Skocz do zawartości

kupić czy nie kupić? Oto jest pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mogę zakupić teleskop produkcji Jerzego Poruczki za 700zł.Moim zdaniem cena jest podejżana. :? Oto jego dane:

170mm średnica zwierciadła lustro paraboliczne

1450mm ogniskowa

montaż dobsona

2 okulary: jeden samoróbka około 17mm wyciągniety z lunetki a drugi Super plossl 10mm

Tuba pomalowana na biało a montaż na czarno.

Lustro głowne jest w bardzo dobrym stanie zero rys i odbarwień .

Teleskop nie ma szukacza

wyciąg 1,25 cala

Tuba ma długośc 150cm a srednice równą 20cm. W środku wyczerniony czarnum aksamitem, dzieki czemu nie występują odblaski.

Co o tym sądzicie :?: Gość jest z Jeleniej Góry, może jest ktoś kto blisko tego faceta mieszka i mógłby sprawdzić czy opłaca się go kupić :?:

 

[ Add: Sro Maj 05, 2004 19:16 ]

nikt nic nie wie :(:(:(:(:(:(:Cry::Cry::Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Ale Pan Jerzy nie okleja i nie maluje tub na biało a jego sklejkowe, solidne Dobsony są koloru drewna a nie czarne z tego co widziałem przy licznych u niego wizytach :roll:

Jeśli jest tam nasz wyciąg Astrokraka to może jednak jest Teleskop Pana Jerzego, cena jest bardzo, bardzo okazyjna i nie dziwię Ci się że masz watpliwości czy to nie jest jakaś podróba lub niedolna samoróbka :roll:

Zawsze trzeba to najpierw sprawdzić przy takiej dziwnie niskiej cenie :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz Pan Jerzy sprzedaje głównie lustra do samodzielnego zrobienia teleskopu i pewnie z taką sytuacją may tu do czynienia. Wielkość lustra jest dokładnie taka jakie robi Pan Jerzy. No ale oczywiscie sprawdzić czy jest to lustro Quasara można. Tylko jak? Cena jak za sprzęt z drugiej ręki jest ani za niska ani za wysoka jest wsam raz tak uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Zgadza się, lustro pasuje pod parametry luster Porucznika :salu:

Ale sam wiesz Mirku że przy takim zakupie trzeba wszystko najpierw sprawdzić na ile się tylko da zanim się wydą lekką rączką swoją ciężko zwykle zarobioną i odłożoną kasę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właścicielem tego teleskopu i może rozwieje kilka wątpliwości.

Ale Pan Jerzy nie okleja i nie maluje tub na biało a jego sklejkowe, solidne Dobsony są koloru drewna a nie czarne z tego co widziałem przy licznych u niego wizytach :roll:

Jeśli jest tam nasz wyciąg Astrokraka to może jednak jest Teleskop Pana Jerzego...

 

Tuba była zamówiona u Jerzego Poruczki(mam kwitek odbioru z Servisco), a jest z tego okresu, kiedy oferował on tubusy zrobione z papieru. Wiec pryśnięta jest sprayem na biało. Wyciąg faktycznie jest z Astrokraka (1,25 cala obrotowy). Może stali bywalcy pamietają ogłoszenie, które było w Astromarkecie jakiś czas temu, na zdjeciach była biała tuba i czarny dobson za 1000zł. To ten sam teleskop tylko cena spadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.