Skocz do zawartości

I po zaćmieniu


localizer

Rekomendowane odpowiedzi

Konstancin pod Warszawą. Pogoda dopisała od 7:00 UT aż do końca zjawiska. Mam dużo zdjęć ale czeka je jeszcze obróbka i składanie. Kilka wrzucam na początek. Samo zjawisko było super. W fazie maksymalengo zaćmienia Księżyc ledwo widoczny, a jego jasność porównywalna do Jowisza. CZAD!!!. Wreszcie udało się zaobserwować zaćmienie całkowite.

Niedługo wrzucę te lepsze zdjęcia.

 

[ Add: Sro Maj 05, 2004 3:46 ]

aaaa

 

[ Add: Sro Maj 05, 2004 3:48 ]

xxxxxxxx

 

[ Add: Sro Maj 05, 2004 3:49 ]

xxxxxxxxxxx

 

[ Add: Sro Maj 05, 2004 3:52 ]

xxxxxxxx

IMG_2288.jpg

 

IMG_2295 (samolocik).jpg

 

IMG_2303 max.jpg

 

IMG_2314.jpg

 

IMG_2338 koniec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Świdnicy łysy wyszedł zza gęstych chmur przed samym końcem fazy całkowitej i był czadowy, brudnoczerwony głębiej i szaro-zielonkawy blizej granicy cienia, raczej jasny jak na zaćmienie całkowite. W czasie wczesnej fazy częściowej przy wychodzeniu z cienia zwróciłem uwagę na dwa jaśniejsze "wąsy" biegnące od granicy cienia wzdłuż zaćmionego brzegu tarczy. Widziałem to nie pierwszy raz, ale dalej nie wiem na ile to efekt rzeczywisty, a na ile złudzenie optyczne. Najdziwniejsze, że zmieniały one jasność, czasem jeden albo drugi zupełnie znikały a potem znowy się pojawiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

To było moje pierwsze "świadome" zaćmienie Księżyca :o .

1,5 godizny przed zaćmieniem latałam w domu to z jednego okna do drugiego i tak w kółko. Ogromny kożuch chmury utworzyły- ani skrawka nieba, Słońce ledwo co widać było. Wybrałam sie z rodzicami na polanke na obrzeżach Gorzowa Wlkp. Oczywiście chmury nadal panowały. Siedziałam w aucie, po kilkunastu minutach wyszłam, by pomóc rodzicom szczaw ziebrać, i patrze.....a tu niziutko Księżyc :D (aż wokonałam radosny okrzyk). :wink:

Wynisłam z auta wszytko co mogłoby sie przydać i oglądałam. Było troche chmurek ale nie przeszkadzały bardzo. Obserwowałam do całkowitego zaćmienia moona. Potem wróciłam do domu. Jeszcze z okna załapałam sie jak Księzyc był już prawie cały. :P

Obserwacje uważam za udane (jak na 1 raz teog typu). Zrobiłam 3 eksperymentalne fotki.

 

pozdrowienia

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek sprzed 24 godzin :)..w fotolabie kazali mi czekac 5h na wywolanie zacmienia, a na widok czarnobialego fomapana z bradfieldem wywalili galki oczne..po efekty mam sie zglosic w... poniedzialek ;P..normalnie padam....

 

Pozdrawiam :)

 

Przemo

pozacmieniu.jpg

 

zacmienie2zolpr.jpg

 

zacmienie1zolpr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.