Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

VRG - No to ja już jeden obiekt rospoznałem. Chodzisz Ty wogóle spać? :D

 

Robert -  Rospoznałem na panoramce Zakłady produkcji bioetanolu w Goświnowicach, el opole, elc opole, maszt chrzelice,może elc Krapkowice - na prawo od Opola i możliwe że jakieś światełka z Brzegu (może elewator zbożowy) to jest 88km. Byłem w sobotę na Biskupiej, ale widoczność dopiero się zrobiła w domu na kompie :D. Ale i tak nie było najgorzej Rybnik, Opava - Cvilin, Ślęża to jak na pierwszy raz, aż za dobrze. Dziwi mnie jek Ty tam na rowerze wyjeżdżasz :notworthy:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaaaaaabe :D Będzie Ci ciężko przebić tą poprzednią, przykro mi :D

Słaba bo warunki były marne ;) Przezbroiłem Rubinara i zająłem się obserwacją w visualu, a panorama to tylko produkt uboczny ;)

 

 

Robert -  Rospoznałem na panoramce Zakłady produkcji bioetanolu w Goświnowicach, el opole, elc opole, maszt chrzelice,może elc Krapkowice - na prawo od Opola i możliwe że jakieś światełka z Brzegu (może elewator zbożowy) to jest 88km. Byłem w sobotę na Biskupiej, ale widoczność dopiero się zrobiła w domu na kompie :D. Ale i tak nie było najgorzej Rybnik, Opava - Cvilin, Ślęża to jak na pierwszy raz, aż za dobrze. Dziwi mnie jek Ty tam na rowerze wyjeżdżasz :notworthy:.

Bardziej po lewej widoczny Wrocław czy maszt RTCN w Żórawinie. Jak znajdę chwilę czasu to opiszę panoramę.

Ja w sobotę byłem na Pradziadzie z PawłemW i jakoś Ciebie nie dojrzałem ;)

DSC_6931.jpg

A wjazd na BK nie sprawia mi problemu tylko przyjemność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie Robert pokonuje kolejne okrążenia wokół zbiornika ? :szczerbaty:

No co ty, przecież Robert zrobił to zdjęcie! Chyba, że ustawił aparat na statywie i uruchomił samowyzwalacz ;).

BTW, Dlouhe strane widać czasem ze Śnieżki...

Jadę na 2-3 tygodnie do Toszka. Dostępu do sieci nie będzie, więc jakby co, to nawet szybko nie zaraportuję. Trzymajcie kciuki za Tatry z Sarnowskiej Góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie Robert pokonuje kolejne okrążenia wokół zbiornika ? :szczerbaty:

Nie to nie ja, a znajomy :)

 

Jeszcze wycinek panoramy z okolic Nysy z dnia 27.06

Panorana Jesioników z Nysy 27.06.JPG

 

A TU znacznie więcej obejmująca panorama z opisanymi szczytami :)

 

Odległość nie wielka bo 50 km. Nie zdążyłem już podjechać dalej na północ bo jeszcze kilka godzin wcześniej byłem na najwyższym szczycie widocznym na panoramie ;)

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientują lądowanie odbywa się na Pyrzowickim lotnisku ze zachodu na wschód a start odwrotnie. Po zachodniej stronie jest pole a po wschodniej las, może to jest jakaś przyczyna ;)

 

Tak jak pisał Maroko, kierunek lądowania zależy od wiatru. Lądowałem na Pyrzowicach kilkukrotnie - zawsze ze wschodu na zachód :). Starty natomiast jak dobrze pamiętam były w różnych kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, skoro tak mówicie to tak jest :)

 

 

A teraz wczorajsza panorama z Góry św.Doroty, składana ponad 4h z 68 zdjęć :szczerbaty:

6MB, 400mm, 270 stopni - od Góry Grójec w Psarach na północy po Chorzów na południowym zachodzie

 

http://fotoo.pl/host..._400mm.jpg.html

 

Górki nienajlepiej się prezentowały więc nie będę ich na siłę wyciągać, dzięki temu można się skupić na szczegółowym opisie industrialu, co uczynię wieczorem :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górki nienajlepiej się prezentowały więc nie będę ich na siłę wyciągać, dzięki temu można się skupić na szczegółowym opisie industrialu, co uczynię wieczorem :Salut:

