Skocz do zawartości

Za ile jesteś w stanie kupić Atika 314E? [Aukcja]


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Wizual nie jest dla leniwych! To są noce na mrozie! Noce walki z obiektami, mapą i komarami.

 

To astrofoto dąży do tego, żeby wszystko robić zdalnie z poziomu kompa, klikając myszką i siedząc w kapciach w szlafroku, w fotelu :P

Proporcje są następujące:

- siedzenie w kapciach przed komputerem - 4 dni/rok

- siedzenia na mrozie, deszczu, wilki jakieś, czytanie ton książek, tekstów w internecie, grzebanie w sprzęcie - 300 dni/rok.

 

Przegrałeś.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcje w wizualu są takie:

-siedzenie w kapciach przed komputerem - 0 dni/rok

-siedzenie na mrozie, (na deszczu nie), wilki jakieś - 10-30 dni/rok

-czytanie ton książek, tekstów w internecie, (grzebanie w sprzęcie - rzadko) - 300 dni/rok

 

WYGRAŁEM!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci wizualowcy to jacyś tacy agresywni są. Do tego kłamią (vide - czas spędzony przed komputerem - zero. A siedzenie na AP?).

Chodziło mi o czas spędzony przed komputerem przy realizacji swoich obserwacji, wiesz, coś jak obróbka fotek w astrofoto.

No dobra, biorąc pod uwagę czas spędzony na forum, i np. w programach typu Stellarium, CDC, to nie będzie zero, a troszkę więcej ;)

 

Się dziwisz, że wizualowcy agresywni są? Są! Jak astrofociarz nie ma co robić, to sobie chociaż do starego materiału wróci, coś inaczej obrobi, czy sobie biblioteki darków porobi*

A wizualowiec co ma robić? ;(

 

 

*choć nadal nie wiem, skąd oni załatwiają tyle zdjęć Darków. Łażą po ulicy chyba i pytają o imię. A jak ktoś przyzna, że jest Darek, to mu robią fotkę kamerką z założonym deklem. Co za szalone świry :D

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*choć nadal nie wiem, skąd oni załatwiają tyle zdjęć Darków. Łażą po ulicy chyba i pytają o imię. A jak ktoś przyzna, że jest Darek, to mu robią fotkę kamerką z założonym deklem. Co za szalone świry :D

robienie Darków nie ma nic wspólnego z fotografią

zresztą jak kto woli może robić Mariole lub Aleksandrów :icon_biggrin:

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto przy zdrowych zmysłach wydawałby tysiące pln na sprzęt, który w warunkach polskich wykorzysta może 20-30 razy na rok ( w przypadku wyjazdowców, przy doskonale działającym prawie murphyego - naście razy). Spędzał by całe noce na mrozie czy wśród chmar komarów i innego paskudztwa, walczył by ze wszechobecną rosą, kablami, komputerem, wyważaniem i innymi czynnościami koniecznymi do obserwacji czy astrofotografii a na drugi dzień szedł do pracy.

 

Kto mając w pełni działający sprzęt chce wymieniać, zamieniać, modyfikować, żeby był... działający :-) Wszystko to pod przykrywką słowa "będzie jeszcze lepiej" czy "wyciągnę 100 dodatkowych sekund"...

 

i na domiar wszystkiego miał problemy z kręgosłupem (lędźwiowym od zgiętej pozycji podczas patrzenia się przez dobsona i szyjnym od patrzenia się w niebo...)...

 

My wszyscy jesteśmy zdrowo porąbani... :-)

 

Rzekłem - Paweł :-)

Edytowane przez Pav1007
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. "Frontmani" Astropolis/Astromarket to goście zakręceni na punkcie astrofotografii, dlatego 99% akcji będzie skierowana do tej grupy społeczności. Powód? Lubimy robić to, co lubimy robić. W wizualu wyspecjalizowane są "inne firmy". Niech one coś robią :P

Wizual jest do bani.

Ci wizualowcy to jacyś tacy agresywni są. Do tego kłamią (vide - czas spędzony przed komputerem - zero. A siedzenie na AP?).

 

Źle wybrałem sobie forum, muszę ten błąd naprawić... :beee:

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle wybrałem sobie forum, muszę ten błąd naprawić... :beee:

A zastanawiałem się, kiedy ktoś okaże się nie mieć dystansu do swojej pasji i pomyśli, że w tych tekstach jest choć jota prawdy. Nie wierzę, że autor bloga satyrycznego może coś takiego napisać? :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że administrator z wieloletnim doświadczeniem mógłby pomyśleć, że w tym tekście jest choć jota prawdy :uhm:

 

Chociaż...dalsze faworyzowanie fotografów będzie oznaczało, że coś w tym jest :wassat:

Edytowane przez paether
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.