Skocz do zawartości

Dalekie widoki w centralnej Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Sudetów, a zwłaszcza tych obserwujących je z Zielonej Góry. Poniżej 3 kolejne zdjęcia z 14.11.2010 wykonane z Zielonej Góry, okolica ul. Słowackiego.

Pierwsze - panorama Karkonoszy + część Gór Izerskich czyli w zasadzie Sudety Zachodnie.

Drugie - zbliżenie Śnieżki.

Trzecie - Karkonosze w ujęciu bardziej "krajobrazowym" z przewagą nieba.

Nie wiem tylko, dlaczego nie mogę załadować na stronę panoramy o szerokości 15572 pix, musiałem zmniejszyć szerokość do 10000.

Pozrawiam

Przepiękne, brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras78, z symulacji heya wynika, że najdalej na północ miejsca, z których widać Śnieżkę położone są w okolicy Babimostu. Być może wysokosć pomnika Chrystusa Króla pozwoli na obserwację Śnieżki, trzeba zrobić symulację z tego miejsca z dodaniem odpowiedzniej wysokości.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, może na taką widoczność to tak, ale ja np. 26.10.2010 robiłem, może trochę słabsze, zdjęcia Gór Izerskich (za nadajnikiem w Wichowie, Karkonosze były wtedy w chmurach) z tego samego miejsca tuż przed zachodem słońca. Niedość, że teraz jest jesień, a więc warunki teoretycznie niezbyt, to jeszcze tylko kilkanaście dni różnicy, a tu widoczność ponad 100 km.

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafał44 >> chłopaki ostatnio wzajemnie sobie urywają cyce, odpadają im szczęki i inne części ciała oraz uprawiają orgazm bezdotykowy na widok coraz to lepszych zdjęć Jesenika z Gliwic, Tatr z Katowic i takich tam standardów. A tu proszę, back to the roots! Zdjęcie jakościowo kaszana straszna ale ile radości daje autorowi jak i całemu gronu DO bo przecież nie jakość a odległość była zawsze w naszym hobby priorytetem ;)

Teraz potrzeba tam Zbyszka albo Rafała drugiego ze swoim sprzętem aby tak zacnie przetarty szlak skonsumować doszczętnie.

 

Najwyższe wyrazy uznania za wytrwałość i czujność kolego :notworthy:

 

 

Muszę swoją drogą wybrać się na ich mecz, bo w TV atmosfera jest rewelacyjna - tak to był OT :)

No, w końcu się znalazł ktoś z kim będę mógł wreszcie pojechać :banan: Najciemniej jak zwykle pod latarnią :rolleyes:

Przyznam że miałem jechać na mecz z Manchesterem ale biletów nie udało mi się kupić, tak był system sprzedaży online zawalony :szczerbaty:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafał44 >> chłopaki ostatnio wzajemnie sobie urywają cyce, odpadają im szczęki i inne części ciała oraz uprawiają orgazm bezdotykowy na widok coraz to lepszych zdjęć Jesenika z Gliwic, Tatr z Katowic i takich tam standardów. A tu proszę, back to the roots! Zdjęcie jakościowo kaszana straszna ale ile radości daje autorowi jak i całemu gronu DO bo przecież nie jakość a odległość była zawsze w naszym hobby priorytetem ;)

Teraz potrzeba tam Zbyszka albo Rafała drugiego ze swoim sprzętem aby tak zacnie przetarty szlak skonsumować doszczętnie.

 

Najwyższe wyrazy uznania za wytrwałość i czujność kolego

 

No zdjęcie nie jest najlepsze :), mój sprzęt też, ale naprawdę ledwo było widać te tatry. Przez lornetke ledwo je ujrzałem, ale dało się coś z tego wyciągnąć.

Życzę kolegom powtórki takich warunków widocznościowych i poprawienia zdjęcia, ale mnie od prawie dwóch lat zdarzyły się one po raz pierwszy :) , a byłem tam wiele razy w warunkach wydawałoby sie idealnych

Edytowane przez rafal44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras78, z symulacji heya wynika, że najdalej na północ miejsca, z których widać Śnieżkę położone są w okolicy Babimostu. Być może wysokosć pomnika Chrystusa Króla pozwoli na obserwację Śnieżki, trzeba zrobić symulację z tego miejsca z dodaniem odpowiedzniej wysokości.

