Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

żeby było jasne, niektóre z tych panoram kleiłem z trzydziestu paru zdjęć, nie tylko w pionie, ale również w poziomie, tego żaden soft sam nie połączy, a do tego zależało mi na absolutnej wierności, żadne tam zamazania zamiast skał, poza tym zdjęcia są na automacie w jotpegach, różnią się balansem bieli, migawką itd mówiąc krótko ręczna robota z pomocą Corela

Edytowane przez dagomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie chodzimy z przewodnikiem, po pierwsze przy stałym bezszlakowym chodzeniu nie było by mnie stać, po drugie technika ciągnięcia na sznurku jest dla mnie uwłaczająca. W tym konkretnym przypadku akurat byłem z kolegą z "papierami" przewodnickimi, i dobrze, bo Gerlach jest dość mocno pilnowany. Co do klimatu, najbardziej klimatyczna dla mnie jest TA panorama z Lodowego robiona minutę przed największą burzą w Tatrach w 2009 roku, gdy przy walących piorunach właziłem Sobkową Granią na czubek Lodowego, a potem biegiem przez Konia w gradzie wielkości przepiórczych jajek.

69154391.jpg

Edytowane przez dagomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dagomar >> kapitalna robota! domyślam się ile trwała obróbka na kompie także pokłony do samej ziemi :notworthy:

Przydadzą się na pewno przy jakimś opisywaniu zdjęć.

 

Czy na panoramce z Gerlacha pomiędzy Zadnim Gerlahem a Szeroką Jaworzyńską nie widać przypadkiem jakiegoś efektu halo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie, wyłapałeś techniczny błąd sklejania zdjęć, poprawię i podmienię w wolnym czasie, za duże to, zawsze coś się przemknie. Dziękuję za miłe słowa, przeciętnie klejenie dużej panoramy zajmuje 3 popołudnia, ale czasami znacznie dłużej opisywanie, z pomocą całej zupełnie niezłej wiedzy, netu i Kashmira bywa, że jakiś pipant opiera się nazwaniu przez tydzień. Cóż, często niedoróbki wyłapuje się właśnie w czasie opisywania, a panorama z Gerlacha była opisywana zgrubnie i na kolanie, więc również i to nie pomogło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panorama z Lodowego robiona minutę przed największą burzą w Tatrach w 2009 roku, gdy przy walących piorunach właziłem Sobkową Granią na czubek Lodowego, a potem biegiem przez Konia w gradzie wielkości przepiórczych jajek.

69154391.jpg

 

Byłem wtedy na Slavkowskym Sticie :) Tam akurat krzyż na szczycie wydawał dzwięki generatora prądu jak w filmach o frankensteinie, a włosy wszystkich moich kompanów stały dęba zarówno na kończynach (tym co mieli je owłosione) jak i na głowie. Uciekałem w przerażeniu z góry. Nie wiem co się potem stało z turystami węgierskimi i czeskimi na szczycie, którzy jakby nigdy nic robili sobie biwak, bo po 10 min szybkiego schodzenia uderzył tam piorun.

 

Panoramka bardzo fajna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Bieszczad przez Beskid Niski do Tatr z nasypu przy drodze 988 nad Warzycami , choć i z samej drogi tez można stracić czujnosć kierowcy widząc tę panoramę ;)

73960106.jpg

Nawet jak górki niewidoczne ;)

74044671.jpg

I jeszcze z miejsca kilka metrów wyżej , z jednej z kilku polan w "Las Warzyce"

73963923.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kilka panoram z hałdy przy nie istniejącej już kopalni Rymer w dzielnicy Rybnika Niedobczyce.

 

Ec. Koksownia i Kopalnia Marcel z prawej. Widoczny komin ciepłowni 1Maja z lewej i El Detmarowice na srodku.

 

0065-2 small.jpg

 

Widok na Chwałowice z kopalnią.

 

DSC_0076-5 small.jpg

 

Szarlota i nieczynna kopalnia Ignacy (ponoć mają rozebrać komin, już zdjeli nadajniki gsm)

 

Group 20-DSC_0064_DSC_0069-2 small.jpg

 

Hałda przy KWK Borynia i zarys grupy Szyndzielnia/Klimczok/Skrzyczne

 

Group 20-DSC_0086_DSC_9-2 small.jpg

 

Fotki robione Nikonem D5000 z objektywem 18-105.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczorajszy niby marny widokowo dzień ale po południu pojawiła sie dziura na zachodzie w której była ostra widoczność , niestety jak już trafiłem na miejscówkę to Tatry zniknęły ale jeszcze Jaworzyna Krynicka była widoczna jak w mroźny zimowy dzień . Wschodnie widoki przysłonił syf z płonacej hali Nowego Stylu , ile razy patrze jak rosną tam w ostatnich miesiacach nowe budynki to zastanawiam sie jaka będzie ta panorama za 5 10 15 lat a tu jeden dzień kilka godzin i widok mógł wrócic do stanu sprzed 20 lat czyli szczere pola i łąki .

