Skocz do zawartości

Dalekie widoki w centralnej Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Na czwartym zdjęciu to nie elektrownia wiatrowa w Czechach, tylko w Niemczech koło Goerlitz (przed nią skrajnie z lewej załapały się jeszcze bloki w Zgorzelcu). Co do miasta, to jest to prawdopodobnie Weisswasser, lub jak kto woli Beła Woda - w języku naszych słowiańskich braci Serbów Łużyckich.

Luki, masz rację, to jest koło Zgorzelca,a nie Czechy, mam nastepną fotkę, gdziej jest całe miasto z charakterystyczną katedrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, wstawiam kolejne zdjęcie Karkonoszy z Zielonej Góry, niestety, nie jest najlepszej jakości, a wykonane 26.10.2010 r. Spróbowałem też opisać kilka szczytów oraz wstawiłem odległości wg heywhatsthat. Wg mnie widać Karkonosze Wschodnie, tzw. Kowarski Grzbiet, ale jeśli są błędy, to proszę mnie poprawić. Podobnie jak Paweł W. próbuję złapać Karkonosze z Zielonej Góry w lepszą pogodę, jest to bardzo trudne.

Pozdrawiam

Kowarski Grzbiet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wstawiam kolejne zdjęcie Karkonoszy z Zielonej Góry, niestety, nie jest najlepszej jakości, a wykonane 26.10.2010 r. Spróbowałem też opisać kilka szczytów oraz wstawiłem odległości wg heywhatsthat. Wg mnie widać Karkonosze Wschodnie, tzw. Kowarski Grzbiet, ale jeśli są błędy, to proszę mnie poprawić. Podobnie jak Paweł W. próbuję złapać Karkonosze z Zielonej Góry w lepszą pogodę, jest to bardzo trudne.

Pozdrawiam

W DO nic za darmo sie nie dostaje :) Masz od siebie do gor prawie tyle, co my do Tatr, a te widac sporadycznie i trzeba miec duzo szczescia. Za to pozniej sukces smakuje lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób, którym mówi się, że z Zielonej Góry widać Karkonosze pukają się w głowę.

 

U na na Śląsku też się to nierzadko zdaża :) Oczywiście nie Karkonosze, ale np. Tatry lub Sudety. Beskidy są bardziej "tolerowane" przez naród :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzisiaj udało mi się zrobić kilka fotek z moich okien z bloku, miejscowość Zielona Góra. Zaskoczyła mnie widoczność o tej porze roku. Załączam dwa zdjęcia jedno w stronę południową (śnieżka) jakieś 150km, a drugie w strone północną (Jezus ze Świebodzina)jakieś 35-40km. Aparat Nikon D50 obiektyw ogniskowa 300mm.

040085e41b503f99m.jpg

59c2fd4fb3844a2am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzisiaj udało mi się zrobić kilka fotek z moich okien z bloku, miejscowość Zielona Góra. Zaskoczyła mnie widoczność o tej porze roku. Załączam dwa zdjęcia jedno w stronę południową (śnieżka) jakieś 150km, a drugie w strone północną (Jezus ze Świebodzina)jakieś 35-40km. Aparat Nikon D50 obiektyw ogniskowa 300mm.

To się nazywa wejście smoka :) Witamy na forum. Gratululę bardzo dalekich i ciekawych obserwacji. Mozesz napisać coś więcej o miejscu wykonania zdjęć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześńiej napisałęm to Zielona góra ul. Chmielna, najwyższy obszar w ZG. wieżowiec 7 piętro. Nie mam pod ręką gps więc nie podam dokładnie wysokości n.p.m. Zrobiłem też zdjęcia myśle całych karkonoszy ale musze posklejać w jakimś programie żeby wyszła panorama. Niestety widoczność nie jest zachwycająca ale jak na tą pore roku mysle że rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzisiaj udało mi się zrobić kilka fotek z moich okien z bloku, miejscowość Zielona Góra. Zaskoczyła mnie widoczność o tej porze roku. Załączam dwa zdjęcia jedno w stronę południową (śnieżka) jakieś 150km, a drugie w strone północną (Jezus ze Świebodzina)jakieś 35-40km. Aparat Nikon D50 obiektyw ogniskowa 300mm.

040085e41b503f99m.jpg

59c2fd4fb3844a2am.jpg

 

Śnieżka wymiata! Jak masz NEF-a lub oryginalnego jpeg, to podeślij proszę na admin@dalekieobserwacje.eu z dodatkowymi informacjami:

Zdjęcie wykonane z:?

Zdjęcie wykonano dnia:?

Autor: ?

Aparat: ?

 

 

P.S. Poranne Tatry z Gliwic, wyraźne z GSA, stały się faktem. Kolejny dzień przechodzi do historii DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

długi weekend spędziłem w Radomsku, dostęp do forum miałem tylko z komórki. napalony wiadomościami o super widoczności wybrałem się 13.11 po południu do Dobromierza z nową lornetką :) celem wypatrywania Babiej. Łysica i Kamieńsk były widoczne ale nie rewelacyjnie więc od niechcenia przeczesywałem południowy horyzont. W pewnym momencie po prostu zamarłem - zobaczyłem niezbyt wyraźnie ostre szczyty. Niedowierzałem, bo po bokach przesuwały się podobne chmury ale te szczyty stały w miejscu. Ludziska to po prostu były Tatry. Zrobiłem sporo zdjęć ale po wrzuceniu do kompa pożałowałem, że zamiast w lornetkę nie zainwestowałem w dobry aparat z obiektywem.(Widać słabo ale uwierzcie, przez bino widać było lepiej). wrzucam to co wybrałem najlepszego oraz symulację zrobioną kiedyś przez Frytę. Mam jeszcze parę zdjęć zrobionych w Tiff-ie, więc jakby ktoś mógł te zdjęcie obrobić (prześlę mailem) , wyciągnąć co się da i jeszcze wrzucić na DO , to byłbym na maxa szczęśliwy :)

Obawiam si ę, że jakość jest bardzo wątpliwa, ale przynajmniej JE widziałem

do Gerlaha 205, Łomnica ok 202

Powtórzyłem wypad dziś przed wschodem ale niestety była totalna kaszanka. dziwiło mnie też że wczoraj nie widać było stamtąd Babiej?

