Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Składam właśnie panoramę w tamtym kierunku wykonaną z Keprnika kilka miesięcy temu. Jak naniosę opisy to wrzucę na AF :)

 

No i panorama jest gotowa :)

 

Górek tych dalszych nie widać, ale z industrialu jest co nieco. Materiał z 28.06.2011.

 

view_keprnik.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górek tych dalszych nie widać, ale z industrialu jest co nieco. Materiał z 28.06.2011.

 

view_keprnik.jpg

Dzięki, Robert. Wybrzuszenie inwersji jest nad kominem huty Vitkovice i tuż z lewej od baterii 6 chłodni kominowych. Myślę, że to załatwia sprawę.

Poza tym myślę, że nie jesteśmy tu do końca normalni ;). Siedzimy, robimy opisy, kombinujemy - a wszystko z powodu czegoś, co wygląda jak górka, a do żadnej nie pasuje. Normalni ludzie dawno by nad tym przeszli do porządku dziennego.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert - ten elewator to na pewno Hlucin? W Kietrzu stoi taki sam.

 

Tak to Hlucin jestem tego pewien. Czasami przejeżdżam tamtędy ;) Ten elewator w Kietrzu jest bardziej na lewo, a tak w ogóle to jest on kolorowy :D

 

Jak znajdę chwilę czasu to przygotuję szerszą panoramę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako-tako opracowałem i opisałem widoki z Keprnika w stronę Beskidów z 19 litopada.

 

Pierwsza panorama (http://pracus.ch.pwr.wroc.pl/~strasbur/widoki/Jesioniki/Keprnik-19.11.2011/Keprnik-panorama.jpg) wygląda jak symulacja z MD albo Kashmira, hehe, niezłe!

Natomiast Gerlach na 244...rewelacja :notworthy:

Co prawda taterki z Keprnika już były na DO ale nie przy takiej wysokiej inwersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białystok - czerwiec 2011 - gigapanorama z budynku przy Żelaznej.

Możliwość pełnego obrotu o 360 stopni w poziomie. Wykonana głowicą automatyczną z ok. 15 metrowego masztu.

 

Autor główny Sławomir Szeremeta (kreo.pl; zobaczpodlaskie.pl - tam dużo innych panoram) przy skromnej pomocy mej. Między innymi przywiązywałem linki. Więcej informacji w dziale informacje o projekcie i dla mediów.

 

LINK

http://zobaczbialystok.pl/

 

wycinek

wycinek_gigapanoramy.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza panorama (http://pracus.ch.pwr.wroc.pl/~strasbur/widoki/Jesioniki/Keprnik-19.11.2011/Keprnik-panorama.jpg) wygląda jak symulacja z MD albo Kashmira, hehe, niezłe!

Natomiast Gerlach na 244...rewelacja :notworthy:

Co prawda taterki z Keprnika już były na DO ale nie przy takiej wysokiej inwersji.

Gdyby Gerlach z Keprnika był nowością... ale nie jest, tak więc z uzupełnianiem Tatr raczej zaczekamy, aż będzie ich trochę więcej widać.

Panorama jak symulacja z Kashmira... inspirujące. Nasuwa mi to myśl, by zdjęcia Tatr i Beskidów opracować kiedyś pod kątem materiału szkoleniowego dotyczącego podnoszenia obrazu odległych obiektów. Gerlach i Pilsko na zdjęciu są jednakowo wysoko (albo nisko) nad horyzontem, a każda symulacja z Kashmira pokaże, że Tatry powinny być wyraźnie niżej. Do tego Babia i Skrzyczne, płaskie jak naleśniki - przykład zniekształceń optycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało się dokończyć opis panoramy z Keprnika. Szczerze powiedziawszy to tamtego dnia warunki wcale nie były takie dobre. Przeglądałem materiały chociażby z Pradziada czy też Biskupiej kopy i tam widać znacznie więcej. Będzie co opisywać w długie zimowe wieczory ;)

 

Panorama industrialu z Keprnika.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Supraśl. 05.06.2011

Panorama sferyczna.

 

LINK

 

mateuszmalinowski-pl-at-gmail-com-creative-commons-by-nc-nd-3-0-panorama-sferyczna-x1-suprasl-bulwary-2011-06-05_thumbnail-wys410.jpg

 

Mateusz, dlaczego takie kolory ?

