Skocz do zawartości

X Zlot społeczności Astropolis [karnety już dostępne]


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może pomysł? Konkurs, plebiscyt, losowanie, rzut majtkami? Pomóżcie :)

 

Proponuję rzut korektorem do tubusu własnego teleskopu. Kto trafi, ten wygra.

Ewentualnie jakiś konkurs foto. Kto do niedzieli rana zrobi najładniejsze zdjęcie (niekoniecznie astro).

Edytowane przez Iluvatar
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mają powiedzieć właściciele refraktorów? :-)))

P.

Jak wygra właściciel refraktora, to będzie miał okazję zakupić w astromarketcie nowego newtona, w sam raz pasującego do korektora ;)

 

A tak poważnie - pomysł z konkursem foto wydaje się fajny. Problemem może być przeprowadzenie głosowania na samym zlocie, bo wolałbym, żebyście to wy wybrali zwycięzcę. Chyba, że będzie dostęp do szybkiego internetu i zdjęcia wrzuci się na forum i tu rozegra się decydujące stracie.

 

Nagrody robią się już cenne, więc trzeba to zrobić po bożemu. A chodzą słuchy, że to nie koniec niespodzianek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może pomysł? Konkurs, plebiscyt, losowanie, rzut majtkami? Pomóżcie :)

 

Ja tam proponuję, aby dać każdemu chętnemu przykładowo pół godziny dostępu do ASA DDM60 z ASA 10N i z własną kamerą bądź konkretną udostępnioną przez astromarket (np. FLI PL16803). Dostajesz równiutko pół godziny. Podłączasz kamerę do komputera, ustawiasz wybrany przez siebie obiekt i fotografujesz do końca czasu. Potem zabierasz zdjęcia i np. do godziny 14:00 następnego dnia obrabiasz je i oddajesz do jednego punktu. Tam w formie plebiscytu każdy uczestnik zlotu może zagłosować na np. 5 zdjęć. Które zdobędzie najwięcej głosów to wygrywa.

Co wy na to? (Ja nie biorę udziału w zlocie, więc nie mam na co liczyć :()

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Tomek96
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wydrukować dla uczestników konkursu np. fragment Wielkiej Niedziedzicy z Wielkiego Atlasu albo inny fragment nieba (np. Droga Mleczna :laughbounce2: ) w formacie A3 i dać każdemu korektor.

Kto pierwszy wykorektoruje gwiazdy wygrywa.

 

Dla utrudnienia można korektorować wyłącznie zapałką :) albo igłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rzut korektorem do tubusu własnego teleskopu. Kto trafi, ten wygra.

Ewentualnie jakiś konkurs foto. Kto do niedzieli rana zrobi najładniejsze zdjęcie (niekoniecznie astro).

 

Nie każdy ma aparat,ale za to każdy ma głowę i ręce.

Proponuję konkurs rysunkowy.Najlepsza praca z obserwacji.

Zakupić parę arkuszy czarnego papieru,pastele....i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie każdy ma aparat,ale za to każdy ma głowę i ręce.

Proponuję konkurs rysunkowy.Najlepsza praca z obserwacji.

Zakupić parę arkuszy czarnego papieru,pastele....i gotowe

Ale po co komuś bez aparatu/kamery taki korektor? Wolelibyśmy, żeby korektor trafił w ręce kogoś, kto zrobi z niego odpowiedni użytek, a nie opchnie na giełdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam proponuję, aby dać każdemu chętnemu przykładowo pół godziny dostępu do ASA DDM60 z ASA 10N i z własną kamerą bądź konkretną udostępnioną przez astromarket (np. FLI PL16803). Dostajesz równiutko pół godziny. Podłączasz kamerę do komputera, ustawiasz wybrany przez siebie obiekt i fotografujesz do końca czasu. Potem zabierasz zdjęcia i np. do godziny 14:00 następnego dnia obrabiasz je i oddajesz do jednego punktu. Tam w formie plebiscytu każdy uczestnik zlotu może zagłosować na np. 5 zdjęć. Które zdobędzie najwięcej głosów to wygrywa.

Co wy na to? (Ja nie biorę udziału w zlocie, więc nie mam na co liczyć :()

 

Pozdrawiam

Tomek

 

Jak dla mnie, to pomysł bardziej warty wykorzystania na jakichś warsztatach astrofotografii i obróbki zdjęć (jeśli kiedyś takowe dojdą do skutku). Wtedy prawie na 100% każdy będzie miał ze sobą komputer, żeby gdzieś pracować nad materiałem, no i przede wszystkim prawie wszyscy będą zainteresowani tym sprzętem do własnego użytku. I zrobiłbym to raczej na zasadzie: w piątek wszyscy otrzymują ten sam materiał, prezentują swoje wyniki w niedzielę po śniadaniu i zwycięzca wybierany na drodze głosowania uczestników (każdy typuje 3 prace, którym przydziela 3, 2 i 1 punkt).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komuś bez aparatu/kamery taki korektor? Wolelibyśmy, żeby korektor trafił w ręce kogoś, kto zrobi z niego odpowiedni użytek, a nie opchnie na giełdzie.

 

Ja uważam że przystępujący do konkursu powinien dysponować sprzetem do którego może użyć taką nagrodę. Aby więc zadowolić wszystkich proponuje Adam abyś wyznaczył inne o mniejszej "mocy" nagrody dla posiadaczy słabszych sprzętów lub dla tych z lornetką i ołówkiem. Taka gradacja co komu może być przydatne.

Ja chetnie powalczę o dobrego Barlowa , korektor nie jest mi narazie potrzebny B)

Oczywiście to taka luźna propozycja.

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.