Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie http://wirtualnyspac...elsko-biala.pl/ można znaleźć kilka ciekawych panoram Bielska (z Szyndzielni, z Koziej Góry i Trzech Lipek). Na zdjęciach z Szyndzielni bardzo dobrze się GOP prezentuje :).

Szkoda że tylko 3 panoramy mają tak dobrą jakość, na kilku "miejskich" również GOP można by podziwiać, ale jak na samorządową inicjatywę to strzał w 10!

 

Jako ciekawostkę dodam że na stronie www.czeladz.pl również można zobaczyć taki wirtualny spacer z wielu niedostępnych normalnie miejsc (np szczyt kościoła św.Stanisława), niestety jest on już wiekowy i jakość jego jest fatalna a i dzień na wykonanie zdjęć z najważniejszych miejsc nie obfitował w dobrą pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po zachodzie słońca z Keprnika ładnie prezentowały się Karkonosze. Do Śnieżki 116 km, a najdalszy szczyt znajduje się w odległości 146 km. Jest mała nadzieja na 20 km więcej. Jutro przejrzę dokładnie zdjęcia i wrzucę jakieś zoomy :)

Panorama Karkonoszy z Keprnika na 65 mm z 28.06.2011.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba powoli nam się kończy ta przejrzystość powietrza, u mnie zaczyna właśnie grzmieć. Panorama zrobiona wczoraj z Grojecbergu koło Lubszy - z mam nadzieję z poprawnym opisem :g:

 

Robert J zdjęcie 4 posty wyżej zrobiłem z tego miejsca http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom=18&lat=50.45359&lon=18.16788&layers=B00000FFF&mlat=50.45375&mlon=18.16773&mbody=PO

Grojecberg opis 110628.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, powiadają że kto rano wstaje, temu Pan Bóg daje. Wygląda na to, że kto późno idzie spać, temu też... Czy ostatni odległy szczyt po lewej to przypadkiem nie jest Cerna Studnice, już w Górach Izerskich? Na DO z tą panoramą!

 

Dokładnie tak! To jest Černá studnice 869 m. Odległość to 146.5 km

 

Postaram się wrzucić jeszcze film obejmujący to samo co na panoramie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nudów skleciłem panorkę na północ z Altusa z zeszło rocznego spotkania w Sky Barze.

Chyba strasznie zarobiony człowiek jesteś skoro cały rok taką zacną panoramę przed światem chowałeś :rolleyes: A tu proszę - 47km jak wół! Brawo! Zagadka - kto znajdzie ów najodleglejszy obiekt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę, od ciągłej pracy po 13 godzin tylko w weekendy coś mogę sklecić. To na zachętę jeszcze jedna, tym razem z ostatniej wyprawy na Rycerzową Wielką :)

 

PoDrodzeNaRycerzowa.jpg

 

Tu też mam trochę materiału na panoramki ale na razie cicho sza, trzeba stopniować :)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to by były te skałki co Zborów?

Ale co ? Zborów i Skały Rzędkowickie łączysz ze sobą ? Nieeeee...

A co do tej Rzędowej której jesteś pewien to ja mam wątpliwości. Żeby aż tak wybijający się szczyt ? Akurat tego miejsca nie potrafię sobie przypomnieć jak w rzeczywistości wygląda <_<

Rzędowa jest tuż obok Ogrodzieńca a Góra Janowskiego zobacz gdzie wypada, gdzieś tam za Hutą. To może być właśnie Góra Zborów o której wspomniałeś. A Rzędkowickie (Rzędkowskie) Skały to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszkoliłem się trochę i już wiem, że prawie dobrze myślałem. Góra Zborów należy do Skał Kroczyckich, które są obok Rzędkowickich i tuż za ulicą :) i jak mniemam też tam widnieje. Gdyby zrobić im fotkę przez jakiś teleskop to pewnie wiadome by było które z tych pięciu widocznych wzniesień jest górą Zborów :) Natomiast swojego powyższego zdjęcia jestem pewny na 100%, i tym bardziej jestem ucieszony jak widać z daleka tak niezbyt wybitnie wzniesienie :) Skała Rzędowa stoi w terenie, który znajduje się 400 mnpm i w kierunku Altusa obniża się, sprawdź sobie Virgo :) ...

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti >> cały ambaras przez to że podpisałeś rzekomą Rzędową jako cytuję "Skala_Rzedkowsa".

 

Nie mniej jednak z tej perspektywy uważam iż szczyt Góry Zborów i Skał Rzędkowickich nie będą się na siebie nakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wtorkowe panoramy poglądowe (nie ma DO, więc pomniejszone do 30% :szczerbaty:) z dachu bloku X-piętrowego w Chorzowie, w którym mieszka mój brat. Warunki były raczej kiepskie:

- horyzont od północy do południowego zachodu:

Group 1-3718_3743-26 imagesx558.jpg

Od lewej mamy Kopiec Wyzwolenia, Górę Rogoźnicką i Siewierską, Dorotkę, oraz sporo industrialu (słabo El. Łagisza, Azoty, TV Bytków, EC Katowice, Elcho, Szyb Prezydent, dźwigi przy Stadionie Śląskim, KWK Wujek, KWK Wujek-Śląsk, El. Łaziska).

 

- horyzont zachodni:

Group 1-3744_3748-5 imagesx720.jpg

Widzimy głównie industrial (KWK i Huta Pokój, EC Zabrze).

 

Przy dobrych warunkach widać stamtąd na 100% Beskid Śląski i część Małego i Śląsko-Morawskiego, powinno być widoczne Pilsko, a na zachodnim horyzoncie powinny się pojawić Jeseniki - to chyba wszystko, Babia i Tatry zasłonięte przez okolice kościoła Św. Barbary. Niestety dostęp na dach jest bardzo utrudniony, byłem tam dopiero pierwszy raz przy okazji ustawiania anteny.

 

Jak ktoś będzie chciał to wrzucę 100% :).

 

Edit: Zapomniałem dodać, że to jedynie 50mm, mam zoomy 300mm we wszystkich kierunkach.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merti mnie natchnął na uporządkowanie najciekawszych zbiorów z zeszłorocznych wakacji ;)

Wrzuciłem na Panoramio kilka sztuk:

 

Pieniny i Tatry z Wdżaru w Gorcach:

55604683.jpg

 

Gorce oraz Beskid Wyspowy z Szafranówki w Szczawnicy:

55587115.jpg

 

Panorama z Zamku Czorsztyn:

55586986.jpg

 

Tatry Bielskie i Wysokie z Kluszkowiec:

55587021.jpg

Edytowane przez vrg
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panoramie jest Kl'ak(1315 m), ciekawe czy go ktoś wypatrzy ;)

 

Z lewej strony panoramki?

 

@ vrg - czemu dopiero teraz wrzucasz? (jak ja do pół roku nie wrzucę - to zapominam :szczerbaty:)

 

 

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.