Jump to content
Adam_Jesion

X Zlot społeczności Astropolis [karnety już dostępne]

Recommended Posts

Trudno w to uwierzyć, ale w tym roku zorganizujemy Star Party po raz 10! Wszystko zaczęło się we wrześniu 2003 roku. Ilu z Was pamięta ten pierwszy, legendarny już zlot? Wielu z pionierów nie ma już wśród aktywnych miłośników astronomii, ale od tego czasu pojawiły się całe nowe pokolenia użytkowników forum.

IMG_3941.jpgZ dumą ogłaszam, że tegoroczne StarParty rozpocznie się w czwartek 13 września i potrwa do niedzieli 16 września. Gościć nas będzie tradycyjnie ten sam ośrodek, co zawsze: Ostoja w Jodłowie.

Najważniejsze na Star Party jest towarzystwo, a ono, jak zawsze, będzie wyjątkowe. Dodatkowo jako Astromarket i całe EXO GROUP będziemy starać się zaoferować Wam wiele niespodzianek i uprzyjemnić pobyt na tyle, na ile to będzie tylko możliwe.

Zobaczycie sporo sprzętu, także tego z najwyższej półki. Do testów możemy udostępnić: ASA DDM60 z astrografem ASA 10N, TS Photoline 80mm (bez korektora), dublet ED 70/420 w carbonie, achromat TS 90/500, Orion Optics VX8" 1/10 i CT8. Zobaczyć będzie można większy montaż ASA DDM85XL, astrograf Orion Optics AG12, być może także ODK16 (jak zmieści nam się do bagażnika), sprzęt FLI, i wiele, wiele innych marek.

Jeżeli będziesz chciał przetestować któryś z tych sprzętów to proszę o informacje wcześniej. Warunkiem będzie napisanie recenzji na polskich forach

Jak zawsze postaramy się przeprowadzić kilka prelekcji, ale nie będziemy przesadzać. Zauważyliśmy, że cenicie sobie spontaniczną i towarzyską formę zlotów, dlatego nie będziemy nikogo zmuszać do obecności na prelekcjach. Dokładny rozkład jazdy przedstawimy tuż przed zlotem.

Na pewno odbędzie się szkolenie dla nowych właścicieli sprzętu ASA, a także prezentacja, jak montaże ASA zmieniają sposób fotografowania kosmosu, pod hasłem "Poczuj różnicę". Chcielibyśmy także opowiedzieć o tym, dlaczego warto przesiąść się z DSLR na dedykowaną kamerę mono i przy okazji obalić mit, jakoby fotografia mono była trudniejsza od kolorowej.

W razie braku pogody będziemy bawić się w różne gry. Pośpiewamy i poruszamy się w rytmie Xbox 360 Kinect. Może uda się zorganizować turniej gry w piłkarzyki. Wieczorem, jak zawsze, "zabalujemy" przy ognisku i grillu.

Organizacją zlotu zajmie się ta sama osoba, co poprzednio - Nadia. Możemy spać spokojnie - będzie perfekcyjnie.

Karnety do kupienia znajdziecie klikając w ten link: kliknij tutaj.

A tak było na porzednich zlotach:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FhRQr05XGY0

• Like 1

Kurcze... też bym chciała, wygląda to na mega zabawę :/ Ale po 1. nie mam kasy, po 2. do 21 września jestem uziemiona na praktykach :( Ale za rok... nie odpuszczę :)

Ha ! udało się. Wprawdzie za drugim razem, bo za pierwszym system przydzielił mi wszystkie koszulki zlotowe :buahaha: ,

No to sp3uca, Marzena i Kaja się meldują.

Andrzej

Ha ! udało się. Wprawdzie za drugim razem, bo za pierwszym system przydzielił mi wszystkie koszulki zlotowe :buahaha: ,

No to sp3uca, Marzena i Kaja się meldują.

Andrzej

Się zastawiałem po co Ci tyle koszulek :D

A tak na serio, wkradł się chwilowo mały bug, który mnożył ilości wybranych koszulek.

Teraz wszystko jest okej, wybieranie ilości osób i ilości koszulek jest poprawione i uproszczone. Za niedogodności przepraszamy :)

Natomiast nie skolidowało to z płynnością przyjmowania Waszych zamówień na karnety. Poszło jak fala :)

Czekamy na następne! I czekamy na Was na zlocie :)

pzdr

Jak się teraz pisze PW do kogoś? Jakoś nie mogę znaleźć ikonki?

Adam, potrzebuję się pilnie dowiedzieć jak mozna zameldować się na zlocie bez zakwaterowania ( ale z całą resztą i wyżywieniem) . Chciałem napisać PW do Nadii no ale kurde nie mam jak :)

Pomóż.

