Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że Łysica jest porośnięta lasem i nic nie da się stamtąd zobaczyć, nawet nie wiem czy prześwity to umożliwią. Najlepiej jakby na Św. Krzyżu lub Łysicy wybudowali wieżę widokową (coś podobnego do tej na Radziejowej lub Mogielicy)

Wydaje mi się że jest to możliwe z zamku w Chęcinach - ale to trzeba będzie poczekać na dobrą widoczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na Szyndzielni/Klimczoku 27.06.2010 celowałem też w Jeseniki. Panorama wyszła ale horyzont się skrzywił i jakość słaba, zdjęcie robione było ok 14:00 pod słońce. Zamieszczam jako ciekawostkę.

 

http://img833.imageshack.us/img833/5277/group1dsc1740jesenikish.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panoramie z Wieżycy fajnie widać RTCN Chwaszczyno k. Gdańska, ta wieżyczka na lewo to chyba inny obiekt nadawczy - Jaśkowa Kopa.

Na horyzoncie, zwłaszcza nieco na lewo od środka widać też kilka małych obiektów - wyglądających jak kominy albo dalekie BTSy.

I taka ciekawostka związana z Wieżycą >KLIK<. Gdyby było więcej czasu, może by się Pradziad załapał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech robert przyblizyłbyś wszystkim szerszy kontekst Twojej wyprawy. Wszak takich rzeczy nie każdy i nie co dzień dokonuje.

Kiedyś miałem takie marzenie by pojechać rowerem nad morze Bałtyckie. W tym roku to marzenie stało się moim celem. No i udało się ;) Dojechałem do najdalej wysuniętego punktu Polski na północ - Jastrzębiej Góry.

 

W statystyce wygląda to tak:

Z domu nad Bałtyk

Dystans: 639,74 km

Łączny czas jazdy: 27h 19 min. 58 sek.

 

Oczywiście powrót także rowerem :szczerbaty:

W sumie pokonałem 1326,6 km w czasie 55h 59min.22sek.

 

Należy doliczyć do tego przerwy na robienie zdjęć, posiłki, sen oraz kąpiel w morzu ;) wyszło niespełna 4 dni.

 

Po drodze chciałem zwiedzić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Większe miasta przez które przejeżdżałem to: Nysa, Brzeg, Oława, Oleśnica, Milicz, Jarocin, Gniezno, Chojnice, Kościerzyna, Wejherowo, Władysławowo, Puck, Gdynia, Gdańsk, Tczew, Grudziądz, Toruń, Inowrocław, Konin, Kalisz, Kępno, Namysłów

 

Link do galerii : http://picasaweb.google.com/cyklista17/RoweremNadBaTykIZPowrotem1923072010#

 

I to wszystko na rowerze górskim na oponach terenowych z bagażem około 25 kg :szczerbaty:

 

Jeszcze raz RTCN Chwaszczyno

DSC_8652.JPG

Z Wieżycy mam wiele zdjęć, ale trudno jest cokolwiek rozpoznać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kompletnym szoku! Robert pełen szacunek dla Ciebie, za to że jeszcze istnieją ludzie którzy mają tak prawdziwie ambitne cele i najzwyczajniej w świecie je sobie realizują :notworthy:

 

Leszek musiał smakować niesamowicie, mimo iż pewnie zimy wcale nie był ;)

 

Ile razy w ciągu tych czterech dni spałeś ? Miałeś ze sobą namiot czy w samym śpiworku ? :szczerbaty:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo było naprawdę zimne!

 

Spałem tylko w śpiworze pod gołym niebem :), przez 3 nocki. Oczywiście jeżeli 4h drzemki można nazwać snem ;) Były naprawdę piękne wschody słońca. Współczuję tylko osobą, których hobby jest obserwacja nocnego nieba bo wszędzie syf w powietrzu i łuny miast <_< Nie to co u mnie.

 

W środę był tak straszny upał, że wypiłem niewyobrażalną ilość wody 9 x 1,5 l :blink:

Dlatego też postanowiłem ostatnią dobę jechać prawie non stop bez dłuższych postojów. Mimo to noc była parna(zapowiedź nadchodzącej zmiany pogody), ale za to na drodze był bardzo mały ruch co było mi na rękę ;)

 

Jeszcze wrzucę dwie panoramki:

 

Z Wieżycy na południe

panorama z Wieżycy na południe.jpg

 

Z Gdyni(basen I) w kierunku Gdańska z opisem ;)

gdańsk.jpg

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo było naprawdę zimne!

