Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Okolice Buska, robione jeszcze w lutym:

500_2.jpg

 

I zdjęcie z kategorii sentymentalnych - jeszcze 10 lat temu nic tu nie było...

500_1.jpg

 

Z lewej strony zdjęcia widać taki niepozorny, szary budynek, który wygląda trochę jak stacja trafo. To altana na działce mojego dziadka. W latach 90tych to był ostatni budynek, trochę dalej stały jeszcze trzy małe domki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie dwie dzisiejsze panoramy :)

 

Panorama Masywu Keprnika ze Spicaka 06.03.2011.jpg

 

Z Kamiennej Góry:

Panorama z Kamiennej Góry zoom 06.03.2011.jpg

Z tego miejsca są widoczne Karkonosze. Sam się zdziwiłem jak zrobiłem symulację. Warunki były jeszcze słabe więc pojawiają się dopiero po mocnej obróbce. Za to kilka godzin później były już ładnie widoczne z Biskupiej Kopy :)

 

Ciekawe czy ktoś był na jakimś PO bo warunki były całkiem przyzwoite. Oceniam tak na 100 +

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem przegląd swoich starych zdjęć i znalazłem wśród nich panoramkę 180st z wysokości ponad 12000... stóp. Została wykonana 17 sierpnia 2006 roku z wzniesienia nad Loveland Pass, Colorado (nawiasem mówiąc miejsce wykonania zdjęcia to wododział Atlantyku i Pacyfiku). Widać na niej max. ok. 100km, choć można nieco dalej przy lepszych warunkach. Mam oryginał jakieś 13000 pixli na 1500.

 

Loveland_panorama_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy robiłeś fotkę ? Świętokrzyskie jak byk!!! :blink:

W poniedziałek przed świtem. Nie miałem pojęcia, że to Łysogóry nie wydawały się tak daleko, wieżę zobaczyłem dopiero na kompie :) Było -14 według termometra , pewnie to z tego powodu taka widoczność. Złapałem jeszcze Małą Fatrę z Kiczory ale to już znacznie bliżej.

Mała Fatra

Co ciekawe, pogoda była beznadziejna przez cały weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marol >> rewelacja! To zdjęcie (https://picasaweb.google.com/106663007632903511286/GorceIV2011#5595504456703363106) jest fenomenalne ! Na zdjęciu faktycznie ukazane jest 160km. Takie lubię najbardziej. Świerk na pierwszym planie jest świadkiem ;)

Z tego co widzę na symulacjach to mieliśmy niesamowitego farta, więcej się chyba już nie dało zobaczyć.

Jeszcze po przejrzeniu fotek znalazłem Góry Slanskie

to też jakieś 120km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na symulacjach to mieliśmy niesamowitego farta, więcej się chyba już nie dało zobaczyć.

Jeszcze po przejrzeniu fotek znalazłem Góry Slanskie

to też jakieś 120km.

 

W poniedziałek od Św Krzyża aż po Tatary była niespotykanie dobra widzialność. Ja się z taką nie spotkałem od 3 lat. Teraz się przyznaj skąd wiedziałeś, że będą takie warunki ;-), bo skąd nagle tyle ekipy z aparatami i to jeszcze w poniedziałek. Koniecznie poślij fotki do redakcji http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=2 Jeszcze raz gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek od Św Krzyża aż po Tatary była niespotykanie dobra widzialność. Ja się z taką nie spotkałem od 3 lat. Teraz się przyznaj skąd wiedziałeś, że będą takie warunki ;-), bo skąd nagle tyle ekipy z aparatami i to jeszcze w poniedziałek. Koniecznie poślij fotki do redakcji http://www.dalekieobserwacje.eu/?page_id=2 Jeszcze raz gratuluje.

Jak widać czasami miło, jak kumpel zrobi urodziny ochlaj w górach ;)

Edytowane przez marol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, jest jeszcze kila "łat" śniegu. W tym roku warunki śnieżne na Pradziadzie były marne. Jak pamiętam to przez osiem poprzednich lat służby odśnieżały 30.04 drogę z Ovcarni na szczyt. W tym roku nie było to potrzebne. Tyle śniegu co obecnie to potrafi być jeszcze w połowie maja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszego poranka w drodze do pracy ;)

 

Też bym chciał mieć takie widoki z drogi do pracy! Tymczasem załączam może nie najlepszą technicznie, ale za to bardzo ciepłą panoramkę z 35-go piętra Tapa-Tower w Honolulu, którą wygrzebałem z "szuflady". Taka odskocznia od ostatnich chłodnych dni :)

 

TapaTower_min.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.