Skocz do zawartości

Dalekie widoki w centralnej Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze dalekie obserwacje z Zielonej Góry :) jeszcze niestety nie Śnieżka, deszcz na południe od miasta przeszkodził, ale dopisała strona północna. Ulica Wyszyńskiego - widzimy maszt RTCN Jemiołów (48 km). A wzgórze z lewej strony jest dla mnie zagadką. Myślałem że to Bukowiec-najwyższe wzniesienie Lubuskiego-ale kompletnie nie pasuje położenie względem masztu. Powiedzcie jak sądzicie-czy jest ono dalej czy bliżej niż wzgórze z masztem?

P1040790.JPG

P1040805.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z dzisiaj :)

Próbujcie z Opola :) widoczność z ZG na południe ograniczają po kilkunastu km od miasta Wzgórza Dalkowskie. Na szczęście okazało się dziś że dla widoczności Karkonoszy (bo rozumiem że to to? :P ) nie stanowią one problemu, nie trzeba było nawet pertraktować z zarządcami masztu i wieży obserwacyjnej na górze Wilkanowskiej (najwyższe wzniesienie ZG)-wystarczył nieco niższy punkt :)

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z dzisiaj :)

Próbujcie z Opola :) widoczność z ZG na południe ograniczają po kilkunastu km od miasta Wzgórza Dalkowskie. Na szczęście okazało się dziś że dla widoczności Karkonoszy (bo rozumiem że to to? :P ) nie stanowią one problemu, nie trzeba było nawet pertraktować z zarządcami masztu i wieży obserwacyjnej na górze Wilkanowskiej (najwyższe wzniesienie ZG)-wystarczył nieco niższy punkt :)

Tej piramidy nie sposób pomylić z czymś innym. Mógłbyś podrzucić namiary GPS miejsca wykonania zdjęcia? Albo zaznaczyć na jakiejś mapce? Serdecznie gratuluję, szybko gonisz nasze górnośląskie rekordy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z obchodu i...ponownie sukces :) macie większy kawałek Karkonoszy, tylko do skontrastowania, skontrastowana wersja nie chciała mi się przenieść na pendrive. Tym razem jesteśmy na ulicy Struga: 51 st.55'44"N, 15 st. 31'25"E:

P1040821.jpg

 

A jutro ma jeszcze zmniejszyć się wilgotność powietrza... :P

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen schatzung i wielkie gratulacje!

Wątek "lubuski" mozna by poszerzyć o kolejne miejscowości

położone dalej na północ od Zielonej.. Brawo Kolego!

Może nawet Pradziad się uchwyci?

A czy z tego wzgórza , najwyższego w woj.lubuskim, które jest na jednym ze zdjęć nie da się

upolować Sudetów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen schatzung i wielkie gratulacje!

Wątek "lubuski" mozna by poszerzyć o kolejne miejscowości

położone dalej na północ od Zielonej.. Brawo Kolego!

Może nawet Pradziad się uchwyci?

A czy z tego wzgórza , najwyższego w woj.lubuskim, które jest na jednym ze zdjęć nie da się

upolować Sudetów?

Niestety, wg heywhatsthat.com z tej góry szczytu śnieżki już nie widać. Najbardziej oddalone od Śnieżki punkty w woj.lubuskim (164km) są m.in. za Babimostem (miejscowość Kosieczyn) oraz przed miejscowością Ruchocice na DK32 ale to już województwo Wielkopolskie :szczerbaty: jakieś 5km od Grodziska Wielkopolskiego :szczerbaty:

 

 

ale mam inną ciekawostkę- Śnieżka jest osiągalna z miejscowości Knieja między Opolem a Dobrodzieniem skąd osiągnęłoby się 180,2km ! To tak przy okazji wypadu na GSA możnaby zaliczyć i rekord pobić :P

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z obchodu i...ponownie sukces :) macie większy kawałek Karkonoszy, tylko do skontrastowania, skontrastowana wersja nie chciała mi się przenieść na pendrive. Tym razem jesteśmy na ulicy Struga: 51 st.55'44"N, 15 st. 31'25"E:

 

A jutro ma jeszcze zmniejszyć się wilgotność powietrza... :P

Paweł! Dzisiaj była taka widoczność w Waszym regionie, że Karkonosze złapałbyś z Poznania ;-) Byłeś dzisiaj na jakimś punkcie obserwacyjnym? Proszę, powiedz że tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem rano-wtedy nie było widać nic szczególnego-i wieczorem-wtedy widoczność moim zdaniem była zbliżona do tej piątkowej, więc nowych fot Karkonoszy już nie robiłem. Na pociechę coś takiego wrzucam:

P1040849.jpg

 

Prawdopodobnie Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice (61 km)

 

A dziś już w Małopolsce :) wspomniane wcześniej Jeseniki z pomiędzy Łosiowa i Lewina Brzeskiego (82 km do Pradziada)

http://s633.photobucket.com/albums/uu58/pa...piaP1040855.jpg

 

W Krakowie Tatry aż walą po oczach :) jak się pogoda utrzyma, to jutro się wybiorę na Skałkę 502 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wg heywhatsthat.com z tej góry szczytu śnieżki już nie widać. Najbardziej oddalone od Śnieżki punkty w woj.lubuskim (164km) są m.in. za Babimostem (miejscowość Kosieczyn) oraz przed miejscowością Ruchocice na DK32 ale to już województwo Wielkopolskie :szczerbaty: jakieś 5km od Grodziska Wielkopolskiego :szczerbaty:

 

 

ale mam inną ciekawostkę- Śnieżka jest osiągalna z miejscowości Knieja między Opolem a Dobrodzieniem skąd osiągnęłoby się 180,2km ! To tak przy okazji wypadu na GSA możnaby zaliczyć i rekord pobić :P

 

 

Nie wiem jak było wczoraj pod wieczór ale byłem dziś na wieżowcu przy Grunwaldzkim ok 14 i Śnieżka dość dobrze widoczna, za to ok 20 rewelacja - zresztą oceńcie sami.

Sniezka.jpg

To był moment. Nadchodziły chmury, dały cień na drodze zmniejszając rozproszenie światła ale tło jeszcze pozostało jasne. Po ok 10 min wszystko sie pogorszyło a o 21 Sniezka już w ogóle nie była widoczna z Wrocławia. Ale skoro ze 102 km było ja tak wyraźnie widać to pewnie i ze 180 tez mogła być widoczna. Tylko jak uchwycic ten moment. Można jechać pod Ostrzeszów i lapać ją ze 160 km ale skoro za chwilę już jej nie ma, to czy jest sens? Wy na Śląsku wprawdzie tak robicie ale trzeba miec duzo czasu i zdeterminowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było wczoraj pod wieczór ale byłem dziś na

Można jechać pod Ostrzeszów i lapać ją ze 160 km ale skoro za chwilę już jej nie ma, to czy jest sens? Wy na Śląsku wprawdzie tak robicie ale trzeba miec duzo czasu i zdeterminowania.

Jak do każdej innej pasji :) Poza tym gdyby nie te 'porażki', to sukcesy nie smakowałyby aż tak bardzo...

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy na Śląsku wprawdzie tak robicie ale trzeba miec duzo czasu i zdeterminowania.

W grę wchodzi bardziej wyszukanie odpowiedniego momentu i szczęście, dużo szczęścia :D

Jak zawsze - trzeba umieć znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

 

 

 

ps: ja na przykład robię to z Zagłębia gwoli ścisłości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było wczoraj pod wieczór ale byłem dziś na wieżowcu przy Grunwaldzkim ok 14 i Śnieżka dość dobrze widoczna, za to ok 20 rewelacja - zresztą oceńcie sami.

Sniezka.jpg

To był moment. Nadchodziły chmury, dały cień na drodze zmniejszając rozproszenie światła ale tło jeszcze pozostało jasne. Po ok 10 min wszystko sie pogorszyło a o 21 Sniezka już w ogóle nie była widoczna z Wrocławia. Ale skoro ze 102 km było ja tak wyraźnie widać to pewnie i ze 180 tez mogła być widoczna. Tylko jak uchwycic ten moment. Można jechać pod Ostrzeszów i lapać ją ze 160 km ale skoro za chwilę już jej nie ma, to czy jest sens? Wy na Śląsku wprawdzie tak robicie ale trzeba miec duzo czasu i zdeterminowania.

Wicio, ja wczoraj robiłem zdjęcia mniej więcej o tej samej porze (no może pare minut po 20) ze wzgórz trzebnickich. Juz je wysłałem do mateusza, może coś wybierze jeśli coś się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiosna się skończyła, to zajmuję ten wątek :) kolejne dalekie obserwacje z Zielonej Góry. Pierwsze dwa zdjęcia to kierunek północno zachodni. Zdjęcia robiłem około 19.00 dziś i słońce znajdowało się odpowiednio około 5 i 15 stopni na lewo (czyli bardziej na południe) od tych kominów. Ktoś ma jakiś pomysł co to jest? Odpada zabrudzenie obiektywu, bo używałem też lornetki :) ten z drugiego zdjęcia wygląda na wyraźnie dalszy niż te z pierwszego. Moje typy: pierwsze zdjęcie ma coś wspólnego z przemysłem wydobywczym w okolicach Krosna Odrzańskiego (Połęcko?)a drugie-Eisenhuttenstadt. Kierunek by się zgadzał.

