Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Że z Sosnowca tak dobrze wystają T.Zachodnie to bym nie przypuszczał. Brawo Rodas ! :notworthy:

To zdjęcie jest z tego samego dnia tylko z zachodu słońca. Tatry "na chama" wyciągnięte z horyzontu. Robione z Dąbrowy Górniczej. Przyznaj że też się ładnie prezentują:-) no ale trzeba by zapolować na nie w lepszych warunkach.

IMGP2256.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vrg - niestety, nie zrobiłem w Rawie, tylko w jpgu, obrabiałem, ale myślę, że ze źródłowego zdjęcia mozna trochę jeszcze "wyciągnąć". Przy okazji - tego dnia, tj, 29 września znowu było podniesienie horyzontu, tj. były widoczne Góry Kaczawskie z Zielonej Góry (normalnie nie ma szans na ich zobaczenie z tego punktu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ładne panoramy! Czy one przypadkiem nie były robione z wieży widokowej na Klonówce?

Prawie...Zdjęcia wykonane jakieś 300 m od szczytu. Nie znam tamtych terenów i nie chciałem błądzić po nocy. Zresztą nie wiedziałem, że tam jest wieża widokowa <_<

 

A to już kilka godzin później z przejażdżki po Łysogórach ;)

Przy BP na krajowej 74 w okolicach Górna:

Panorama Łysogór 09.10.2011.jpg

 

Kielce gdzieś z podjazdu na Św. Krzyż:

Panorama Kielc z podjazdu na Św. Krzyż 09.10.2011.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka zdjęć z Małej Fatry

 

A ja mam pytanie :)

Czy ktoś z Szanownego Grona wie kto i dlaczego układa w górach takie piramidki z kamieni?

Pełno tego np. na Radhoscie.

 

radhost.jpg radhost2.jpg

 

Na jednym ze zdjęć Rafała też chyba takie zauważyłem.

 

Zrzut-ekranu-2011-10-26-(godz.-02.09.27).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania ponieważ na ostatniej wyprawie na szczycie Suchej, koło Rajczy, są nawet "usypane" kopce z kamieni, tak na półtora metra...

 

Jeśli ma się jakieś życzenie i chce się doczekać jego spełnienia i/lub życzenie że chcę się tam jeszcze wrócić kiedyś. To coś takiego jak wrzucanie monet do fontanny lub studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takimi kopczykami oznaczano drogę (przynajmniej w niektórych górach), ale w danym miejscu i sytuacji to przecież absurd. Rafał chyba podał właściwe przyczyny. Mogę tylko poprosić, żeby tego nie robić. Kilka lat temu "kopczykowcy", zapewne bez złych intencji, zniszczyli w ten sposób unikatowe formy wietrzenia mrozowego na Czarnym Grzbiecie w Karkonoszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takimi kopczykami oznaczano drogę (przynajmniej w niektórych górach), ale w danym miejscu i sytuacji to przecież absurd. Rafał chyba podał właściwe przyczyny. Mogę tylko poprosić, żeby tego nie robić. Kilka lat temu "kopczykowcy", zapewne bez złych intencji, zniszczyli w ten sposób unikatowe formy wietrzenia mrozowego na Czarnym Grzbiecie w Karkonoszach.

 

Może te półtora metrowe o których pisał merti, to takie "kierunkowskazy". Jeszcze wysoka na dwa, trzy metry tyczka w środek i można brykać po szlaku w gęstej mgle lub zimą jak nawali półtora metra śniegu :)

 

Te na Radhoscie mają kilkanaście, kilkadziesiąt centymetrów. Biorąc pod uwagę, że to była święta góra w pogańskich czasach, widać że gusła wracają do łask :)

Należący do tego masywu Radegast to na cześć słowiańskiego bożka o tym samym imieniu. A do tego jeszcze litry piwa Radegast na szczycie pod obeliskiem i już mamy odrodzenie obrzędów z przed 1000 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może nie są to jakieś super dalekie obserwacje ale co mi tam wrzucę swoją panoramę. Zdjęcie zrobione 19 czerwca 2011 roku, Nikon D50 a miejsce to N: 50st 21' 3.13" E: 19st 47' 31.36" (koło Poręby Górnej -> Wolbrom). Cudów nie ma, Tatry przez lornetkę zza chmurw można było pooglądać, mam Nikonowskie RAWy jak ktoś ma chęci i ochotę wycisnąć z tego coś więcej. Zdjęcia składane dawno ale z tego co pamiętam panoramę przepuściłem przez jakiś program do pseudo HDR :P żeby wyciągnąć jakoś te góry i jeśli się nie mylę to Babią widać... jakoś. Podpisywać zdjęcia chyba nie ma sensu, czekam na lepsze warunki (o ile uda się trafić...) i może w końcu ustrzelę te Tatry :D

Panorama 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ainar. Najpierw wyleję ci kubeł zimnej wody za te koordynaty ;) Musiałem się trochę nagimnastykować z tymi stopniami :) N 50° 21' 3.13" E 19° 47' 31.36" to prawidłowy zapis ale nic to... Już kiedyś wypatrzyłem na Panoramio czyjeś Tatry z twoich (?) okolic i zamieściłem tu na forum jako znalezisko, a potem redaktorzy DO przygarnęli je pod swoje skrzydła ;) Jak to napisał Wicio przydało by się je powtórzyć w lepszych warunkach i tu jest pole do popisu dla Ciebie, więc czekamy z niecierpliwością ;) A w miedzy czasie poproszę rawy na maila....

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł zasłużony :P rozumiem, że o bałagan chodziło. Co do zdjęcia z linku, znam to jak i wszystkie inne na DO, które mają w tagu Wolbrom, Miechów, Widnica, okolica moja, zdjęcie nie :) Super piękne wyśmienite i bajkowe warunki to ja przegapiłem i to jakoś nie tak dawno, pamiętam, że sprawdziłem kamerę i o mało zawału nie dostałem, potem w drodze do Krakowa, za Skałą jest wzniesienie gdzie było widać jak na dłoni Kraków tak w dole a wyżej Beskid Makowy, Babia... darować sobie do teraz tego nie mogę :( no ale nic. Ja też czekam z niecierpliwością aż pogoda przestanie sobie żarty stroić, bo co próbę złapania Tatr, pogoda zdaje się mówić wszystko do Myślenic włącznie - ok, ale dalej to już nie :P I jeśli udałoby się dogadać z lokalnymi służbami porządkowymi to i miejscówka dobra by się znalazła, taka 30 metrów nad poziomem gruntu :DLink

Edytowane przez Ainar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panoramka z wypadu w taterki w sobota 12.11. Z Pośredniej Turnie 2128m. W stronę Skrzycznego (87km)

Panorama 1b.JPG

 

Widoczność była dobra, tylko miałem nietestowany w warunkach DO obiektyw Cosina 100-300mm i kita.

Cosina jak widać na końcu nie szpanuje ostrością, ale zawsze coś.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne! I ten Giewont na pierwszym planie :)

 

Ostatnio chodzi za mną takie magiczne słowo ( Perspektywa ). Własnie za pomocą zmiennej perspektywy fotki znanych obiektów nie robią się tak nudne. Ale to nie dział na takie rozważania więc kolejne panoramki.

Jako suport do działu fotek industrialnych z hałdy w Pszowie...

Panoramka na Szarlotę: Panorama 8.JPG

Biskupia Kopa: Panorama 68.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.