Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Czubek Klaka wystaje tam na trzecim albo i czwartym planie zza jakiejś innej górki, taki przyczajony tajger, a właściwie samo jego czoło ;)

 

@ vrg - czemu dopiero teraz wrzucasz? (jak ja do pół roku nie wrzucę - to zapominam :szczerbaty:)

W sumie nie wiedziałem czy w ogóle warto, słaby sprzęt, odległości też bez sensacji. Mi również się zdarza zapomnieć ale tu Merti mi przypomniał akurat ;) Poza tym - ja mam tak dużo różnych zaległych rzeczy do zrobienia/wrzucenia że tutaj ale i nie tylko mogłoby mnie co najmniej kilka osób zlinczować, więc lepiej się nie przyznawać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To ten wystający ząbek z lewej strony panoramy. Szkoda, że tego dnia takie warunki zrobiły się dopiero około południa. Nocowałem pod szczytem Velka Luka z nadzieją na widok na Tatry, a tu przyszła w nocy burza i pozamiatała. Ledwo była widoczna wschodnia część Małej Fatry :/

 

Jutro wrzucę kolejne panoramy :)

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne panoramy tym razem z 13.07.2011

 

Kralova Hola od strony miejscowości Šumiac

Panorama masywu Kralovej Holi od strony miejscowości Šumiac 13.07.2011.jpg

 

A to z pod samego szczytu w kierunku Wysokich Tatr:

Panorama z pod szczytu Kralovej Holi w kierunku na Tatry 13.07.2011.jpg

 

Poprad z Kralovej Holi:

Panorama Popradu z Kralovej Holi na 500 mm 13.07.2011.jpg

 

Tatry z okolic miejscowości Hranovnica:

Panorama Tatr z okolic miejscowości Hranovnica 13.07.2011.jpg

Panorama Tatr z okolic miejscowości Hranovnica 2 13.07.2011.jpg

 

cdn...

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś we Wrocławiu była świetna widoczność, jeśli chodzi o dalekie obserwacje. Na szybko więc zrobiłem moim S3IS osiemnaście bodaj zdjęć z okna w bloku (szóste piętro, Psie Pole) i zszyłem w panoramę. Patrząc na niezidentyfikowane góry (np, po części - aż tak głupi nie jestem ;)) wpadłem na pomysł: proponuję zabawę w ich identyfikację. Raz że zabawa to zawsze fajna rzecz, dwa - pomożecie mi w końcu dowiedzieć się, co udaje mi się czasem zobaczyć z okna.

 

Jak już pisałem, panorama z osiemnastu fotek, zszyta przy pomocy Microsoft ICE. Foty robione na maksymalnym zoomie takim sobie w sumie aparatem, więc wybaczcie średnią jakość. Ale mimo to szczyty widać. Zwróćcie uwagę na góry po prawej stronie, przy kominie elektrociepłowni. Jeśli dobrze myślę to chyba najdalsze dostępne ode mnie obserwacje. Mam rację? :)

 

Słowne przedstawianie trochę do kitu będzie, więc proponuję kopiować zdjęcie i rysować pionowe linie nad szczytami oraz wpisywać nazwy szczytów. Każdy, kto jakiś odgadnie, dostaje ode mnie plusa. A ten, kto zamknie temat i zgadnie ostatnią górę dostaje plusa i jak tylko będzie kiedyś się sposobność zobaczyć - browca i oryginalny medal z ziemniaka :).

panorama all.jpg

Edytowane przez krigore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz co narobiłeś kolego Krigore, tylko rozzłościłeś swoim ignoranctwem Ewę :szczerbaty: Może na początek zapoznaj się z Panoramą Sudetów z Wrocławia, a potem wygeneruj sobie symulację na Udeuschle to zobaczysz brakujące szczyty, a wtedy uda ci się zachować ziemniaka :szczerbaty: Nie traktuj tego jako ataku czy też ignoranctwa ....

Edytowane przez vrg
Coraz więcej anonimowych obelg i wyzwisk. Pozwólcie moderatorowi się tym zająć a nie sami wdawajcie się w zbędną dyskusję z kimś kto nie ma odwagi napisać tego po zalogowaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, linki nie działają. Nie wiem może tylko u mnie <_<

 

http://zapodaj.net/e6bfd4cd85b9.jpg.html

http://zapodaj.net/ffd7d27f8fa0.jpg.html

 

Jak sie pojawi, to prawym z myszy "Pokaż obrazek" wtedy będzie w wysokości 1200px

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest kamera z Widnicy ?

 

widnica.jpg

Chyba gdzieś tu w zależności, w której części Widnicy się znajduje ;)

 

Edit: BTW, dlaczego umieszczone w temacie dot. woj. świętokrzyskiego...?

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z dzisiejszej wycieczki w Góry Sowie:

 

Okolice Kamiennika:

Pano Lipniki.jpg

 

Góry Sowie z okolic Bielawy:

Pano G. Sowie z Bielawy.jpg

 

Byłoby więcej materiału, tylko że ....no właśnie. Podczas zjazdu z Przełęczy Walimskiej do Walimia miałem wypadek. Zostałem potrącony przez samochód i moja wycieczka zakończyła się na 130 km :(

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza kilkoma stłuczeniami i obtarciami wszystko w porządku. Nie można tego powiedzieć niestety o rowerze. Wygląda jakby przejechała po nim ciężarówka :(

DSC_3827.JPG

O kur** ! W życiu nie widziałem aby rower przy stłuczce się tak połamał i przy okazji nie połamał się rowerzysta. Cieszę się że jesteś w jednym kawałku!

 

 

Też wczoraj wybrałem się w teren. Bez rewelacji jednak. Mam panoramę B.Żywieckiego jednak nie wiem czym obrobić bo Oloneo PhotoEngine do Raf'ów przestało być już darmowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur** ! W życiu nie widziałem aby rower przy stłuczce się tak połamał i przy okazji nie połamał się rowerzysta. Cieszę się że jesteś w jednym kawałku!

Ja wyleciałem na pobocze, a rower został pod samochodem :/ Baba była w taki szoku, że zapomniała zaciągnąć ręcznego hamulca i samochód potoczył się w dół. Na jej szczęście zatrzymał się na polnej drodze. Mam nadzieję, że jej polisa pokryje szkody...

 

Też wczoraj wybrałem się w teren. Bez rewelacji jednak. Mam panoramę B.Żywieckiego jednak nie wiem czym obrobić bo Oloneo PhotoEngine do Raf'ów przestało być już darmowe ...

Polecam RT(Raw Therapee) Program darmowy, a posiada wszystko co potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert fajnie że wyszłeś calo z wypadku. Rower wyglada jakby pociąg po nim przejechał. Mnie przy takiej stłuczce musieli by dobić :szczerbaty:.

 

Sprzęt foto też ucierpiał?

Na szczęście nie ucierpiał....

 

jak babcia była trzeźwa (poważnie) - to ubezpieczenie wypłaci

jak po kielichu to ubezpieczyciel będzie się migał

 

Była trzeźwa i nie babcia bo dziewczyna ma dwadzieścia kilka lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertJ. Szczęście, że nic poważnego sie nie stało. Rower węglowy niestety nadaje się tylko na ścianę, piasty, korby wszystko poszło. Zostanie z niego środek suportu i stery. Jestem ciekaw ile ubezpieczyciel wypłaci. Na bank będziesz musiał udowodnić wartość roweru paragonem lub fakturą inaczej będą się starali zaniżyć wartość rynkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.