Dodam też że zdjęcia robiłem bez statywu

 

Moja miejscówka to:

51.002214° N

19° 56.2515' E

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to bez wątpienia są Tatry!

 

Bawiłem się trochę tym zdjęciem, szkoda tylko że jakakolwiek forma obróbki strasznie pogarsza jego jakość. Ale liczy się zawartość. A ta jest naprawdę wartościowa.

 

EDIT:

Zrobiłem z tego zdjęcia pseudo-HDR żeby uwydatnić szczegóły na horyzoncie.

taterki.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja miejscówka to:

51.002214° N

19° 56.2515' E

 

 

Tym sposobem wymiotłeś Wszystkich i Wszystko!

Pobawiłem się jpegiem i Tatry jak BYK.

Podeślij proszę TIF-a na admin@dalekieobserwacje.eu

Najlepiej kilka jak najbardziej ostrych, może uda się stacking.

pb130165sh600.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

P.S. Northwood, tylko się nie potnij suchą bułką ;-D

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem wymiotłeś Wszystkich i Wszystko!

Pobawiłem się jpegiem i Tatry jak BYK.

Podeślij proszę TIF-a na admin@dalekieobserwacje.eu

Najlepiej kilka jak najbardziej ostrych, może uda się stacking.

pb130165sh600.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

P.S. Northwood, tylko się nie potnij suchą bułką ;-D

 

Nawet nie macie pojęcia jak się cieszę :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Obawiam si ę, że jakość jest bardzo wątpliwa, ale przynajmniej JE widziałem

do Gerlaha 205, Łomnica ok 202

Powtórzyłem wypad dziś przed wschodem ale niestety była totalna kaszanka. dziwiło mnie też że wczoraj nie widać było stamtąd Babiej?

Dodam też że zdjęcia robiłem bez statywu

 

Moja miejscówka to:

51.002214° N

19° 56.2515' E

Rafał, GRATULACJE! Pozamiatałeś wszystko. :notworthy::notworthy:

 

 

Na tę chwilę wyczekiwałem od bardzo dawna.

 

Babiej Góry wczoraj nie mogłeś zobaczyć, bo szczyt zalegał w chmurach (przynajmniej o godzinie 15-16).

 

 

 

 

Jeszcze raz, gratuluję! Jak dla mnie - ZDJĘCIE ROKU

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, GRATULACJE! Pozamiatałeś wszystko. :notworthy::notworthy:

 

 

Na tę chwilę wyczekiwałem od bardzo dawna.

 

Babiej Góry wczoraj nie mogłeś zobaczyć, bo szczyt zalegał w chmurach (przynajmniej o godzinie 15-16).

 

 

 

 

Jeszcze raz, gratuluję! Jak dla mnie - ZDJĘCIE ROKU

 

Dzięki wszystkim za gratulacje. Kurde, sam jeszcze nie dowierzam. Czyli te czerwone kropeczki w Heyu to całkiem pokażne szczyty. kosztowało mnie to ładnych kilkanaście wyjazdów w tym 2 przed świtem (w czerwcu i dzisiaj), ale warto było. Cholera jak dobrze że wczoraj po południu coś mnie tam pchało, a żonka mówiła, że znów nic nie zobaczę. Była ze mną i ją zatkało gdy podałem jej lornetkę :)

 

Zbyszek, gdybyś Ty tam był ze swoim sprzętem to mogłoby być zdjęcie roku, nawet chciałem cię powiadomić żebyś tu szybko przyjechał, ale mógłbyś chyba nie zdążyć :) no i nie miałem Twojego numeru przy sobie

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zbyszek, gdybyś Ty tam był ze swoim sprzętem to mogłoby być zdjęcie roku, nawet chciałem cię powiadomić żebyś tu szybko przyjechał, ale mógłbyś chyba nie zdążyć :) no i nie miałem Twojego numeru przy sobie

 

My byliśmy wczoraj na Słowacji, a o dobrych warunkach DO nawet nie wiedziałem. :(

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na jednym z moich ulubionych miejsc obserwacyjnych chciałem poobserwować okolicę, jednak po raz pierwszy ukazał mi się tam taki widok.

 

post-18513-070885300 1289760836_thumb.jpgpost-18513-092858100 1289760843_thumb.jpgpost-18513-018870800 1289760855_thumb.jpg

 

Bywałem już w tym miejscu gdy były całkiem dobre warunki więc, nie liczyłem dzisiaj na góry.

Myślałem, że to Śnieżka, ale nie pasuje wcale. Zdjęcie wykonane z miejscowości Koźla (niedaleko Zielonej Góry), szerokość: 51°52'30.78"N, długość: 15°18'38.73"E.

Zdjęcie wykonane w kierunku południowym, zapomniałem o kompasie więc nie wiem dokładnie.

Sprawdzałem heywhatsthat.com, ale nie znalazłem tam konkretnych gór z tego miejsca. Będę wdzięczny jeśli pomożecie zidentyfikować te góry.

Edytowane przez zendalor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.