77026457.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy niby marny widokowo dzień ale po południu pojawiła sie dziura na zachodzie w której była ostra widoczność , niestety jak już trafiłem na miejscówkę to Tatry zniknęły ale jeszcze Jaworzyna Krynicka była widoczna jak w mroźny zimowy dzień . Wschodnie widoki przysłonił syf z płonacej hali Nowego Stylu , ile razy patrze jak rosną tam w ostatnich miesiacach nowe budynki to zastanawiam sie jaka będzie ta panorama za 5 10 15 lat a tu jeden dzień kilka godzin i widok mógł wrócic do stanu sprzed 20 lat czyli szczere pola i łąki .

77026457.jpg

 

Na kamerce z Liwocza ładnie wczoraj wyszedł masyw Łomnicy. Z Rzeszowa też to okienko mogło sięgać bo bardzo długo było czerwone niebo (okno) w kierunku Tatr. A o pożarze dziś dopiero czytałem w pasku TVinfo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po dłuższej nieobecności i zapraszam na skromną fotorelację z Rohaczy!

 

Trasa z Rohackiej doliny, przez Spaloną dolinę obok pięknego Rohackiego wodospadu (do którego można było dosłownie wejść), do Banikovskiego sedla, dalej granią przez Banikov, Hrubą Kopę, Trzy Kopy do Smutnego sedla i zejście Smutną doliną do Tatliakowej chaty nad Tatliakowym plesem gdzie całkiem pożywny ciepły posiłek i kufel Złotego Bażanta można nabyć za skromnych kilka euro, i dalej ponownie Rohacką doliną do parkingu.

mapadg.th.jpg

Można było oczywiście ze Smutnego sedla iść dalej na Ostrego i Płaczliwego Rohacza, przez Wołowiec i Rakoń wrócić do doliny Rohackiej ale brakło by na to doby po prostu. Gdyby ktoś preferował nocowanie w górach na którejś z przełęczy to jest to jak najbardziej do zrobienia.

 

Panoramy - kliknij aby powiększyć:

 

Rohacka dolina ze Skorušová polianka:

77352952.jpg

 

Spalona dolina:

77353034.jpg

 

Banikovske sedlo 2040m npm, widok w kierunku północno-wschodnim do doliny Spalonej:

77353124.jpg

 

Banikovske sedlo 2040m npm, widok w kierunku południowym do doliny Parichvost (Parzychwost), w tle Niskie Tatry, Góry Choczańskie, Wielka i Mała Fatra:

77353138.jpg

symulacja: udeuschle

 

Banikov 2178m npm, widok od południowego wschodu (Tatry Wysokie) do północnego zachodu (Gorce):

77353269.jpg

symulacja: udeuschle

 

Banikov, Pachola i Spalena z Przełęczy na Zawratami pomiędzy Banikov a Hrubą Kopą:

77353426.jpg

 

Beskid Żywiecki z Przełęczy nad Zawratami pomiędzy Banikov a Hrubą Kopą:

77353528.jpg

symulacja: udeuschle

 

Hruba Kopa 2166m npm, widok od wschodu do zachodu:

77353758.jpg

symulacja: udeuschle

 

Tatry Wysokie z Tri Kopy 2136m npm - widok tak cudowny, że aż szkoda zapaskudzić go opisem szczytów:

77353876.jpg

symulacja: udeuschle

 

Smutne sedlo 1963m npm, widok w kierunku północno-wschodnim do Smutnej doliny:

77353934.jpg

symulacja: udeuschle

 

Opis najdalszych obiektów w temacie Dalekie obserwacje z gór.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odwiedziłem dziś Wrocław a w nim Panoramę Racławicką i zwróciło moja uwagę kilka wzgórz namalowanych na niej. Jakby nie patrzeć wygląda to na Diablaka. Biorąc pod uwage odległość z okolic Racławic (ok 100km.) mamy całkiem ciekawą daleką obserwacje;-) Jeszcze wydaje mi sie że po lewej stronie jest Pilsko:-)

IMGP3926.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota 25.08. była niesamowita. Jak zobaczyłem Tatry z A4 za Chrzanowem, stwierdziłem, że koniecznie muszę się wdrapać na cokolwiek, bo widoki będą nieziemskie. Jak pomyślałem, tak też zrobiłem i się nie zawiodłem. Z Babiej góry widać było gołym okiem idealnie wszystko co mogło być widać, oprócz Gór Świętokrzyskich i Sudetów wschodnich, choć co do tych ostatnich nie jestem pewien, bo mogły się wtopić w kamuflaż z chmur. Niemniej widok rozczłonkowanych dolinkami Tatr niskich, widocznych lepiej niż zazwyczaj z Diablaka widać Tatry zachodnie, zapierał dech w piersiach. Szkoda tylko, że uzbrojony byłem jedynie w komórkę, bo celem podróży był jedynie powrót z delegacji, niemniej daje to smaczek tego co na Babiej się działo

;)

Edytowane przez dziki z lasu
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.