Karnet już wzięty, ale mam problem z płatnością. Przy próbie zapłacenia przez PayU wywaliło mnie z jakimś błędem po wyborze banku. Czy mogę prosić o podesłanie danych do przelewu, to wykonam go tradycyjnie.

Czy mogę prosić o podesłanie danych do przelewu, to wykonam go tradycyjnie.

Bardzo proszę. Dane do przelewu są dostępne na stronie Sklepu w zakładce 'nota prawna':

http://astromarket.pl/nota-prawna

pozdrawiam

• Like 1

Chciałem napisać PW do Nadii no ale kurde nie mam jak :)

"Użytkownik wessel nie może używać komunikatora". :D

Zapraszam na aneta x astromarket.pl

Nadia

Edited by Nadia

A to ciekawe... Dlaczego? Czym się zasłużyłem :) ?

Wkrótce będziesz miał okazję, mam nadzieję. :D

Nadia

Czy ilość miejsc jest mocno ograniczona? Chcemy wybrać się grupką miłośników astronomii z Bełchatowa ale nie wszyscy są jeszcze pewni. A mam nadzieję, że uda nam się wziąć udział w naszym pierwszym zlocie :)

Czy można po prostu wpaśc na jedną noc w odwiedziny z namiotem i własnym wyżywieniem?

Jak zawsze nie mam szczęścia. Z pracy wysyłają mnie w delegację do Niemiec, wiec nie mam szans żadnych, by być na zlocie. Heh. Takie życie.

Ja też chciałem przyjechac ale mamy w firmie zarejestrowanych w tych dniach sporo Klientów Dupcia z przyjazdu do Was Adamie i Jacku. Pozdro z Piły

Edited by renims

Mam dobry news. Obecność ASA zaznaczymy jeszcze mocniej na zlocie. Mamy dla Was 2 korektory (w tym na pewno 1 magiczny 2" reducer 0,73x - wartość ~4 tys. zł). Zastanawiamy się tylko nad tym, jak wybrać szczęściarzy, którzy zgarną te korektory? Hę?

Macie może pomysł? Konkurs, plebiscyt, losowanie, rzut majtkami? Pomóżcie :)

asa_korektory_1_1.jpg

Czy ilość miejsc jest mocno ograniczona? Chcemy wybrać się grupką miłośników astronomii z Bełchatowa ale nie wszyscy są jeszcze pewni. A mam nadzieję, że uda nam się wziąć udział w naszym pierwszym zlocie :)

Ilość miejsc jest oczywiście ograniczona, ale karnety są jeszcze dostępne. Szybka decyzja i zapraszamy. :)

Nadia

• Like 1

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Druk 3d. Projekty wydruków przydatnych w astronomii amatorskiej i nie tylko amatorskiej.
      @Adam_Jesion zachęcił mnie do założenia tematu odnośnie druku 3d. Z oczywistych względów nie ma sensu powielać treści poświęconych zagadnieniom sprzętowym, które można znaleźć w dedykowanych temu stronach/forach. To forum Astro, więc skupmy się naszym podwórku.
        • Like
      • 27 replies
    • Akcja grupowa - montaże Lupus AI
      Ruszamy z akcją zapisów na zakup naszych teleskopów! Oferowany montaż będzie miał sporo istotnych poprawek względem prototypu który przyjechał na jesienny zlot i który obecnie użytkuję. Będzie też przygotowany do instalacji enkodera i gdy skończymy obecnie projektowany sterownik to przyjedziemy i zainstalujemy wszystko co potrzeba.
        • Love
        • Like
      • 49 replies
    • Wydrukuj sobie spektroskop
      Spektroskopia jest dziedziną, w której coraz częściej realizują się astroamatorzy. W Europie szczególnie zaawansowani są tu koledzy z Francji oraz UK. My cóż, dopiero nieśmiało próbujemy, ale nawet tutaj na forum mamy przykłady osób, które osiągają już bardzo dobre wyniki @bajastro.
        • Like
      • 70 replies
    • Nowe działy dla początkujących na Astropolis
      W nawiązaniu do apelu zasygnalizowanego w tym wątku wdrożyłem dzisiaj nowy typ for na Astropolis - tzw. Pytania i Odpowiedzi. Działa to dokładnie tak, jak np. na StackOverflow, czyli ktoś zadaje pytanie, reszta odpowiada i ocenia ich jakość. Autor pytania (lub moderator) w odpowiednim momencie oznacza odpowiedź jako najlepszą (wyczerpującą zakres pytania). 
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Czym są przestrzenie kolorystyczne (sRGB, AdobeRGB) i jak nimi zarządzać
      Proces zarządzania kolorem (sRGB, AdobeRGB, itp) na konkretnym przykładzie.

• 49 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.