Czy możecie podrzucić panoramę w kierunku na Jeseniki? Ciągle wielką niewiadomą jest dostepność horyzontu z Dorotki w kierunku Śnieżnika. Obawiam się że właśnie tam jest mocno porośnięte drzewami, ale chciałbym to raz a dobrze potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podrzucić panoramę w kierunku na Jeseniki? Ciągle wielką niewiadomą jest dostepność horyzontu z Dorotki w kierunku Śnieżnika. Obawiam się że właśnie tam jest mocno porośnięte drzewami, ale chciałbym to raz a dobrze potwierdzić.

Jaką niewiadomą ? Przecież panoramy Jeseników z GSD były już nie raz ;) Z dostępnością interesującego nas horyzontu nie ma żadnego problemu, trzeba jedynie przejść ścieżką nieco dalej na dużą polanę po północno-zachodniej stronie szczytu, a nie próbować złapać coś między drzewami jak wczoraj chciał to uczynić MMateusiak ;)

 

Wczorajsza marna jakościowo ale pełna panorama (aż do Biskupiej Kopy):

http://fotoo.pl/zdje...07/deed57d8.jpg

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wczorajsza panorama z Góry św.Doroty....

 

Virgo Ooo w ciapkę... Gratuluję udanych łowów i samo-zatwardzeniu przy składaniu panorki... :szczerbaty:.

Ale zastanawia mnie po co masz się zamiar męczyć i drugi raz opisywać coś co już jest opisane przez ORJ - Industrial z Dorotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką niewiadomą ? Przecież panoramy Jeseników z GSD były już nie raz ;) Z dostępnością interesującego nas horyzontu nie ma żadnego problemu, trzeba jedynie przejść ścieżką nieco dalej na dużą polanę po północno-zachodniej stronie szczytu, a nie próbować złapać coś między drzewami jak wczoraj chciał to uczynić MMateusiak ;)

 

Wczorajsza marna jakościowo ale pełna panorama (aż do Biskupiej Kopy):

http://fotoo.pl/zdje...07/deed57d8.jpg

Potrzebujemy kadr z Biskupią Kopą (a dokładniej jej lewe zbocze), bo tam powinien ledwo ledwo pojawić się Śnieżnik. Skoro robiliście to z polany, to na 90% go tam nie ma, bo wychodzi praktycznie tylko ze szczytu Doroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti >> Wiem, jestem szalony, ale ta którą udało mi się zrobić obejmuje szerszy kadr no i jest nieco aktualniejsza, tamta znakomita panorka ORJ'ta ma już swoje lata ;)

 

Mateusz >> proszę, dwa oryginalne kadry w kierunku BK jakie mam, może coś wyrzeźbicie, ale moim zdaniem za słabe wczoraj były warunki na takie cuda jak Śnieżnik:

http://zapodaj.net/68cf065416ba.jpg.html

http://zapodaj.net/68f338721fd8.jpg.html

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti >> Wiem, jestem szalony, ale ta którą udało mi się zrobić obejmuje szerszy kadr no i jest nieco aktualniejsza, tamta znakomita panorka ORJ'ta ma już swoje lata ;)

 

Mateusz >> proszę, dwa oryginalne kadry w kierunku BK jakie mam, może coś wyrzeźbicie, ale moim zdaniem za słabe wczoraj były warunki na takie cuda jak Śnieżnik:

http://zapodaj.net/68cf065416ba.jpg.html

http://zapodaj.net/68f338721fd8.jpg.html

Dzięki, chetnie poszukam. Obecnie na Dorotce są Rafał i Zbyszek, wiec mozna liczyc na rozwiazanie kwestii Snieznika stamtad. Oby tylko warunki dopisaly!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja panorama, pomniejszona 3 krotnie, bo komputer nie dawał rady przy łączeniu. Wyskakiwało 580MB więc dałem sobie siana z pełnym wymiarem. Efekt pomniejszony przepuściłem przez hdr co by górki lepiej było widać. No i przekonałem się, że o tatrach nie było mowy. Natomiast beskid śląski, żywiecki i morawski całkiem całkiem.

 

8691cc60.jpg

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.