Skocz do zawartości

Ostatnie pożegnanie - odszedł Robert Bodzoń.


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Był wcześniej świetny pomysł nazwania jego imieniem planetoidy...

Może nie koniecznie planetoidę, ale w jakiś porządny sposób należałoby Go uczcić....

 

Szkoda że go nie poznałem... też lubię geografię, astronomię i robienie fotek...

Rodzina i znajomi mogą być z niego dumni.

Edytowane przez SEBOS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszedł bardzo dobry człowiek. Zawsze miał czas aby odpowiadać na wiele pytań które mu Tomek 96 zadawał w prywatnej korespondencji, był dla niego nauczycielem, wzorcem do naśladowania. Pozostawił wielką pustkę. Niech spoczywa w spokoju.

Edytowane przez Wojteksw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wstrząsająco smutna i nagła informacja. Wyrazy współczucia dla bliskich Roberta. On już odszedł zostawiając za sobą smutki i chorobę. Wy teraz musicie zmierzyć się z tą nową twardą rzeczywistością. To nie prawda że czas leczy rany, one zostają – ale my uczymy się żyć z tym bólem.

Cześć Jego pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w Jarosławiu w sobote to odwiedzę grób Roberta.

Mieszkałem tuż przy Nowym Cmentarzu gdzie mieszkają jeszcze moi rodzice.

Mogę zafoliować na gorąco listę i tam zostawić raz jeszcze.

Nie moge przestać o tym myśleć.

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz wszedłem na Forum...a tu taka smutna i niespodziewana informacja.

 

Nie znałem Roberta osobiście /wielka i niepowetowana szkoda/, ale zawsze lubiłem czytać to co napisał na Forum. W jego tekstach czuło się nie tylko znajomość tematu, ale potrafił przekazywać wiedzę w bardzo przystępny i ciekawy sposób, nie wiedziałem że był nauczycielem.

Prowadzone przez Niego kalendarze zjawisk astronomicznych to było mistrzostwo...miałem nadzieje, że podobne pojawią się w miesięczniku "Astronomia Amatorska", cieszyłem się że dołączył do składu redakcji.

 

Robert Bodzoń na zawsze pozostanie w mojej pamięci...choć nigdy bezpośrednio się nie spotkaliśmy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość o Twojej Robercie śmierci dotarła do mnie "ad limina Apostolorum", dosłownie na Placu Św. Piotra. Żegnam Cię więc tuż z progów apostolskich i tutaj też proszę o wieczny Twój odpoczynek. Wierze, że zostałeś wybrany do ważnego zadania tam na górze. Przygotuj tam dla nas miejsce pod wspólne obserwacje, tak więc do zobaczenia w nowym życiu, tam razem zrealizujemy Towoje pragnienie by powrócić do obserwacji zakryć.

 

W imieniu swoim, Sekcji Obserwacji Pozycji i Zakryć PTMA oraz OA im. Papieża Sylwestra II w Bukowcu składam wyrazy głębokiego współczucia najbliższym.

 

Robert czuwaj nad nami!

 

Paweł Maksym

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna inna wiadomość nie nakłoniła mnie do ponownego zalogowania się na forum. Szkoda, że taka przykra...

 

Szczere kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny.

 

Kilka lat temu w konkursie prowadzonym przez Niego wygrałem okular ortoskopowy - będzie mi teraz przypominał o Robercie, kiedy tylko będę pod ciemnym niebem, sam na sam z pięknem Wszechświata - gdzieś tam jest Jego gwiazda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże trudno pisać o Robercie w czasie przeszłym...

 

Niestety nie spotkałem się z Nim nigdy osobiście a mimo to wydaje mi się, że znaliśmy się bardo dobrze.

Jego działalność popularyzatorska na forach astronomicznych była nie do przecenienia. We wszystkim co robił (pisał) był bardzo kompetentny, precyzyjny a przy tym niezwykle komunikatywny.

Był też świetnym obserwatorem w tym także obserwatorem gwiazd zmiennych.

Pamiętam jak w roku 2002 pasjonowaliśmy z Robertem niezwykłą i jak się potem okazało ważną dla astrofizyki V838 Monocerotis, w 2003 roku nową w Tarczy V475 Scuti, czy spadkiem jasności R Coronae Borealis w 2007 roku.

W sumie w latach 2005-07 wykonał Robert 2675 obserwacji 175 gwiazd zmiennych różnych typów.

Wszystkie znajdują się w bazie SOGZ-PTMA.

 

Dziękuję Ci Robercie za wszystko co poprzez wirtualny kontakt otrzymałem od Ciebie.

 

Odpoczywaj w Pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że teraz już mogę to napisać. Robert miał ogromny wpływ na rozwój i stabilizację Astropolis. Wiele razy, w trudnych momentach, odzywał się, wspierał i mocno motywował mnie do działania, ale nie szczędził też szorstkiej krytyki. Nigdy za to nie pozostawał obojętny. Był w pewnym sensie stabilizatorem. Wydaje mi się, że przyjął formę niejawnego mentora, bo zdawał sobie sprawę, jak idea for, czy w ogóle serwisów społecznościowych, ważna jest dla środowiska, a także dla realizacji jego misji. Miał swój cel, który skrupulatnie realizował. Jestem przekonany, że w jego działaniu nie było ani grama przypadku.

 

Robert był jednostką niepowtarzalną. Nie możemy oczekiwać, że ktoś go zastąpi. To się nie zdarzy.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę w to uwierzyć... Jestem naprawdę w ciężkim szoku. Odszedł wspaniały człowiek, wielce zasłużony dla całej naszej społeczności i dla popularyzacji astronomii. Wiele się dzięki niemu nauczyłem czy to uczestnicząc w organizowanych przez niego konkursach czy to czytając pisany przez niego kalendarzyk. Dziękuję mu za to. Na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.