 

Spałem tylko w śpiworze pod gołym niebem :), przez 3 nocki. Oczywiście jeżeli 4h drzemki można nazwać snem ;) Były naprawdę piękne wschody słońca. Współczuję tylko osobą, których hobby jest obserwacja nocnego nieba bo wszędzie syf w powietrzu i łuny miast <_< Nie to co u mnie.

 

W środę był tak straszny upał, że wypiłem niewyobrażalną ilość wody 9 x 1,5 l :blink:

Dlatego też postanowiłem ostatnią dobę jechać prawie non stop bez dłuższych postojów. Mimo to noc była parna(zapowiedź nadchodzącej zmiany pogody), ale za to na drodze był bardzo mały ruch co było mi na rękę ;)

 

Jeszcze wrzucę dwie panoramki:

 

Z Wieżycy na południe

panorama z Wieżycy na południe.jpg

 

Z Gdyni(basen I) w kierunku Gdańska z opisem ;)

gdańsk.jpg

 

:Salut:

 

 

Powiem krótko. Zaraziłeś mnie rowerem :rolleyes: Jestem troszeczkę takim człowiekiem lubiącym pobyć troszkę sam. Nie długo, własnie jakis taki jedno-dwu dniowy wypad.. To co zobaczyłem na Twoim koncie jest takim dla mnie ideałem! Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy wypad na zamek w Chęcinach - widoczność była fantastyczna, pomimo niskiego pułapu chmur (w chmurach była np. wieża na Św. Krzyżu)

 

Chęciny:

checiny_600.jpg

Kielce (500mm)

kielce_500mm_600.jpg

Nowiny - cementownia i okoliczne kopalnie

nowiny_600.jpg

Pasmo Przedborskie (500mm)

przedborskie_600.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...}. A te wzgórza z prawej strony panoramy to T. Góry?

 

To wzniesienia między Tarnowskimi G a Piekarami i w okolicach Orzecha. Ten pojedynczy komin za nimi to Radzionków. Same Tarnowskie Góry poza kadrem, może częściowo za drzewem.

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na panoramie z Wieżycy fajnie widać RTCN Chwaszczyno k. Gdańska, ta wieżyczka na lewo to chyba inny obiekt nadawczy - Jaśkowa Kopa.

Raczej jest to wieża telekomunikacyjna na Górze Donas - najwyższej górze w Gdyni o wysokości 205,7 m n.p.m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dawno już nie upolowałem niczego ciekawego, ale wreszcie coś takiego mam. Panoramy przedstawiają pełny widok na góry widoczne wczoraj (26 lipca) z Wrocławia. Prosiłbym o jakiś opis i wypatrzenie ciekawostek.

 

Widzialność była bardzo dobra, nieco tylko gorsza w stronę Jeseników. Ślężę było widać jak na dłoni.

 

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

p4.jpg

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest to wieża telekomunikacyjna na Górze Donas - najwyższej górze w Gdyni o wysokości 205,7 m n.p.m

Potwierdzam. Na szczycie Góry Donas położonej w dzielnicy Dąbrowa, znajduje się wieża telekomunikacyjna o wysokości 70 m. Na wysokości 26,5 m jest taras widokowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dawno już nie upolowałem niczego ciekawego, ale wreszcie coś takiego mam. Panoramy przedstawiają pełny widok na góry widoczne wczoraj (26 lipca) z Wrocławia. Prosiłbym o jakiś opis i wypatrzenie ciekawostek.

 

Widzialność była bardzo dobra, nieco tylko gorsza w stronę Jeseników. Ślężę było widać jak na dłoni.

 

p1.jpg

p2.jpg

p3.jpg

p4.jpg

Musze Cię zmartwić, ale widoczność tego dnia nie przekraczała niestety 100 km - inaczej na Twoich zdjęciach załapały by się Karkonosze, a najwyraźniej ich tu nie ma.

I tak - pierwsze zdjęcie to od lewej Wzgórza Strzelińskie i dalej na prawo trochę Przedgórza Sudeckiego (m in. w okolicach Niemczy).

Drugie zdj. - Radunia, Ślęża i z tyłu za nimi fragment Wlk. Sowy, dalej na prawo Przedgórze Sudeckie koło Świdnicy i dalej na ostatnim planie Góry Kamienne.

Trzecie zdjęcie - to samo plus dalej na prawo Chełmiec i Trójgarb.

Czwarte zdjęcie - Chełmiec, Trójgarb, dalej na prawo na ostatnim tle majaczą prawdopodobnie Rudawy Janowickie, a przed nimi i dalej na prawo G. Kaczawskie i Pogórze Kaczawskie.

Edytowane przez luki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.