Pzdr

 

Robiłem symulacje z wysokości 52m. npt (bo tyle ma pomnik z usypanym kopcem włącznie) i nie widać z niego Karkonoszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras78, z symulacji heya wynika, że najdalej na północ miejsca, z których widać Śnieżkę położone są w okolicy Babimostu. Być może wysokosć pomnika Chrystusa Króla pozwoli na obserwację Śnieżki, trzeba zrobić symulację z tego miejsca z dodaniem odpowiedzniej wysokości.

Pzdr

 

Lepszy już byłby maszt w Jemiołowie, ale to około 180 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...o ile ktoś na maszt zostałby wpuszczony.

W Jemiołowie znajduje się jeszcze betonowa wieża o wysokości około 100 metrów, wejście na nią wydaje się bardziej możliwe, bo o masztach to raczej można zapomnieć. Tak z ciekawości, to na ten pomnik w Świebodzinie będzie możliwość wejścia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tej wieży betonowej w Jemiołowie w latach 80-tych na wycieczce szkolnej, nie pamiętam tylko widoków. Wejście schodami trochę trwało. Teraz nie wiem jak tam jest. Co to figury Jezusa czytalem, że wejście tylko dla konserwatorów.

Zrobiłem symulację wieży w Jemiołowie, tj. +90 m nad poziom terenu. Widok na południe w miarę tak do linii Żar, Śnieżka nieosiągalna, za to pojawiło się kilka kropek w okolicy Śnieżnych Kotłów.

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek "odkryłem" dość fajne miejsce, z którego widać Karkonosze i G. Izerskie - wjazd do Żagania od strony Kożuchowa. Trochę przeszkadzają linie wysokioego napięcia, ale góry wyglądają z tego miejsca okazale. Przy lepszej pogodzie można zrobić jakąś panoramę. Poniżej 3 zdjęcia z poniedziałku 15.11.2010, niestety już nie było takiej widoczności jak w niedzielę 14.11.2010 wieczorem z ZG, ale warto w to miejsce kiedyś się udać.

Odległość do Śnieżki - 102 km

 

Śnieżka z Żagania.jpg

Karkonosze z Żagania.jpg

Góry Izerskie z Żagania.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na >100 km, to bardzo ładnie od Was widać te górki. W przypadku Beskidów i Śląska dystans 100 km najczęściej oznacza zamazane góry i brak ostrości, a tutaj ładny kontrast. Podobają mi się szczególnie te fotki, które ktoś zamieścił wcześniej w tym wątku z Karkonoszami z jednej i posągiem w Świebodzinie z drugiej strony. Czy Autor mógłby wysłać mi je na adres DO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zendalor, to miejsce jest między Domem Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego, a ogródkami działkowymi, w pobliżu są też ul. Aliny (kościół na filmie) i ul. Struga. Na stronę północną z miejsc ogólnodostepnych w ZG ciekawy widok jest z Palmiarni (szkoda tylko, że przez szyby, co utrudnia wyraźne zdjęcia), widać stamtąd m.in. Sulechów, trochę Świebodzina z pomnikiem Chrystusa oraz wieże w Jemiołowie. Sam jednak zazdroszczę tym, ktorzy mieszkają w wieżowcach w okolicy ul. Chmielnej i Osiedlowej - mają świetne widoki bez wychodzenia z domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zendalor, to miejsce jest między Domem Pomocy Społecznej przy ul. Słowackiego, a ogródkami działkowymi, w pobliżu są też ul. Aliny (kościół na filmie) i ul. Struga. Na stronę północną z miejsc ogólnodostepnych w ZG ciekawy widok jest z Palmiarni (szkoda tylko, że przez szyby, co utrudnia wyraźne zdjęcia), widać stamtąd m.in. Sulechów, trochę Świebodzina z pomnikiem Chrystusa oraz wieże w Jemiołowie. Sam jednak zazdroszczę tym, ktorzy mieszkają w wieżowcach w okolicy ul. Chmielnej i Osiedlowej - mają świetne widoki bez wychodzenia z domu :)

moze warto ugadac sie jakos z tymi z Chmielnej? w dluzszej perspektywie mozna tam nawet postawic kamerke widocznósciowa DO, ale na co dzien miec tam fajny PO. Temat pozytywnie przerobiony przez nas na Slasku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.