Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Widok ze Śnieżki w kierunku Gór Wałbrzyskich i Sowich z 09.03.2014

 

 

Cudny klimat. Chociaż jest mały błąd w opisie, bo z Gór Wałbrzyskich to widać tam tylko Borową po lewej stronie, za to załapały się całe Góry Suche na pierwszym planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cudny klimat. Chociaż jest mały błąd w opisie, bo z Gór Wałbrzyskich to widać tam tylko Borową po lewej stronie, za to załapały się całe Góry Suche na pierwszym planie.

W sumie to miałem pokazać inną panoramę. Chociaż ja bym nazwał opis tej, którą wrzuciłem, niedociągnięciem ;)

 

Tutaj jest wcześniej wykonana panorama:

 

https://farm8.staticflickr.com/7069/13432091734_3e3f7187e6_o.jpg

 

No i jeszcze nadajnik na Ślęży wystający z mgły :D

 

DSC_4816b.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

widoki na południe z okolic zamku Tenczyn (Rudno) z 11.06.2014 - mimo upału widoczność przez cały dzień była niezła.

przez lornetkę Tatry widoczne całkiem dobrze, fotki musiałem mocno podciągnąć żeby było coś widać

 

panorama z Babią, panorama Tatr i maszt na Koskowej Górze oraz wystające Pilsko

 

11062014_Tenczyn_panoramaBabiaGora.jpg11062014_Tenczyn_panoramaTatry.jpg

 

11062014_Tenczyn_KoskowaGora_Tatry.jpg 11062014_Tenczyn_Pilsko.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

19 maja 2014 Góra Graniczna pomiędzy Sułoszową i Przeginią

 

(N 50 15.103 E 19 43.324)

 

Szerszy widok na południe...

 

post-18664-0-43770700-1403804429_thumb.jpg

 

...i bardziej szczegółowy. Tatry generalnie w większości w chmurach, ale na szczęście widoczne.

 

post-18664-0-44001800-1403804438_thumb.jpg

 

(N 50 15.028 E 19 42.944)

 

Podobny widok jak poprzenio, ale z wyższego miejsca. Dopiero po przygotowaniu panoramy zastanowiło mnie dlaczego nie zrobiłem zdjęc jeszcze dalej na zachód...

 

post-18664-0-55643900-1403804452_thumb.jpg

 

20 maja 2014 Widok z wieży zamkowej w Smoleniu

 

Widoczność w porównaniu z 19.05 znacznie gorsza, co nie zmienia faktu, że widać było i tak dużo...

 

post-18664-0-03367600-1403804464_thumb.jpg

 

... na tyle dużo, że nawet gołym okiem udało mi się bezbłędnie namierzyć Tatry. Na zdjęciu poniżej w centrum Czerwone Wierchy.

 

post-18664-0-06499500-1403804472_thumb.jpg

 

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla odświeżenia wątku wrzucam panoramę z punktu widokowego w Teplickich Skałach (tzw. Skalne Miasto, Czechy) na Góry Kamienne i Sowie. Miasteczko w dole to Teplice nad Metují.

 

DSC_5120_stitch.jpg

 

Wersja w dużej rozdzielczości z opisem szczytów:

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/103013366/DSC_5120_stitch_small.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dodam moją panoramę zrobioną w połowie lipca w południowej Francji w miejscowości Hyeres z wież dawnych warowni. Widoki na miasto niesamowite. Panorama nie obcięta, ponieważ nie chciałem zabierać szczegółów.

 

BezNazwy_Panorama11.JPG

 

Wieczorem dodam panoramę w lepszej rozdzielczości.

 

 

Edytowane przez Amper
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panorama z wulkanu Yake-dake (2445m) na Alpy Północne (Japonia). W większej rozdzielczości TUTAJ.

 

DSC_5761_stitchs.jpg

 

Nazwa "Alpy" jest trochę na wyrost, bardziej przypominają wyrośnięte Tatry, nie ma tam też lodowców, które są charakterystyczne dla Alp. Ale taką nazwę nadał pewien angielski misjonarz pod koniec XIXw i się przyjęła. Tak czy inaczej rewelacyjne miejsce dla górskiego łazika :)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Strasznie skompresowało mi te pliki gdy wrzuciłem je na forum i jakość bardzo spadła :/

 

Fajne foty, zwłaszcza druga z przelewającymi się stratusami. Forum poddaje kompresji zdjęcia szersze niż 2000pix. Polecam zamieszczać miniatury max 2k pix i linki do większej rozdzielczości np na dropboksie, tak jak zrobiłem w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panorama spod szczytu Slættaratindur (880m), najwyższej góry Wysp Owczych. Góra niby niewysoka, ale wejście dało mocno w kość. Wchodziliśmy z poziomu morza, najpierw wielokilometrowe przedzieranie się przez bagniska, później miał być szlak, który nie istniał, więc szliśmy na oko po coraz większej stromiźnie aż do grani, gdzie pełno było zmarzniętego śniegu, a nachylenia sięgały 45 stopni. Kopuła szczytowa to już wspinanie się po skałach rękami i nogami, do tego z postępującą gorączką i bez raków, które baaardzo by się przydały. Dawno żadna góra tak mnie nie wykończyła. Ale jakie widoki...

 

DSC_9706_stitchsmall.jpg

 

Oczywiście polecam wersję w większej rozdzielczości.

 

Panorama spod szczytu Ben Nevis, najwyższej góry Wlk. Brytanii. Zdjęcia zrobiłem na wys. 1000m, na szczycie krupa śnieżna w twarz, sople na rzęsach i inne tego typu atrakcje.

 

DSC_0197_stitchsmall.jpg

 

Większa rozdzielczość

 

I jeszcze panoramka z Windy Gyle (619m) w P.N. Northumberland, na granicy Anglia-Szkocja - rewelacyjne tereny włóczęgowe.

 

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...
  • Darek_B przypiął/eła ten temat
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich! :)

Trochę odkopię temat, dziś trochę o szczycie Gibasów Wierch w Beskidzkie Małym - miałam okazję dziś tam być ;)

Góra ma około 800m wysokości, znajduje się tam mała chatka (w której można przenocować) i przemiły gospodarz Pan Stach :) Bardzo fajne miejsce na jesienny spacer, zachwyca mnie tam ta cisza (i widok na Babią Górę). Co ciekawe, góra jest świetnym miejscem obserwacji astro :DAle to temat o Panoramach, także leci panoramka z tego szczytu ^_^

IMG_20221111_143450.thumb.jpg.9264361552c68bba0a0a9d3c4530bd41.jpgPANO_20221111_135047.thumb.jpg.ca986c3580d378ea706e86224d13a93f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.