Skocz do zawartości

Uruchomiliśmy wersję beta nowego Astropolis.pl


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Mam problem z wyświetlaniem strony głównej na smartfonie z WP8. Niby wszystko gra, ale wyraźnie coś nie tak dzieje się z szarym paskiem, na którym jest "Wyświetl nową zawartość" i ikonka "Szybkiej nawigacji". Często używam obu, a w telefonie niestety nie mogę ich znaleźć.

Tak to wygląda normalnie na PC pod Chrome (zaznaczyłem czerwonym prostokątem ten szary pasek):

PC_Chrome_cr.jpg

 

A tak w smartfonie (sorry za jakość składanki, ale robiłem zdjęcia ekranu innym telefonem i połączyłem, żeby było wiadomo, o co chodzi):

WP8_IE.jpg

 

Da się coś z tym zrobić? Jeśli tak, to z góry dziękuję

 

PS. U mnie niestety nic na ten wygląd nie pomaga. Skalowanie obrazu niczego nie zmienia w układzie menu.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Od wczoraj pojawił się u mnie problem z górnym menu. Jeśli zmniejszę skalę strony do 90% jest już OK, ale przy normalnym przeglądaniu całość się rozjeżdża. Uda się coś z tym zrobić?

 

attachicon.gifproblem.JPG

 

jeżeli odświeżanie z shiftem lub controlem i kasowanie kesza nic nie da to może przyda ci się coś takiego:

http://astropolis.pl/topic/39584-alternatywny-uklad-strony-astropolis-wieksza-czcionka-mniej-pustych-przestrzeni/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maj jeszcze jedną, drobną uwagę. Otóż po sierpniowej aktualizacji forum wyparowała favicona. Może część forumowiczów tego nie zauważyła, ale dla osób korzystających z zakładek (np. ja ;) ) jest to trochę irytujące.

 

gdziefavicona.png

 

Pozdrawiam

Marcin_K12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ja odnośnie opcji szukaj :) zwłaszcza w kontekście "było już kiedyś na Forum, poszukaj"

 

Szybciej znajduje to czego potrzebuje wpisując w Google "Astropolis <nick autora> <słowo/a kluczowe> niż używając Forumowej przeglądarki. Potwierdzone wielokrotnie empirycznie. Nie mam pojęcia na czym polega problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google widzi "stronę" i indeksuje ją sobie a potem w tym co zapamiętało szuka - jeśli wpiszę w google "astropolis Hamal opcja szukaj" to znajdzie mi tą stronę, bo te wszystkie wyrazy znajdują się na tej "stronie", w okolicach twojego wpisu.

 

Silniki wyszukiwarek forum mają dostęp do bazy i szukają na podstawie bazy. A w bazie użytkownicy są osobno, a treści osobno. No i możesz znaleźć użytkownika HAMAL, albo post ze słowem hamal.

 

Co więcej, dla google literówki i zmieniony szyk w zdaniu nie stanowią problemu. Napisanie silnika takiej wyszukiwarki tutaj, wymagało by zapewne postawienia osobnego serwera do analizy zapytań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszukiwarka google to efekt wielu lat pracy najlepszych ludzi z branży i jest najważniejszą usługą firmy.

wyszukiwarka forum to w najlepszym razie tydzień pracy jakiegoś gostka bez większego znaczenia bo wszyscy wiedzą że na forum ważniejszych jest 100 innych rzeczy i nikt nie będzie marnował czasu na prace nad wyszukiwarką.

 

i w efekcie mimo że forum dysponuje najlepszym i najpełniejszym i najszybszym dostępem do swoich własnych danych to w ich wyszukiwaniu nie ma żadnych szans w starciu z goglami. dziwne czy nie dziwne, ale jest to prawdą w odniesieniu do prawie każdej strony w internecie która ma "własne" wyszukiwanie treści. jak się okazuje, nie wystarczy posiadać informacje, umiejętność dotarcia do nich jest jeszcze ważniejsza...

 

w powiązaniu z innym wątkiem o goglach skłania to do refleksji czy również o nas google potrafią dowiedzieć się wiecej niż my sami o sobie ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy ja coś źle robię, czy co, ale od długiego czasu wyszukiwarka forum nie znajduje kompletnie niczego. Chcę znaleźć własny wątek o OAGu, wpisuje OAG i "brak wyników wyszukiwania". Przecież to słowo występuje w temacie! To samo jest z dowolnym innym słowem, po prostu wyszukiwarka nie działa. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to się robi tak ;)

 

Wpisz słowo kluczowe

Wpisz autora

pokaż jako np. posty

szukaj

 

Brak wyników

 

wpisz ponownie wszystko bo znikło

 

szukaj

 

brak wyników

 

wpisz w gogle jak pisałem wyżej

szukaj

otwierasz czego szukasz i kopiujesz część zdania aby szukanie było bardziej unikalne

powtarzasz to co wcześniej i jest wynik :]

 

ot cała filozofia ;)

 

 

a na poważnie to często pomaga zaznaczenie - Znajdź w forum

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.