Skocz do zawartości

Słońce w H-α


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Obróbka zaczerpnięta od kolegi Warpala :). Tutaj link: http://astro4u.net/yabbse/index.php/topic,20505.50.html Ja ustawiam tylko trochę inaczej parametry. Wszystko zależy od zdjęcia.W każdym bądź razie nie ma sensu stackowanie dużej ilości klatek jeżeli mamy gain na minimalnej wartości. Wystarczy 30-60.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze na koniec spora mozaika - składana z 6 kadrów. Strasznie sie namęczyłem żeby nie było widać łączeń. Fotka robiona tym samym zestawem ale z barlowem 1,5x (2x na krótki nosku).

 

Po OZMIE złożę mozaikę z protuberancjami i złączę z tymi fotkami ;). Na razie mam dosyć ;p.

SlonceHA3kolorlow.jpg

SlonceHA3.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec fotka z Coronado Solarmax 90 w double stacku z kątówką BF30 zrobiona na zlocie w Niedźwiadach :)

 

Edit: Najwięcej namęczyłem się, z pasami, które powstają przy double stacku. Chyba nie najgorzej udało mi się je "zapudrować"

panrorama1p.jpg

panorama1pkolor.jpg

Edytowane przez Adam Tomaszewski
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miło to słyszeć :). Jak czas pozwoli to spotkam się z Łukaszem Wojtyniakiem i podepnę mojego SM40 do jego Cornonado PST. Jestem ciekaw co wyjdzie z takiego połączenia. Tak swoją drogą jak na razie największym wyzwaniem było dla mnie łączenie 9 zdjęć z coronado SM90 DS. Jak wiadomo Dobule Stack ma jedną wadę - pociemnienie obraz w części kadru. Musiałem stworzyć sporo masek żeby to dziadostwo usunąć. Ideału nie ma ale jest chyba całkiem znośnie ( fotka w poście #189).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideału to nigdy nie będzie ;). Jednak wiedząc, że to SM90 DS chciało by się czegoś więcej. Oczywiście seeing też robi swoje. No i jeszcze jedno, patrząc na tarczę z SM40 i SM90, można by się zastanawiać, po co przepłacać skoro różnicy tak kolosalnej nie ma, jak różnicy w cenie.

 

 

PS. Już niebawem wracam do zabawy w Ha :). Może jeszcze tydzień albo dwa.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie lepiej widoczna gdy zapragniemy większej skali ;). Niestety nie zdążyłem zrobić fotki z barlowem z SM90 ale wydaje mi się, że wtedy różnica będzie spora. Inna sprawa że stosując barlowa wychodzą pierścienie Newtona.

Czekam na Twoje fotki po długiej przerwie :). A co tam w ogóle jest z twoim sprzętem bo zapomniałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim SM90 DS nie mam pociemnień itp. To chyba kwestia ustawienia etalonów. Ja mam adapter obrotowy więc mogę złapać tą najlepsza pozycję.

 

Już mówiłem Wojtkowi - to chyba mega dobra sztuka SM40 i daje extra obrazy. Do tego umiejętne focenie i obróbka, co w sumie daje extra wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.