Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia z jednego z punktów obserwacyjnych.

 

Jak widać, w kierunku południowym nic nie przeszkadza, a miejsce wygląda trochę inaczej jak na zdjęciach satelitarnych - wycięto sporo drzew dzięki czemu można wejść prawie na szczyt (ok 300mnpm, wierzchołek jest w lesie)

 

pan1_600.jpgDSC_0439_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mini panoramka Tatr wysokich z Baraniej Góry, B&W bo jakoś mi kolory zupełnie nie pasowały

Fajna panoramka. Myślę, że cz-b jest dobrym rozwiązaniem w pewnych przypadkach. Zwiększa czytelność. Właśnie się męczę z panoramą z Łysej Góry i wychodzi mi taki odjazd, a wcale wówczas tak czerwono nie było...

 

 

post-18139-027159500 1288727796_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym roku na Twierdzy Kłodzkiej i było z niej wida¢ Szczeliniec. Gdzie wiec jest Twierdza Kłodzka ? ;-P

 

Dobre pytanie  :szczerbaty: .

 

Rozmawiałem z przewodnikiem jakiejś grupy na temat widocznych szczytów i zapytałem go o widoczne miasto, twierdził że to właśnie Kłodzko. Kierunek by się zgadzał, ale po zrobieniu tej panoramki też miałem wątpliwości. Chyba że jakaś częsć Kłodzka leży w dolinie. Dobrze jakby ktoś kto zna Kłodzko od tej strony się tu wypowiedział.

 

Z drugiego aparatu : P1170080small.JPG  P1170087 small.JPG

 

 

 

 

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto to bez wątpienia jest Kłodzko. Poznaję po opuszczonym domu wycieczkowym "Kukułka" na granicy lasu, w 1/3 szerokości zdjęcia, z masztem obok ;). Leży jak najbardziej w dolinie, nad rzeką Nysą Kłodzką, ale twierdza jest na wzgórzu. Też nie mogę jej wypatrzeć i stawiam na to, że jest poza kadrem, z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdza jest bardzo ładnie widoczna na tej dużej panoramie. Znajduje się po lewej stronie ratusza (ten z charakterystycznym zielonym hełmem w środku panoramy) ;)

 

PS. Zdjęcie w przeciwnym kierunku :)

 

HPIM2405.JPG

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beskidy_600.jpg

 

Świetna panorama Michał. Doskonała plastyka i ten delikatny szum jest tu jak najbardziej na miejscu. Ja lubię jak fotka ma jeszcze klimat, a tu Taterki jakby z tolkenowskich powieści o pierścionkach.

 

 

Gratuluję.

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem taką gafe. Chciałem zrobić ładną panorame. Za bardzo chciałem żeby obraz sie nie na kłądał i zrobiłem kilka luk między fotkami i program nie chce mi tego skleić Jeśli ktoś chciałby sie pobawić ze sklejeniem tych zdjęć moge podesłać chyba ich 7 było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz luki, to niestety przepadło. W przyszłości raczej rób duże nakładanie, nawet na ponad połowę klatki, bo brzegi z reguły są bardziej niż środek zniekształcone przez trudną do skorygowania dystorsję, no i nie zapominajmy o winietowaniu. Jeśli dysponuje się nadmiarem nakładającego się obszaru, to można je po prostu obciąć.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.