P1050618.JPG

P1050619.JPG

A tutaj już coś pewnego: Bytom Odrzański (32,5 km) :)

 

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja ponownie ze swoich rodzinnych rejonów :) Dzisiaj Huta Głogów w dwu odsłonach z 41 km:

Huta Głogów.JPG

P1050854.JPG

 

Dodam skrycie że to i to co wrzucałem do tej pory nie jest wszystkim co Zielona Góra oferuje. Niech tylko widzialność się poprawi na skalę Karkonoszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W rozmowie z Tomkiem zaciekawiła nas widoczność masztu w Raszynie (280 m) z południa. Ponieważ wiadomość ta może okazać się przydatna dla większej rzeszy Forumowiczów wrzucam tutaj symulację - klik. Dobra wiadomość dla Tomka, masz widać z góry Sławno, także teraz czekamy już tylko na zdjęcia.

 

Ale to mało! Rzut oka na Łysogóry i proszę bardzo. Św. Krzyż i Łysica (135 km)! Zbyszek nie mamy wyjścia, w Łysogóry trzeba będzie jednak w końcu pojechać... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozmowie z Tomkiem zaciekawiła nas widoczność masztu w Raszynie (280 m) z południa. Ponieważ wiadomość ta może okazać się przydatna dla większej rzeszy Forumowiczów wrzucam tutaj symulację - klik. Dobra wiadomość dla Tomka, masz widać z góry Sławno, także teraz czekamy już tylko na zdjęcia.

 

Ba, aby dojrzeć maszt w Raszynie nie muszę już nawet opuszczać rodzinnego Tomaszowa. Maszt jest na tyle wysoki, że dojrzeć go mogę z 11-piętrowca , mimo iż Tomaszów położony jest dość nisko n.p.m.

Byłoby to ok.85 km... Czekamy na lepsze warunki i będziemy szukać.

 

Co do G.Świętokrzyskich to zachęcam do takiego wypadu!

Jako ciekawostkę powiem,że jest tam takie miejsce, z kórego można zobaczyć jednocześnie: Hałdę Kamieńsk, Wzgórza Opoczyńskie,Garb Gielniowski, Tatry, Łysogóry, Jurę, czy Babią - a więc wszystko, czego dusza obserwatora zapragnie :rolleyes: .

Z masztów rtv - Przysuchę, Św.Krzyż, Chorągwicę,a być może również Wręczycę? Zakładając oczywiście,że trafimy na niepowtarzalne warunki.

Kto wie , jaka to góra? (nie chodzi o Łysogóry)

 

Apropo's tytułu wątku - może zmieńmy go na "Dalekie widoki na północy i w centrum kraju" , abym miał gdzie się "wyprodukować" czasami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do G.Świętokrzyskich to zachęcam do takiego wypadu!

Jako ciekawostkę powiem,że jest tam takie miejsce, z kórego można zobaczyć jednocześnie: Hałdę Kamieńsk, Wzgórza Opoczyńskie,Garb Gielniowski, Tatry, Łysogóry, Jurę, czy Babią - a więc wszystko, czego dusza obserwatora zapragnie :rolleyes: .

Z masztów rtv - Przysuchę, Św.Krzyż, Chorągwicę,a być może również Wręczycę? Zakładając oczywiście,że trafimy na niepowtarzalne warunki.

Kto wie , jaka to góra? (nie chodzi o Łysogóry)

Coś podobnego było już jak sobie przypominam w dziale nowości na DO, tam sugerowano Pasmo Przedborskie, z którego jednak nie widać okolic Przysuchy - Tobie musi chodzić więc pewnie o pasmo Oblegorskie w g. Świetokrzyskich na NW od Kielc - chyba tylko stamtąd można dostrzec jednoczesnie i hałdę Kamieńsk i maszt RTV Przysucha, a także Tatry i Babią. Nie znam dokładnie tamtych rejonów, więc nie wiem konkretnie o jaką górkę Ci chodzi ( nie wiem np. które z nich są niezalesione na szczytach ), ale puściłem symulację na Hey-u z jednego ze wzgórz tego pasma i ta teoria się potwierdza: http://www.heywhatsthat.com/?view=ALVC0PIF

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.