Skocz do zawartości

Stalker

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników zjawisk widocznych w "powietrznym oceanie", na dnie którego żyjemy (to nie moje określenie, ale bardzo mi się podoba).

 

Po długim okresie uśpienia powraca konkurs Cloud Trophy! Z nieco zmodyfikowaną i uproszczoną punktacją, rozszerzoną listą zjawisk i dwoma opiekunami: Radkiem Grochowskim i mną. Idea pozostaje niezmieniona: konkurs nie ma polegać wyłącznie na "nabijaniu licznika", chociaż element rywalizacji jest tutaj smakowitym dodatkiem. Zależy nam na tym, by każdy, kto weźmie w nim udział, pogłębił swoją wiedzę na temat zjawisk w ziemskiej atmosferze, zrozumiał ich przyczyny, a przy okazji - dzięki zdjęciom i opisom - przekazał je czytelnikom wątku i zostawił dla potomności :) W miarę swojej wiedzy, możliwości i wolnego czasu spróbujemy opisywać i wyjaśniać, co przedstawiają ciekawsze zjawiska i was oczywiście prosimy o to samo.

 

Ogólne zasady pozostają niezmienione: zamieszczamy zdjęcia nie starsze niż 7 dni, z opisem chmur/zjawisk, jakie na nich uwieczniono. Punkty przyznajemy za opisane zdjęcia. Jeśli zdjęcie będzie nieprawidłowo opisane, nie dyskwalifikuje go to; dostanie punkty za to, co faktycznie jest na nim widoczne. Postaramy się podliczać punkty regularnie, nie później niż raz w miesiącu; poszczególne posty będziemy starali się opisywać na bieżąco, z opóźnieniem nie większym niż kilka dni.

 

Ponieważ konkurs przez jakiś czas był żywy i zasilany zdjęciami, a niektórzy dostali punkty za swoje dzieła i powstał wstępny ranking, wydaje nam się uczciwe, by te punkty zachować. W najbliższych dniach podliczymy punkty ze wszystkich pozostałych, nieocenionych postów aż do ostatniego, zaktualizujemy ranking i zaczniemy dopisywać punkty według nowych zasad.

 

Wszelkie sugestie są mile widziane, a nawet wskazane. Można je dopisywać w tym wątku, natomiast zdjęcia umieszczamy tak jak poprzednio w wątku "Cloud Trophy - zgłoszenia".

 

A teraz... zabawę czas zacząć! Wszystkie ręce na pokład! Narodzie, do dzieła! :)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim okresie uśpienia powraca konkurs Cloud Trophy!

 

Super !!!

Coś tak czułem pismo nosem kiedy Radek został moderatorem :szczerbaty:

O wiedzę i merytoryczne podejście możemy teraz być spokojni.

 

Fajnie, że zdecydowaliście się pociągnąć ten temat.

Ze swojej strony oczywiście deklaruję aktywny udział :Salut:

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam dostęp do internetu. Do tego co napisał Tomek w pierwszym poście dodam, że wstępnie zakładamy, że konkurs będzie trwał od teraz przez 12 miesięcy. Daje to szansę zaobserwowania i sfotografowania zjawisk charakterystycznych dla wszystkich pór roku, np jesiennych zórz polarnych (oby się pojawiły w tym roku), zjawisk halo związanych z pyłem diamentowym zimą, oraz wiosennych i letnich burz. Po zakończeniu chcielibyśmy na bazie zebranych zdjęć stworzyć polski atlas chmur i zjawisk atmnosferycznych z prawdziwego zdarzenia. Im więcej zdjęć się uzbiera tym bardziej kompletny i ciekawy będzie ten atlas. W ciągu paru dni dodamy jeszcze kilka rodzajów chmur orograficznych oraz zjawisk, głównie związanych z refrakcją światła. Tymczasem zachęcamy do uczestnictwa w zabawie.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najświeższe wieści z linii frontu: od kilku dni porządkujemy punktację, upraszczamy ją, dopisujemy co ciekawsze zjawiska możliwe do zaobserwowania w Polsce, a przede wszystkim podliczamy punkty z zaległych postów. Będziemy je dopisywać do opublikowanych zdjęć w najbliższych dniach; w przyszłym tygodniu powinniśmy być na prostej i prowadzić statystyki na bieżąco.

 

EDIT: udało się, mamy aktualny ranking -> http://astropolis.pl...tualny-ranking/

Edytowane przez Stalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.