Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Poskładane, opisane. W tym miejscu znajdziecie 3 ukończone panoramy ze Ślęży - w stronę Wzgórz Strzelińskich, Jesioników i Gór Orlickich z Bystrzyckimi.

Korzyści są wymierne - opisując tę ostatnią panoramę, wyprowadziłem się z błędu, w którym tkwiłem przez ostatnie 2 lata - niewłaściwie identyfikowałem szczyty Gór Orlickich, wystające zza Sowich nad Przełęczą Woliborską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się na Suchy Vrch 995 m n.p.m, to ten na południe od Masywu Śnieżnika. Przywiozłem sporo panoram :)

 

Z wieży widokowej na szczycie Val 788 m n.p.m

Panorama z wieży widokowej Val 8  11.06.2011.jpg

Panorama z wieży widokowej Val  5 11.06.2011.jpg

 

Ze szczytu Bradlo 983 m n.p.m(300 m na zachód od Suchego Vrchu):

Panorama ze szczytu Bradlo 983 m 2  z 11.06.2011.jpg

 

Zoom na G. Bardzkie:

Panorama ze szczytu Bradlo 983 m 3  z 11.06.2011.jpg

 

Więcej w Galerii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny widok!

Z lewej strony wystaje chyba jeszcze komin na Bonarce a na wzgórzu za miasteczkiem studenckim widać radar niedaleko Brzoskwini.

Byłem dzisiaj na wzgórzu, z którego powinna być widoczna Huta i kominy EC Łęg, ale niestety widoczność w kierunku SW miałem znacznie gorszą niż na SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny widok!

Z lewej strony wystaje chyba jeszcze komin na Bonarce a na wzgórzu za miasteczkiem studenckim widać radar niedaleko Brzoskwini.

Byłem dzisiaj na wzgórzu, z którego powinna być widoczna Huta i kominy EC Łęg, ale niestety widoczność w kierunku SW miałem znacznie gorszą niż na SE

 

Dzięki za komentarz :)

Wzgórze z widokiem huty i Łęgu? Tam "na wschód od Buska"? :huh:

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione panoramy z wczoraj, wraz z opisem

 

Pogórze Strzyżowskie (Bardo - 76km)

strzyżowskie.jpg

Beskid Niski i Pogórze Ciężkowickie(Liwocz 80km, Busov - 119km)

niski.jpg

 

Miejsce - góra Kołowrocie 313mnpm (taka widnieje u mnie na mapie), Sułkowice k. Buska Zdroju.

 

RAW-Y (obejmują jeszcze Beskid Sądecki)

Część 1 Część 2

 

jutro wrzucę RAWy z Pogórza Strzyżowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo - oto RAW-y z Pogórza Strzyżowskiego. (375MB)

 

Ciekawy jestem, czy na zdjęciu nie widać jakiś obiektów w Dębicy, Ropczycach czy Pilźnie. Miasta te nie są położone zbyt wysoko, ale może jakiś komin się załapał.

 

I panorama na 18mm z tego miejsca:

18mm.jpg

Prawie jak na skałce 502 wyszło! Spore wzniesienie, i te wapienne skałki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze z Kopy:

 

GSA, po lewej ładnie widać "Ikara"(wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ;))

GSA z BK.jpg

 

Elektrownia wiatrowa w miejscowości Lipniki (38 km) Jeszcze w marcu nic tam nie było.

Ślęża z BK.jpg

 

Szkoda tylko, że ode mnie zasłaniają widok na Ślężę <_<

Sleza1.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy materiału z Pradziada. Tym razem miasto Bruntal( ~20 km):

Bruntal z Pradziada.jpg

 

Panorama w kierunku południowym, to tam gdzie teoretycznie powinien być widoczny Schneeberg. Oczywiście z tarasu widokowego(73m) i to przy naprawdę wybitnych warunkach. Widoczny maszt Kojál(322 m) w odległości 84,5 km:

Z Pradziada na S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeseniki z Bludowic koło Hawierzowa, godz. 16.00

 

jeseniki-23-06-2011_g16.jpg

 

 

W drugą stronę Żywiecki widoczny w "okienku" doliny Olzy między Śląskim, a Morawsko-Śląskim.

 

zywiecki-23-06-2011_g16.jpg

 

 

 

Robione z ręki, dlatego na łączeniach widać lekkie przesunięcia.

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panorama w kierunku południowym, to tam gdzie teoretycznie powinien być widoczny Schneeberg. Oczywiście z tarasu widokowego(73m) i to przy naprawdę wybitnych warunkach. Widoczny maszt Kojál(322 m) w odległości 84,5 km:

 

Przejrzałem to zdjęcie, faktycznie warunki były dobre. Pozwoliłem sobie wyciąć interesujący fragment i w kółeczku zaznaczyć miejsce, gdzie powinien się pojawić Schneeberg:

Z Pradziada na S.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut okiem na Jesenik z Anabergu, swoją drogą ostatnimi czasy pojawiła się tam nowa miejscówka na DO. Od tego tarasu z widokiem na koksownie Zdzieszowice jedziemy w górę tym łukiem, przed pierwszymi zabudowaniami w lewo na pobocze i jesteśmy na miejscu. Wycięto tam wszystkie drzewa i krzaki odsłaniając piękny widok na pd-zach. Dla bardziej obeznanych w temacie zapytanko, czy na corpie widzimy Głogówek? Silosy na pierwszym planie są w Straduni. I czy na zdjęciu widać silosy z Prudnika (ciemna bryła na zach od Głogówka)?

GSA 110623c.JPG

GSA 110623b.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc w tamtym kierunku to wzniesienia są niemal najwyższe na drodze do Schneeberga. Wszystkie w koło są znacznie niższe, a to pech :(

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy las na tym szczycie nie zasłoni Schneeberga przy ewentualnej próbie uchwycenia z tarasu widokowego? Przecież drzewa mają 20-30 m, a tyle zaledwie pokazują symulacje szczytu wyłaniającego się zza owego wzniesienia.

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt widokowy zrobili nam już jesienią zeszłego roku o czym informowaliśmy już z Benji`m na początku roku. A na tym najważniejszym PO na GSA byłeś ? Obok "Domu Pielgrzyma" ?

 

Co do Twoich pytań to dwa razy tak. To miasto to Głogówek, a elewator zbożowy w Prudniku jest widoczny na tle Tylnej Kopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.