 

Jakim sprzętem robisz panoramy bo mnie też interesuję panoramy 360x180 i planuję kupić obiektyw Saymang 8mm

Na razie złożyłem tylko jedną taką panoramę ale robioną kitowym obiektywem 18-55 ma 18mm i powiem że to wykonalne ale zdjęć trzeba dość sporo i trochę trudniej zrobić foty.

 

.

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, dlaczego takie kolory ?

 

Jakim sprzętem robisz panoramy bo mnie też interesuję panoramy 360x180 i planuję kupić obiektyw Saymang 8mm

Na razie złożyłem tylko jedną taką panoramę ale robioną kitowym obiektywem 18-55 ma 18mm i powiem że to wykonalne ale zdjęć trzeba dość sporo i trochę trudniej zrobić foty.

 

.

 

W przypadku Supraśla, to było eksperymentowanie z kolorami. Bo na moje oko było nijako. Poza tym żółty (słoneczny) kolor sprawił, że jest właśnie słonecznie/ciepło. A było niestety trochę przepalone.

A jaki sprzęt? Obecnie falcon 8mm plus canon (wcześniej samyang 8mm plus pentax; obiektywy i tak są tą samą konstrukcją).

 

Zapewne wiesz o konieczności zachowania punktu nodalnego. Do tego potrzebna jest głowica specjalnej konstrukcji. Najbardziej znane to nodal ninja.

Swoją głowicę wykonałem sam.

 

Robiąc panoramę ogniskową 18mm niewątpliwie uzyskasz większą rozdzielczość zdjęć, ale też dodasz Sobie kłopotów: czas, ilość zdjęć (samyang/falcon wymaga 5-6 plus zenit (góra), ucięte osoby, przedmioty, które są w ruchu.

Edytowane przez Mateusz Malinowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebana z 2009 roku jasielsko-beskidzko-tatrzańska

 

67720547.jpg

 

To samo sprzed kilku dni , Tatry zniknęły ale za to juz widać kopułę planetarium przy I LO - na lewo od centrum pod wieżą koscioła -( ciekawe czy ich lupkę da rady na Tatry skierować ;) )

 

67720640.jpg

 

I jeszcze raz Nowy Sącz ten sam co wyzej tyle ze z panoramio bez skalowania

 

67731599.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wiesz o konieczności zachowania punktu nodalnego.

 

Tak wiem.

 

Robiłem też próby w zwykłym pokoju robiąc zdjęcia z ... ręki (przy 18 mm ogniskowej w D40x!) ale użyłem techniki na którą sam wpadłem.

Otóż ustawiałem statyw i skierowałem jedną z rączek statywu pionowo. Na końcu rączki opierałem obiektyw niej więcej w punkcie nodalnym. I robiłem zdjęcia najpierw wokół, potem kilka wyżej i kilka niżej oraz sam zenit i nadir.

I nawet w tak ciasnym pomieszczeniu efekty były dobre.

 

Co do rozdzielczości to możliwe że większa choć robiłem na najmniejszej rozdzielczości jaką oferuje aparat by sprawniej złożyć panoramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

klimatem przypomina nie odległe Alpy ze zdjęć na Panoramio

Zielone z białym zrobiło swoje , moze w tym roku uda sie zlapać NS na tle Tatr troche bardziej od północnej strony .

Tymczasem trenuje wiosnę na miejscu , Beskid Niski z Tatrami widziane z Trzcinicy

 

68042939.jpg

 

I niedzielna panorama od Gór Świetokrzyskich przez Bieszczady do Beskidu Niskiego z Liwocza

 

68415999.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andis z opisem mam taki problem że pewnie zrobie to ręcznie bo próby nalozenia warstwy z udeuschle nie przynoszą oczekiwanego efektu , raz że ciezko dopasować rozmiar ( by trafić z wszystkimi miejscami ) dwa - i tak brak wiele ciekawych miejscówek - szczególnie od Dębicy po Krosno a widać tam sporo ( na Łętowni można by szukać narciarzy ;) ). Zastanawiam sie czy nie zrobic tego na wycinkach np. takich

68416874.jpg

Gdzie będzie więcej miejsca na opisy a i widać więcej bo chyba nie ma w sieci takiego miejsca gdzie mozna wrzucić całość w dużym rozmiarze , no i przegladanie takiego kolosa pewnie tez nie zaciekawie by wygladało ;)

vrg to z Planara T* 85 , szkoda ze Zeiss porzucił bagnet Pentaksa bo gdyby wypuscił cos takiego z 200 mm to kupiłbym skarbonkę ;)

Edytowane przez gezeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.