesteś nadal zalogowany? Może spróbuj wyczyścić cookiesy?

 

Napisałem, że wyczyściłem przeglądarkę. Zrobiłem to ponownie drugim sposobem i teraz będę obserwował co z informacją o użytkowniku jak to się znowu wydarzy.

 

Wyszukiwarka nie działa faktycznie dla różnych słów - chyba generalnie dla krótkich.

Edytowane przez zbuffer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na głównej stronie widzisz najnowsze? Wątki przeczytane są lekkim fontem, a nieprzeczytane boldem. Jeżeli to nie działa prawidłowo, to znaczy, że coś Ci się ciasteczka popsuły. Może wyczyść je + cache.

Przkro mi ale po wyczyszczeniu wszystkiego co się dało nadal jest to samo. Tak samo dzieje się na innym komputerze (logowałem się z komputera u siebie w pracowni na Uczelni). Niezależnie od tego co chcę zobaczyć: nieprzeczytane posty, nową zawartość od 24h, od ostatniej wizyty - nie pokazuje nowych postów na Forum. Giełda i Members działają.

W Szybkiej Nawigacji widzę zapisane boldem wątki w których ktoś napisał od ostatniej wizyty. Ostatnio nie widziałem tego.

Edytowane przez TomaszP1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w giełdzie jest opcja "zobacz swoje przedmioty"? Bo nie widzę. Byłoby to bardzo pomocne.

 

OK, widzę, że ta opcja jesty w profilu. Nie ma tematu.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum wreszcie dziala poprawnie pod Androidowym Dolphin Browser. Dziekuje bardzo!

 

Giełda się rozsypała i wymaga pracy.

Bylbym wdzieczny za przywrocenie dostepu do archiwum gieldy. Bardzo ulatwia to oszacowanie wartosci sprzedawanego przedmiotu i ocene okazyjnosci nowych ofert. Poza tym latwiej okreslic stan "przedmiotow przechodnich" wedrujacych pomiedzy uzytkownikami forum. Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała garść przemyśleń:

 

1. Artykuły.

Dział artykułów na stronie głównej dość mocno się rozrósł (na moje trochę za mocno). Można je zmniejszyć przyciskiem "zminimalizuj artykuły", ale po zamknięciu przeglądarki trzeba zaznaczać to od nowa. Rozumiem potrzebę promocji nowego działu, ale teraz dzieje się to trochę zbyt nachalnie. Wcześniejszy podział strony, kiedy artykuły nie zajmowały miejsca, obecnie okupowanego przez trzy najświeższe wiadomości wydawał mi się lepszy (i nie czułem potrzeby zminimalizowania tego działu). Po wejściu na Astropolis widziałem wtedy i artykuły i treść forum.

Z drugiej strony ograniczenie liczby polecanych artykułów do czterech może się wydawać trochę zbyt mocne, może więc warto przeznaczyć na pojedynczy artykuł mniej miejsca w pionie? Teraz jest to trochę rozdmuchane wzwyż. Uwaga nie dotyczy wyeksponowanej wiadomości głównej (w tym momencie - X Zlot), ale sześciu pomniejszych wiadomości.

Kolejną rzeczą, która przychodzi mi na myśl jeśli chodzi o artykuły, to zajawka, która pojawia się na pierwszej stronie. Obecnie jest to ileś (100?) pierwszych znaków artykułu i zazwyczaj zdania się urywają. Może warto pod tym względem wziąć przykład z Astronocy, gdzie pierwsze zdanie/zdania są zajawką mającą na celu takie zaintrygowanie czytelnika, żeby zdecydował się wejść w treść. W prasie tez bardzo często coś takiego występuje, gdzie pod tytułem daje się (często pogrubioną czcionką) parę zdań wprowadzających w zagadnienie artykułu.

Zmierzam do tego, że jeśli ktoś zdecyduje się na zredagowanie artykułu, to niech ma do dyspozycji - oprócz okna na tytuł i na treść - okno na wspomnianą zajawkę. Niech ona ma ograniczenie np. 100 znaków. Piszący będzie miał wtedy świadomość, że tą zajawką może zaintrygować czytelnika do kliknięcia (lub odstraszyć). A na pewno będzie to lepiej wyglądało, niż urwane zdania. Może pobudzi to też świadomość językową piszących artykuły i zmobilizuje ich do większej dbałości o język - żeby czytający nie miał poczucia, że wchodzi na jakieś garażowe próby (teraz bardziej piję do dwóch zwykłych wątków przerobionych na artykuły, choć ich miejsce powinno być gdzie indziej).

 

 

2. Astronomia przez lornetkę.

Marek, nie wiem. To w sumie forma obserwacji i dosyć wyjątkowy (inny) dział. Niech się ktoś wypowie, kto używa tego działu ;)

Obecnie wygląda to tak, że prawie wszystkie posty dotyczące lornetek lądują w dziale "Lornetki" (obecnie - "Astronomia przez lornetkę"). Przeważnie są/były to zapytania techniczne, recenzje i dyskusje o technicznych aspektach obserwacji. Natomiast same relacje z obserwacji (z małymi wyjątkami) z reguły były umieszczane w dziale "Obserwacje astronomiczne". Być może warto by przenieść te relacje do działu "Astronomia przez lornetkę", żeby nieco ten dział "odtechniczyć", przy okazji pokazując możliwości obserwacyjne z użyciem lornet, żeby wchodzący do tego działu mieli wszystko pod ręką.

Ale na ten moment to, co znajduje w dziale "Astronomia przez lornetkę" bardziej pasuje do starego podziału, czyli Sprzęt/Lornetki.

 

W każdym razie, jeśli chodzi o moje zdanie, jestem za przerzuceniem wszystkich wątków lornetkowych do działu "Astronomia przez lornetkę" (i wtedy nazwa działu byłaby w pełni adekwatna do zawartości).

 

 

EDYTA:

utworzyłem temat z ankietą, może coś się rozjaśni.

Edytowane przez panasmaras
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała garść przemyśleń:

 

1. Artykuły.

Dział artykułów na stronie głównej dość mocno się rozrósł (na moje trochę za mocno). Można je zmniejszyć przyciskiem "zminimalizuj artykuły", ale po zamknięciu przeglądarki trzeba zaznaczać to od nowa.

 

Hmm, u mnie po zamknięci przeglądarki artykuły pozostają 'zwinięte'.

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.